Equilibrio Interiors: квартира з видом на Татарку
Анастасия Белогривцева
Найчастіше на дизайні нерухомості, яку планують продати, замовники дуже економлять. Але не цього разу. Перед архітектором Веронікою Ткаченко стояло завдання створити квартиру «як для себе», не тільки в аспектах функціональності та планувального рішення, а й у наповненні.
Квартира на продаж — жанр специфічний, без досвідченого архітектора чи дизайнера продавцю не обійтися. У випадку, про який зараз йтиметься, власник нерухомості хотів запропонувати потенційному покупцеві те, що практично неможливо знайти на нашому ринку: дуже якісний, авторський та нетривіальний продукт. Для реалізації проєкту квартири у ЖК «Покровські Ворота» замовник запросив Вероніку Ткаченко та Оксану Прядун зі студії Equilibrio Interiors.
Квартира загальною площею 146 кв. м була придбана в стані «після забудовника», не обтяжена «дизайнерською» спадковістю з «що з цим робити». Для «квартири на продаж» надзвичайно важливим є збалансований набір приміщень. Щоб організувати три, а не дві як у забудовника, ванні, авторам проєкту довелося піти на досить складні та витратні заходи: пробивати новий отвір у монолітній ділянці стіни (звичайно за наявності всієї необхідної проєктної та дозвільної документації), зносити всі перегородки, щоб об'єднати величезний, темний та непотрібний хол з кухнею та кімнатою. Завдяки цьому рішенню дизайнерам також вдалося максимально відкрити простір зони денної активності, впустивши природне світло практично до вхідних дверей у квартиру. У проєкті використовувалися тільки якісні будівельні та оздоблювальні матеріали, меблі та декор представлені брендами високого рівня, часто дуже відомими.
«Ідея оформлення сформувалася під впливом інтер'єрів квартир османівських паризьких будинків. Також в простір ми додали «пряні» ноти у вигляді легкого «індокитайського флеру» і сильно розбавили коктейль, що вийшов, сучасними предметами меблів та декору. В принципі, все згідно з «французьким рецептом». І головне — ми дозволяли ідеям текти природною чергою, тому інтер'єр швидше писався «аквареллю по мокрому», ніж був схожим на чітко сформований план до дії», — коментує стилістику апартаментів Вероніка.
Стіни и стеля — фарба PPL 668 Blue Blood. Пуф Bross Italia. Гардеробна Novamobili. Бра Forestier. Плитка Ceramica Sant’Agostino. Текстиль Dedar for Hermès
Передпокій — невелике та слабоосвітлене приміщення — дизайнери постаралися перетворити на дорогу скриньку, використавши складний синій відтінок, додавши дзеркала на всю стіну та відокремивши вбиральню зону шторою з дорогоцінної тканини. Систему зберігання на всю стіну перетворили на арт-об'єкт з градієнтним фарбуванням по фільончастим фасадам. На контрасті з передпокою open space, що складається з кухні, їдальні та вітальні, — це дуже світле приміщення зі стінами у відтінку білого гіпсу.
Кухня GeD Cucine. Стільниця та барна стійка з кварцевого каменю від «Love Stone». Межкімнатні двері, панель з латунних трубо та шафа виконані «Столярной Мастерской Синкевича», градієнтне фарбування “Decorsolutions”. Люстра Arteriors, світильники над барною стійкою Pikart
Зона кухні, хоч і містить значну кількість місць зберігання, але виглядає дуже полегшеною та артистичною завдяки відсутності навісних конструкцій та панорамним чорно-білим шпалерам. На місці передбачуваної лоджії розмістили їдальню. Одна з її стінок розташована під кутом. Щоб знівелювати цей ефект, стіну обклеїли дзеркалами золотистого кольору. Такий дизайнерське рішення створило ілюзію продовження лінії скління із гарним відображенням пагорбів Татарки. До того ж ці дзеркала надають світла; сонячний відтінок, що важливо, враховуючи північну орієнтацію кімнати.
Паркет Chateau de Fleurs, шпалери Glamora. Диван, пуфи, журнальні столики, обідні стільці Meridiani в тканнині Dedar. Обідній стіл Bizzotto. Крісло Bross Italia в тканині Rubelli. Стелаж Cattelan Italia.
У відпочинковій зоні чорна стіна з керамограніту з ефектом мармуру Sahara noir «збирає» і ставить по місцях всі застосовані відтінки та текстури, а також «ховає» на собі телевізор. У нижній її зоні панно з латунних трубок при включеному локальному підсвічуванні ілюзорно відсилає до теплого мерехтіння вогню в каміні.
Стилістична основа вітальні знайшла своє продовження у спальні. Частково її розбавляє стіна з дубовими панелями в шпалерах із натуральних рослинних волокон. Зона відпочинку біля вікна виділена складним рожево-бежевим відтінком, який відсилає до тонів західного та світанкового світла. Ще один акцент спальні - барочна консоль, яку дизайнери пофарбували в колір стін, тим самим перетворивши її на барельєф і "подруживши" з ліпниною на стінах і стелі. Зі спальні є вихід у вбиральню та ванну. Остання, невелика за розмірами, вся реалізована в одному матеріалі — керамограніті з ефектом каррарського мармуру, що дає відчуття предмета виточеного з одного шматка каменю.
