Фреска Ecce Homo: художнє фіаско, що приваблює туристів та годує місто
Кілька років тому світом пролетіла новина про фреску Ісуса Христа з іспанського містечка Борха, точніше про її невдалу реставрацію художницею-аматоркою Сесілією Хіменес. Завдяки мережі інтернет місцевий скандал набув неабиякого резонансу, і від смішних мемів оновленої фрески ледь не дійшло до суду. Та і в нещасті щастя буває. Як показує час, саме завдяки цій горе-фресці маленьке зубожіле містечко Борха несподівано з'явилося на міжнародній туристичній арені. Детальніше цю іронічну історію ми розповідаємо у сьогоднішній статті.

Ева Шилингер
28-11-2019 16:01
Фреску Ecce Homo в храмі Милосердя іспанського міста Борха створив художник Еліас Гарсіа Мартінес в 1930 році. Попри загальну думку преси, згідно з якою твір мав «невелике художнє значення», адже «Мартінес не був великим художником», фреска мала певну цінність у місцевої спільноти. Тому, коли з роками стара фарба на фресці почала відшаровуватися, 80-річна Сесілія Хіменес, яка не мала формальної мистецької освіти, взяла на себе реставрацію поволі приреченого твору мистецтва. Реставрація Ecce Homo відбувалася з 2010 по 2012 рік звісно з дозволу настоятеля церкви.
Сесілія Хіменес працювала над портретом, поки у 2012 році не вирішила, що їй потрібна відпустка. На півдорозі до фіналу реставраційних робіт художниця поїхала з міста, вирішивши, що закінчить, коли повернеться. Але, на щастя, у неї не було на це шансів. Коли вона повернулася, результат її «художніх потуг» був оприлюднений, а Сесілія Хіменес завдяки інтернету стала предметом насмішок у всьому світі.
Вкрай невдала реставрація була висміяна і стала джерелом натхнення для безлічі мемів та жартів. Результат її роботи багатьма фахівцями був визнаний «найгіршою реставрацією в історії живопису».
Деякі журналісти порівняли роботу бабці-аматорки з сюжетом з фільму про містера Біна, де картина під назвою «Мати Уістлера» була зіпсована розчинником, і на місці потерпілого полотна була намальована карикатура.
Картина «Мати Уістлера» у фільмі «Містер Бін», 1997
За словами родичів художниці, Сесілія Хіменес відчувала себе настільки приниженою, що кілька днів плакала і відмовлялася їсти. Зрештою вона пішла до психіатра і почала приймати заспокійливі. У якийсь момент спадкоємці Еліаса Гарсіа Мартінеса, який створив Ecce Homo, пригрозили Сесілії подати в суд. На щастя, до цього справа не дійшла. Але за дивною іронією долі маленьке зубожіле містечко Борха несподівано опинилося на міжнародній туристичній арені.
Щороку десятки тисяч допитливих відвідувачів з гротескним почуттям гумору приїжджають сюди з далеких куточків світу, щоб своїми очима побачити відреставрованого Ісуса. Зараз фреска обгороджена, а церква проводить до неї екскурсії, стягуючи за них символічну плату. Крім цього в місті продається безліч сувенірів, присвячених оновленому Ecce Homo.
Хоча Сесілія Хіменес і не змогла відновити фреску, зате їй вдалося привернути увагу до міста. Великий приплив туристів допоміг стабілізувати економіку маленького Борха, у якого до цього випадку все йшло на спад.
Туристи в храмі Милосердя і фреска Ecce Homo
Джерело: zagge.ru









Стул KOLO MAXI
Кресло с розеткой Plump
Диван с розеткой Plump
Стул Doppio
Стул Tube
Кресло Corner
Диван Corner
Стул Корса Х черного цвета
Стул Корса лапка
Стул Корса Х
Стул Пломбир SE 7509
Кухонный стул 03В
Стул Орто новый
Стол раскладной Бронко HPL top slide
Кухонный стул 03Б
Стул Корса
Стол раскладной Бронко столешница шпон
Стул Floki new black
Стул Mamont soft natural
Стул Otis натуральный Anthology 7 Mocca
Стул Motti

25 октября 2017, 19:00,
Киев

04 октября 2017, 19:00,
Киев

31 октября 2017, 19:00,
Киев

27 сентября 2017, 10:00,
Киев

31 августа 2017, 10:00,
Киев

05 августа 2017, 10:00,
Киев

28 июля 2017, 14:00,
Киев

07 июля 2017, 10:00,
Киев

13 июня 2017, 17:30,
Киев

16 июня 2017, 16:00,
Киев