Friendly Alien. Музей-прибулець в Австрії
Анастасия Белогривцева
«Доброзичливий прибулець» — саме так перекладається з англійської назва будівлі, яку дали їй її автори — архітектори Пітер Кук (Peter Cook) і Колін Фурньє (Colin Fournier).
Насправді ж, сучасна споруда зі скляним обтічним фасадом — не що інше як унікальний музей сучасного мистецтва Kunsthaus, що розташований в австрійському містечку Грац.
Основу будівлі формує залізобетонна конструкція, фасад налічує кілька сотень скляних акрилових панелей упереміш з фотоелементами, завдяки яким споруда є автономною і самостійно забезпечує себе сонячною енергією.
Перш за все архітектори прагнули привернути увагу до представлених всередині експонатів (твори сучасного мистецтва, починаючи з 1960-х років минулого століття) шляхом залучення не менш цікавого зовнішнього вигляду музею. Будівля дійсно нагадує інопланетну істоту та, м'яко кажучи, агресивно контрастує з навколишнім архітектурним ансамблем.
-
The Wild House: скульптурний екологічний дім в Індії
Архитектура - Ищу идею Zaha Hadid Architects: станція метро в Ер-Ріяді У грудні 2024 року відкрилася станція метрополітену King Abdullah Financial District (KAFD), спроєктована архітектурним бюро Zaha Hadid Architects (ZHA). Розташована в столиці Саудівської Аравії Ер-Ріяді, станція вражає своїм характерним хвилеподібним решітчастим фасадом, який поєднує сучасну естетику та функціональність.
-
Кубічна церква Frihamnskyrkan: сучасний простір для шведської громади
Архитектура - Ищу идею Людиноцентрична архітектура: проєкт багатоквартирного будинку для сучасних міст від IK-architects Архітектурне бюро IK-architects, засноване Катериною Яровою, презентувало своє бачення багатоквартирного будинку, що відповідає викликам сучасного міста. Проєкт Nordic Nest, створений для Київської області, демонструє інноваційний підхід до архітектури, орієнтованої на людину.
- Ищу идею Будинок із земляних блоків на Майорці: традиційна архітектура та сучасні екологічні рішення В іспанській сільській місцевості Бініссалем, на мальовничому острові Майорка, студія munarq створила винятковий приклад архітектури, яка об’єднує традиційні будівельні методи та сучасні підходи до сталого розвитку. Проєкт Ca na Pau демонструє динамічний зв’язок між архітектурою та природним середовищем, ставши зразком гармонійного впровадження екологічних рішень у сучасні домівки.
-
Музей кераміки в Китаї: новий архітектурний шедевр від Kengo Kuma
Архитектура -
Katajanokan Laituri: найбільша дерев’яна будівля у Фінляндії як втілення сучасної архітектури
Архитектура -
Оглядова вежа у шведському заповіднику: поєднання архітектури та інженерного мистецтва
Архитектура -
Автостоянка майбутнього від Ateliers O-S Architectes
Архитектура -
Скляний торговий центр у Сеулі: редизайн від Heatherwick Studio
Архитектура