Стіни та стеля біля вікна пофарбовані в PPL 238 Temple. Стінова панель зі шпалерами з натуральних волокон «Столярная Мастерская Синкевича». Ліжко Nube Italia в тканині Dedar. Приліжковий столик, крісло та пуф Meridiani в тканині Dedar. Консоль Chelini. Люстри Forestier. Бра Pikart
Друга житлова кімната – багатофункціональна. Вона може бути і кабінетом, і дитячою. Також її легко перетворити на другу спальню, замінивши диван-ліжко на повноцінне двоспальне. Колірне рішення цієї кімнати — сірий і охристо-жовтий — було обумовлено необхідною універсальністю використання.
Шпалери Glamora, фарба PPL Salt IV и LG 117 Lead Colour. Шафа та бібліотека Novamobili. Стіл та тканева ніша для дивана-ліжка «Столярная Мастерская Синкевича». Люстри Forestier
Ще одне цікаве приміщення — гостьовий санвузол із пральною зоною, куди можна потрапити з передпокою. «Це приміщення короткочасного перебування, тому ми застосували досить активні панорамні шпалери в біло-рожевих тонах, які дають особливий ефект на контрасті з темно-синім передпокоєм», — закінчує свою розповідь Вероніка.
Плитка Sant’Agostino. Шпалери Glamora. Сантехніка Globo. Світильники Pikart
Плитка Imola и Ceramica Vogue. Сантехніка Villeroy&Boch. Люстра Pikart. Бра Aromas Del Campo. Текстиль Missoni Home
Фото: Андрій Авдєєнко
- Ищу идею Little Soul: львівський інтер’єр на 48 кв.метрах від студії MOC_IN Квартира "Little Soul" – це доказ того, що навіть у невеликому просторі можна створити житло, яке вражає елегантністю, продуманістю та сучасністю. Авторка проєкту Василина Черняєва, дизайнерка інтер’єру та засновниця студії MOC_IN, реалізувала цей проєкт у одному з сучасних житлових комплексів Львова, перетворивши квартиру площею 48 м² на приклад гармонійного поєднання функціональності, комфорту та вишуканого дизайну.
- Ищу идею Hram гедонізму в серці Києва від студії YOD Hram – музичний бар, натхненний духом гедонізму, розташований у серці Києва на цокольному поверсі ділового центру. Поруч знаходяться такі знакові місця, як центральна синагога, Палац Спорту та Площа Українських Героїв. Бар позиціонує себе як простір, де людина є головною цінністю незалежно від релігії, віку, гендеру чи музичних уподобань.
-
Ukrainian Design and Innovation Week 2024: підсумки третього сезону
Событие - Ищу идею "Жайворонки" на Подолі: інтер'єр, що поєднує свободу та функціональність З розвитком сучасних інтер'єрних тенденцій на перший план виходить вміння поєднувати естетику з раціональним використанням простору. Кафе "Жайворонки" на Подолі демонструє тонке мистецтво архітектурного балансу, де кожен елемент несе як естетичну, так і практичну цінність, трансформуючи невелику площу в багатофункціональний простір для відпочинку та роботи. Єлизавета Одінцова та її команда з Design Buro Odintsova перетворили невелике приміщення у житловому комплексі Podil Plaza Residence на затишне кафе для сніданків, де відвідувачі можуть насолоджуватись комфортом і домашньою атмосферою в будь-який час доби.
- Ищу идею Грація в деталях: інтер’єр від Ольги Русакової в ЖК «Республіка» Інтер’єр цієї квартири, спроєктований дизайнеркою Ольгою Русаковою в житловому комплексі «Республіка», – приклад ретельно продуманого простору, де поєднуються сучасний підхід до дизайну та максимальна увага до комфорту мешканців.
- Ищу идею Функціональність і мистецтво: інтер'єр квартири від DIHOME крізь призму супрематизму У світі дизайну, де сміливі рішення поєднуються з історією, важливо знаходити нові форми вираження, які водночас вшановують минуле. Проєкт квартири в стилі українського авангарду від дизайнерки Євгенії Ситник – яскравий приклад такого підходу. Сучасний супрематизм, натхненний рухом, що зародився понад століття тому в Україні, став основою для створення цього оригінального простору в Києві.
-
Український дизайн: стійкість і інновації на конференції "Сучасні матеріали і технології"
Событие - Ищу идею Алюзія на класицизм: інтер'єр квартири в Дніпрі від ArchObraz Інтер'єр, як і архітектура, є відображенням часу та місця. У сучасних реаліях, коли історичні будівлі часто зазнають змін, важливо відновлювати їхню атмосферу, зберігаючи при цьому власну індивідуальність. Одним із прикладів такого балансу між минулим і сучасним є квартира в центрі Дніпра, яка, незважаючи на втрату оригінальних елементів неокласицизму, отримала нове життя завдяки талановитій інтерпретації архітекторів Антоніни та Олексія Образцових, а також Костянтина Бусаргіна з бюро ArchObraz.