Інтелігентний дизайн від Globarch group
Анастасия Белогривцева
Made in Ukraine. Предмети меблів і декору від вітчизняних майстрів
Студія Globarch group, головний офіс котрої розташований у Львові, почала свою роботу у вересні 2010 року. Вже понад 6 років дружній колектив бюро займається організацією комерційних та індивідуальних проектів, а в портфоліо бюро десятки реалізованих інтер'єрів кафе та ресторанів, барів та піцерій. Ще на початку своєї діяльності творча команда під керівництвом Юрія Глобчака зрозуміла головний «ключ» до успіху – дизайнери та архітектори взяли за мету віднайти правильний зв'язок між замовником та мистецьким твором, реалізувати побажання та створити унікальну для кожного річ (інтер'єр це, чи елемент декору). Також на початкових етапах своєї творчості команда визначила, що процес реалізації будь-якого інтер’єру тісно пов’язаний з предметним дизайном, тому більшість предметів меблів представники Globarch group проектують та виготовляють індивідуально. Ба більше, цього літа колектив презентував перший каталог предметного та інтер’єрного дизайну, куди увійшли елементи декору, меблі, фрагменти внутрішнього оздоблення та яскраві приклади реалізованих об’єктів студії. До речі, представлені елементи з недавніх пір можна також придбати і у нашому онлайн магазині. Про каталог, предметний дизайн, команду та творчий потенціал ми поговорили з керівником студії Юрієм Глобчаком.
HIS: Розкажіть – трішки про ідеологів та історію створення колективу.
Юрій: Студія Globarch – це наче сім’я творчих людей, об’єднаних одним поривом, однією ідею та бажанням творити. Мені пощастило в своєму житті зустріти таких людей і звести їх в один колектив, серед них: талановиті декоратори, ковалі, дизайнери та архітектори. Склад групи постійно розширюється в залежності від об’єктів та поставлених завдань. Ми намагаємось не стояти на місці і постійно розвиваємось. В основі назви студії – глобальна архітектура, постійний рух, ніяких обмежень і лише вчасний та якісний результат.
Володимир Кривошия, Бридун Іван, Фіголь Данило, Глобчак Юрій, Лучик Євген, Маїк Христина
HIS: Які труднощі найчастіше виникають під час проектування індивідуальних предметів меблів для громадських проектів, і чи виникають взагалі?
Юрій: При проектуванні та виготовленні індивідуальних замовлень меблів найчастіше найбільшою проблемою є обмежений час на реалізацію. Насамперед це зумовлено стислим графіком виконання основних робіт та чіткою визначеною датою здачі об’єкту. Для вирішення таких проблем нам доводиться акумульовувати всі сили та ресурси, щоб придумати та виконати все вчасно та якісно. Для цього наші декоратори іноді просто ночують в майстерні.
HIS: Якими рисами має володіти предмет, аби ви вирішили запустити його серійне виробництво, як це сталося з кріслом та торшером.
Юрій: Щоб предмет пішов у продаж він мусить «відпрацювати», пройти довгу перевірку. На щастя, в громадських закладах все дуже швидко перевіряється на міцність, зносостійкість та витривалість. Пройшовши цей тест виріб можна давати в тираж. Не можна забувати і про враження відвідувачів та потенційних клієнтів: предмет мусить подобатись, в нього мають закохуватись і його мають хотіти отримати.
HIS: Розкажіть більш детально про крісло та торшер: чому обрали саме ці матеріали та кольори? Якщо є передісторія виникнення виробів, буду рада, якщо поділитеся.
Юрій: Ми працюємо виключно з натуральними матеріалами. Працюючи над новим об’єктом з наперед визначеною назвою “Green Garden” в голову прийшла ідея стилізувати заклад під відкритий сад, використовуючи сучасні мотиви та геометрію виникли шпаківні-торшери, шпаківні-бра та крісла ікосайдери Платона. Колір відповідно теж запозичили з назви, салатово-зелений викликає апетит і заспокоює. Кожний має свого «шпака» в голові, наші ж живуть у шпаківнях). Завжди потрібно пам’ятати з чого все починалось і любити природу.
