Французька весна у Києві, або коли українське традиційне мистецтво поєдналося з французьким дизайном
HIS
Днями відбулася презентація міжнародного французько-українського проекту «Свої вітрини. Кольори України», який відроджує українські традиції у вітринах. Проект, запущений за підтримки Французького інституту в Україні (Institut français d’Ukraine) у рамках 16-го фестивалю «Французька Весна в Україні», є результатом колаборації всесвітньо відомої французької декораторки Ізабель Даерон та знаної української художниці Дарії Альошкіної, що працює в техніці витинанки. Натхнення для створення вітрин мисткині шукали в розмаїтті відтінків української землі та барвах природних матеріалів.
Окрім Ізабель та Дарії у реалізації проекту брали участь українські декораторки та дизайнерки: Анастасія Оніщенко, Александрина Лукач, Аліна Пунь, Ірина Грибовска, Ірина Бойченко, Ірина Пантюхіна, Оксана Войт, Світлана Омельченко, Катерина Костенко, Ольга Шишкіна, Катерина Бондаренко, Маргирита Кругляк та Леся Максаєва.
Глина й пісок, синява карпатських гір і жовтуватість степу, строкатість городини й спокійна гама лісостепу — головною «героїнею» сучасних вітрин стала українська природа. Необхідні для її зображення кольори були знайдені в палітрі відомого французького бренда фарб Argile (офіційний дистриб’ютор в Україні — компанія Manders), який надихається відтінками ґрунтів і рослинного світу. Про це говорять навіть назви кольорів — наприклад, у дизайні вітрин, створених Даерон та Альошкіною, застосували Sable dorée («Жовтий пісок»), Bruyère («Верес»), Tige brune(«Коричневе стебло») та ін.
«Співпраця з Ізабель була надзвичайно цікавою та плідною, для мене це перший досвід роботи разом з іноземним дизайнером. Звичайно, окрім величезного захоплення, це й чимала відповідальність. І, зізнаюся, спочатку мені бракувало впевненості. Але після слів Ізабель: «я тобі довіряю», мої сумніви, що я можу щось зробити не так, зникли. Робочий процес протікав дуже гармонійно, напевно, це тому що Ізабель — дуже позитивна особистість, і ми знайшли спільну мову. Стилістика витинанки, в якій я зазвичай працюю, частково відрізняється від тої, що буда запропонована в проекті, тому я отримала цінний досвід, що стосується не лише масштабів експозиції, а й нового стилістичного направлення. Додаю цю подію до своєї творчої біографії як один з найуспішніших проектів, результат якого вразив навіть мене», — коментує Дарія Альошкіна.
Художниця Дарія Альошкіна
Сана Шевченко, Жан Фредерік Нотомб, Ізабель Даерон, Анастасія Білецька, Дарія Альошкіна
Ось як колаборацію французів з українцями прокоментував голова компанії Argile Жан Фредерік Нотомб: «Ми співпрацюємо з багатьма відомими французькими бутіками — Hermes, Louis Vuitton, Roche Bobois. Тому з задоволенням продовжили традицію декорування закладів рітейлу в Києві. Ідея пошуку натхнення в природі близька філософії Argile, і мені приємно, що розроблена нами палітра відображає гаму, зокрема, й української природи».
Кураторами проекту виступили Анастасія Білецька та Сана Шевченко з компанії MAЇNO, а також Ганна Добвня з організації «Культурний код».
«Ми дуже пишаємося цим проектом, перш за все, тому що він являється колаборацією багатьох учасників. Проект розробляли у Парижі, витинанки робили у Львові, а експозицію збирали у Києві протягом однієї ночі. Реалізація такого масштабного проекту стала можлива завдяки Французькому інституту, і ми, як організатори, дуже вдячні, що українські декоратори отримали чудову можливість попрацювати з європейським експертом і отримати такий дорогоцінний досвід », — пояснює Анастасія Білецька.
Організатори проекту: Французький інститут в Україні/ Institut français d’Ukraine, Всі. Свої Хрещатик, 34, Анастасія Білецька та Сана Шевченко (компанія MAЇNO), Ганна Довбня (Культурний код), Фонд сприяння розвитку мистецтв /The Arts Support Fund.
Партнери проекту: компанія Manders Ukraine та фарби Argile, портал Home Ideas Supply, видання Pragmatika, журнал Prima interior, журнал Domus Design, ресторан Très FRANÇAIS, Європейська Школа Дизайну.
-
«Майбутнє Минулого»: проєкт зі свідомої реновації архітектурної спадщини від IK-architects
- Ищу идею Hram гедонізму в серці Києва від студії YOD Hram – музичний бар, натхненний духом гедонізму, розташований у серці Києва на цокольному поверсі ділового центру. Поруч знаходяться такі знакові місця, як центральна синагога, Палац Спорту та Площа Українських Героїв. Бар позиціонує себе як простір, де людина є головною цінністю незалежно від релігії, віку, гендеру чи музичних уподобань.
-
Українське 'Джерело' в Нью-Йорку: колекційний дизайн на виставці Salon Art + Design
Событие -
Краса з українським характером: G×BAR і HVYLYA interior design у Тернополі
Выбор редакции -
Ukrainian Design and Innovation Week 2024: підсумки третього сезону
Событие -
Український прорив у світі еко-дизайну: «стіни, що дихають» від MAKHNO STUDIO потрапили у фінал Dezeen Awards 2024
Идея - Ищу идею "Жайворонки" на Подолі: інтер'єр, що поєднує свободу та функціональність З розвитком сучасних інтер'єрних тенденцій на перший план виходить вміння поєднувати естетику з раціональним використанням простору. Кафе "Жайворонки" на Подолі демонструє тонке мистецтво архітектурного балансу, де кожен елемент несе як естетичну, так і практичну цінність, трансформуючи невелику площу в багатофункціональний простір для відпочинку та роботи. Єлизавета Одінцова та її команда з Design Buro Odintsova перетворили невелике приміщення у житловому комплексі Podil Plaza Residence на затишне кафе для сніданків, де відвідувачі можуть насолоджуватись комфортом і домашньою атмосферою в будь-який час доби.
-
Одразу 2 проєкти YOD Group отримали відзнаку Best of Best в Міжнародній архітектурній премії Architecture Masterprize
-
«Архітектори надії»: фільм про відбудову України під час війни
Событие - Ищу идею Сила символів: Waone створив мурал на честь ГУР на Подолі Український художник Володимир Манжос, більш відомий під псевдонімом Waone, презентував новий мурал у Києві. Його твір «Мудрий пануватиме над зірками» тепер прикрашає стіну однієї з будівель на Подолі. Ця робота має особливе значення — вона створена у співпраці з Головним управлінням розвідки Міноборони України (ГУР) і символічно відображає їхню діяльність у боротьбі за незалежність України.