‘INNER‘: благодійний проект від Щербенко Арт Центр та взуттевої марки COCORICO
HIS
Щербенко Арт Центр разом з українським брендом взуття COCORICO запрошують долучитися до благодійного проекту ‘INNER’, що розпочне свою роботу 20 вересня і триватиме до 26 вересня включно. Усі виручені під час ‘INNER’ кошти будуть спрямовані на розвиток сучасного українського мистецтва, а саме на проведення чергового конкурсу для молодих українських художників МУХі.
‘INNER’ — благодійний проект, що передбачає створення, презентацію та продаж лімітованої колекції якісного, зручного та стильного жіночого взуття. Дизайн унікальної лінійки (усього 100 пар балеток та лоферів) був розроблений галеристкою й кураторкою Мариною Щербенко у співпраці з українським виробником COCORICO. До такого роду креативу Марину надихнула діяльність американської скульпторки Луїзи Буржуа, а саме пізній етап її творчості, коли всесвітньо відома художниця зверталася до теми жіночої тілесності й психоаналізу. Луїза вважала, що одяг та взуття — об'єкти, які щоденно перебувають найближче до тіла, тому можуть зберігати важливі відчуття та спогади власниці.
Скульпторка Луїза Буржуа
Луїза Буржуа та Энді Уорхол
Творчість Луїзи Буржуа часто називають енциклопедією сучасного мистецтва, адже в ньому знайшли своє відображення всі основні напрямки мистецтва двадцятого століття: кубізм, футуризм, сюрреалізм, конструктивізм та абстракціонізм. Її роботи — абстрактні і фігуративні, реалістичні і фантасмагоричні, зроблені в різних манерах та з різних матеріалів.
Жінка-спіраль
Разом
Луїза Буржуа створила свій особливий символічний словник, в якому особистий досвід та фантазії конкретизовані у виразні образи. Наприклад, використання павука не є ознакою арахнофобії, а свідчить про терплячу та люблячу матір. Таким же чином швейні голки не є агресивними символами, а використовуються для позначення відновлення втрат. Будинки зображені не як притулок, а в якості камери або клітини, де є небезпека втратити себе.
Широку популярність наприкінці минулого сторіччя здобули «Павуки» Буржуа — металеві скульптури величезних павуків. У 1999 художниця отримала за одного з павуків «Золотого лева» на 48-й Венеціанській бієнале.
«Маман»
Femme-Maison
Подейкують, що найвражаючі роботи талановита американка понад 50 років тому створила з особистих предметів одягу. Тому цитата Буржуа «Я все ще дівчинка, що намагається зрозуміти себе» ('I am still a girl trying to understand myself') прикрашає ексклюзивно створене українське взуття від COCORICO сьогодні.
Зазначимо, що виручені від ‘INNER’ кошти будуть направлені на проведення конкурсу для молодих українських художників МУХі, який відбудеться у 2019 році під патронажем Щербенко Арт Центру.
Своє глибоке пояснення має і назва проекту. ‘INNER’, що дослівно з англійської перекладається як «внутрішній», метафоризує жіночу тілесність, частково перегукується з формою комфортного жіночого взуття, зображує його як ємність та натякає після знайомства з взуттєвою вітриною завітати до затишної кімнати для примірки.
На час роботи проекту одна частина галерейного простору Щербенко Арт Центр (вул. Михайлівська, 22-В) дійсно перетвориться на вітрину, а інша стане примірочною-кінозалом, де відвідувачки матимуть змогу не лише познайомитися ближче з запропонованим взуттям, а й дізнатися більше про творчість Луїзи Буржуа. Окрім галереї балетки та лофери можна буде придбати також у шоурумі COCORICO (вул. Кожум'яцька,12-Г), або ж здійснити шопінг онлайн: cocorico.com.ua.
МУХі — це некомерційний багатофункціональний проект, спрямований на системну роботу з формування нових імен серед молодих українських художників. Назва МУХі походить від абревіатури “Молоді Українські Художники і …”. Перша виставка МУХі була презентована у 2009 році в Боттега Галереї. Цього року конкурс та виставка буде проходити вже вшосте. Засновниця проекту МУХі — кураторка і галеристка Марина Щербенко.