HIS: Що надихає ваш колектив під час проектування та реалізації предметів промислового дизайну?
Юрій: Важко відповісти, що надихає художника на свою роботу, іноді це: подорож, музика, книжка , а іноді вистарчає лише одного подуву вітру, запаху цвілої черешні або ж ранкового привітного сонця. Це все відносне, муза існує і в кожного вона своя. Особисто нас надихають позитивні відгуки наших клієнтів та підтримка одне одного в колективі.
HIS: Як ви оцінюєте стан (рівень розвитку) українського предметного дизайну на сьогоднішній день?
Юрій: Неймовірно тішимось з того, що нарешті український предметний дизайн зрушив з мертвої точки і набирає обертів за допомогою небайдужих людей, порталів, магазинів і т.д. Впевнений, що українські дизайнери дуже талановиті і матимуть змогу розкритись не лише на теренах Батьківщини, але й у цілому світі. Як показують виставки, конференції та фестивалі – в нас, українців, є потенціал і потрібно всебічно сприяти його розвитку.
Ресторан "NYSP" у м. Чернігів
HIS: Над чим зараз працюєте ?
Юрій: Працюємо над кількома великими об’єктами, де спробуємо втілити кілька нових задумів предметного дизайну, після реалізації обов'язково поділимось надбанням.
Ресторан "NYSP" у м. Чернігів
HIS: Ідеї та плани на майбутнє?
Юрій: Основними планами – є подальший нестримний розвиток в плані матеріалів, вирішень та реалізації. Плануємо пройти курс навчання в майстрів своєї справи за кордоном для покращення власної кваліфікації. І, звичайно ж, самовдосконалення – дивитись лише вперед і ніколи назад.
Ресторан "Red Pepper" у м. Львів
HIS: І наостанок, скажіть, чи є у вашої студії девіз (можливо творче кредо для усіх спеціалістів загалом)?
Юрій: Так є девіз, пов’язаний із назвою групи: «Для нас не існує рамок та обмежень, головне мислити глобально і рішуче».
Арт-ресторан "Loft" у м. Сімферополь
Арт-ресторан "Loft" у м. Сімферополь
Арт-ресторан "Loft" у м. Сімферополь
-
«Майбутнє Минулого»: проєкт зі свідомої реновації архітектурної спадщини від IK-architects
-
Українське 'Джерело' в Нью-Йорку: колекційний дизайн на виставці Salon Art + Design
Событие -
Краса з українським характером: G×BAR і HVYLYA interior design у Тернополі
Выбор редакции -
Український прорив у світі еко-дизайну: «стіни, що дихають» від MAKHNO STUDIO потрапили у фінал Dezeen Awards 2024
Идея -
Одразу 2 проєкти YOD Group отримали відзнаку Best of Best в Міжнародній архітектурній премії Architecture Masterprize
-
«Архітектори надії»: фільм про відбудову України під час війни
Событие - Ищу идею Сила символів: Waone створив мурал на честь ГУР на Подолі Український художник Володимир Манжос, більш відомий під псевдонімом Waone, презентував новий мурал у Києві. Його твір «Мудрий пануватиме над зірками» тепер прикрашає стіну однієї з будівель на Подолі. Ця робота має особливе значення — вона створена у співпраці з Головним управлінням розвідки Міноборони України (ГУР) і символічно відображає їхню діяльність у боротьбі за незалежність України.
-
Відбудова Херсона: конкурс Resilient Cities: Ukraine на найкраще бачення майбутнього міста з використанням Autodesk Forma
Промо -
Відродження мистецької спадщини: воркшоп "Ближче. Мозаїка України"
Событие -
Panoptikum Collections на Maison et Objet: сила українського колекційного дизайну
Событие