Горизонтальний хмарочос Crystal skybridge від Safdie architects
HIS
Виконаний у вигляді труби зі скла і сталі, Crystal skybridge площею 15 тисяч кв. метрів має еліптичний поперечний переріз. "Горизонтальний" хмарочос розташований в комплексі Raffles City Chongqing, що у діловому районі Юйчжун китайського міста Чунцин. Автор проєкту — архітектор Моше Сафді.
Raffles City Chongqing складається з восьми хмарочосів, з'єднаних п'ятиповерховим подіумом. На південному боці розташовані шість веж заввишки 250 метрів, на північ розташовані два інших, ще більш висотних 350-метрових хмарочосів. Силует комплексу натхненний джонками — традиційними китайськими вітрильними суднами.
Crystal skybridge з'єднує чотири 250-метрові вежі. Також від двох центральних будівель прокладені два мости до найвищих хмарочосів. Сейсмоізолюючі опори веж забезпечують безпеку, оскільки комплекс розташований у зоні землетрусів. Зовнішні стіни горизонтального хмарочоса посилені спіралеподібною структурою. Західна сторона затінена від сонця металевими панелями.
Обидва кінці гігантської труби виходять на оглядові майданчики зі скляною підлогою. Звідси відкривається неймовірний краєвид на місто і злиття річок Цзялін і Янцзи. Усередині — парк з високими деревами і "нескінченними" басейнами, що стирають межі між навколишнім ландшафтом і архітектурою хмарочоса. Також Crystal skybridge включає бари, ресторани, клубний будинок і лобі готелю — і все це на висоті 250 метрів.
«Чунцин - незвичайне контрастне місто за своїми масштабами, населенням та індивідуальністю, — розповідає Крістофер Малві, керівний директор Safdie Architects, який очолює китайську філію архітектурної фірми. — Топографія міста створює можливість для створення громадських просторів, розташованих на різних висотах, які виходять один на одного і на місто. Це відмінна риса Чунцина, яку ми прагнули передати в Raffles City Chongqing».
Фото: Hongguang Li, Arch-Exist Photography, Safdie Architects, CapitaLand, EJay Photography, Raffles
- Ищу идею Будинок із земляних блоків на Майорці: традиційна архітектура та сучасні екологічні рішення В іспанській сільській місцевості Бініссалем, на мальовничому острові Майорка, студія munarq створила винятковий приклад архітектури, яка об’єднує традиційні будівельні методи та сучасні підходи до сталого розвитку. Проєкт Ca na Pau демонструє динамічний зв’язок між архітектурою та природним середовищем, ставши зразком гармонійного впровадження екологічних рішень у сучасні домівки.
-
Музей кераміки в Китаї: новий архітектурний шедевр від Kengo Kuma
Архитектура -
Katajanokan Laituri: найбільша дерев’яна будівля у Фінляндії як втілення сучасної архітектури
Архитектура -
Оглядова вежа у шведському заповіднику: поєднання архітектури та інженерного мистецтва
Архитектура -
Автостоянка майбутнього від Ateliers O-S Architectes
Архитектура -
Скляний торговий центр у Сеулі: редизайн від Heatherwick Studio
Архитектура -
Проєкт з благоустрою та озеленення територіх одеського ЖК від Bee Landscaping Bureau
-
8SUN RESORT: прихисток для закоханих від студії MAKHNO та SAI ARCHITECTS
Дизайн в путешествиях -
Комплекс соціального житла в Брукліні за проєктом Studio Libeskind
Архитектура -
ШІ за мотивами «Дюни»: Arrakis Palaces від дизайн-студії NK INTERIOR
Идея