COCORICO — нішева українська марка балеток та лоферів ручної роботи, що створюються виключно з високоякісних італійських матеріалів. COCORICO вже не вперше колаборує з українськими митцями, адже засновники бренду вважають мистецтво одним з основних джерел натхнення.
‘INNER’: 20-26 вересня 2018, Щербенко Арт Центр (вул. Михайлівська, 22-В).
- Ищу идею Hram гедонізму в серці Києва від студії YOD Hram – музичний бар, натхненний духом гедонізму, розташований у серці Києва на цокольному поверсі ділового центру. Поруч знаходяться такі знакові місця, як центральна синагога, Палац Спорту та Площа Українських Героїв. Бар позиціонує себе як простір, де людина є головною цінністю незалежно від релігії, віку, гендеру чи музичних уподобань.
-
Ukrainian Design and Innovation Week 2024: підсумки третього сезону
Событие - Ищу идею "Жайворонки" на Подолі: інтер'єр, що поєднує свободу та функціональність З розвитком сучасних інтер'єрних тенденцій на перший план виходить вміння поєднувати естетику з раціональним використанням простору. Кафе "Жайворонки" на Подолі демонструє тонке мистецтво архітектурного балансу, де кожен елемент несе як естетичну, так і практичну цінність, трансформуючи невелику площу в багатофункціональний простір для відпочинку та роботи. Єлизавета Одінцова та її команда з Design Buro Odintsova перетворили невелике приміщення у житловому комплексі Podil Plaza Residence на затишне кафе для сніданків, де відвідувачі можуть насолоджуватись комфортом і домашньою атмосферою в будь-який час доби.
- Ищу идею Грація в деталях: інтер’єр від Ольги Русакової в ЖК «Республіка» Інтер’єр цієї квартири, спроєктований дизайнеркою Ольгою Русаковою в житловому комплексі «Республіка», – приклад ретельно продуманого простору, де поєднуються сучасний підхід до дизайну та максимальна увага до комфорту мешканців.
- Ищу идею Функціональність і мистецтво: інтер'єр квартири від DIHOME крізь призму супрематизму У світі дизайну, де сміливі рішення поєднуються з історією, важливо знаходити нові форми вираження, які водночас вшановують минуле. Проєкт квартири в стилі українського авангарду від дизайнерки Євгенії Ситник – яскравий приклад такого підходу. Сучасний супрематизм, натхненний рухом, що зародився понад століття тому в Україні, став основою для створення цього оригінального простору в Києві.
-
Український дизайн: стійкість і інновації на конференції "Сучасні матеріали і технології"
Событие -
Конференція: Сучасні матеріали і технології в будівництві та дизайні
Событие -
Двоповерхова квартира в Києві від дизайн-студії Planium
Выбор редакции - Ищу идею V.Concept: пентхаус для молодого подружжя у Києві Пентхаус площею 272 кв. метрів в одній з новобудов столиці — проєкт студії V.Concept. Замовники – молода пара, котра на стадії розробки проєкту планувала стати батьками. Над інтер'єрами двоповерхового простору працювали Вікторія Вітковська, Вікторія Ступак та Олена Конопацька. Серед особливостей пентхаусу — чимала площа, панорамне скління, приватна тераса та вигідне розташування у центрі Києва.
- Ищу идею Фен-шуй у тропічних відтінках: проєкт квартири від Luka Design в столичному ЖК Нова Англія Інтер'єрна студія Luka Design під керівництвом Анастасії Лукашової отримала незвичайне завдання: створити дизайн видовженої квартири в київському ЖК Нова Англія. Замовниця, яка мешкає на далекому тропічному острові, бажала втілити у своєму майбутньому помешканні атмосферу теплоти та екзотики. Водночас вона залишила відкриті можливості для експериментів з кольором та меблями, надавши дизайнерам повну свободу для творчості.