Енергоефективність та безвуглецеве майбутнє: проєкт електростанції від Bilgin Architects
HIS
Бюро Bilgin Architects побудувало центр управління для сонячної електростанції в Туреччині. Сама станція являє собою поле, що розтягнулося на сотні кілометри, де встановлено 3,2 мільйона сонячних панелей. Пустельний клімат Карапинарської рівнини став для архітекторів одночасно випробуванням і можливістю перевершити себе.
Проєкт символізує винахідливість людського розуму та спільну мету — вуглецево-нейтральне майбутнє. Будівля, оформлена світловідбивними панелями з нержавіючої сталі, перетворилася на масштабну скульптуру між землею й небом. Відображення на поверхні змінюються протягом дня разом: у похмурі дні фасад повністю зливається з пейзажем, а з настанням ночі він трансформується, відкриваючи вид на залиті світлом інтер'єри.
Крім своєї естетичної функції, фасад призначений зробити будівлю більш енергоефективною. Шар із 7200 панелей із різним ступенем прозорості діє як захист від різкого сонця та мінімізує поглинання тепла, забезпечуючи оптимальне використання енергії.
Усередині розташований просторий хол, легко трансформований та багатофункціональний лекційний зал для співробітників, кафе та інші простори. У центрі будівлі знаходиться двір із зеленими рослинами, який різко контрастує з навколишнім пустельним ландшафтом. Умовний сад не лише регулює рух працівників/відвідувачів у просторі, а й допомагає відокремити громадські зони від приватних.
Фото: Egemen Karakaya