Еклектичний інтер'єр від Наталії Поплавської
HIS
Історію створення цього київського інтер'єру можна порівняти з математичною задачею, де формулою рішення стало поєднання сміливих фарб і несподіваних дизайнерських прийомів. Початкові умови звучали скромно, але інтригуюче: використовуючи 40 кв. м однокімнатної квартири, створити "двушку" з окремою спальнею, повноцінною вітальнею, зручною кухнею і мрією всіх жінок — гардеробною. Про алгоритм рішення та дизайнерські прийоми авторки проєкту Наталії Поплавської далі піде мова.
Цей яскравий і незвичайний проєкт, де сьогодні класика гармонійно уживається з сучасністю, мав вельми цікаву, але цілком логічну робочу назву — "Три мудрі мавпи". Мавпи тут всюди — вони чекають господарів і гостей на шпалерах у передпокої, розважають під час готування на кухні, а також привносять в інтер'єр молодіжний, у чомусь бунтарський дух, що дає змогу "розбавити" класичний шарм минулого. Утім, дещо бунтарський настрій притаманний і автору проєкту — Наталії Поплавській, керівнику студії NP Interior Design. У невеликих, але багатофункціональних квартирах більшість дизайнерів використовує прості та лаконічні стилістики (мінімалізм, скандинавський стиль тощо), але Наталя взяла за основу складну еклектику, і, як з'ясувалося в результаті, — не прогадала.
Любов дизайнера до різних стилістичних напрямів, архітектурних рішень, фактур і кольорів не вміщалися в рамках одного архітектурного стилю, тому ідеальним вибором став їхній ф'южн (мікс). Так, автору проєкту вдалося відійти від "старомодної класики" і "чистого мінімалізму", створивши свіжий, неординарний, з певною часткою гумору та епатажу інтер'єр.
Але почалося все, звичайно ж, з перепланування. Згідно з побажаннями замовника, на 40 квадратах однокімнатної квартири мала з'явитися двокімнатна: з повноцінною вітальнею, окремою спальнею, ергономічною кухнею і гардеробною. Так, ліворуч від входу розташувався санвузол, праворуч - містка гардеробна. Зробивши кілька кроків, потрапляємо в прямокутну вітальню, дальня частина якої — зона відпочинку, ближче до нас — їдальня. Площа кухні, яка розташована праворуч від вітальні — трохи перевищує 5 кв.м. Попри скромні розміри вона вміщує весь функціонал сучасної кухні. Компактною вийшла і спальня — 8,12 м2 — це той мінімум, що є ідеальним для повноцінного ліжка та приліжкових тумбочок. Скляна перегородка між спальнею і зоною кухні дає можливість готувати їжу в умовах природного освітлення.
Особливу роль в інтер'єрі відіграють обрані дизайнером кольори. Основну ставку Наталя зробила на завжди актуальний синій, низку його відтінків і кольори, які лаконічно з ним поєднуються. Глибини та об'єму простору надають десь темна стеля, а десь дзеркальні поверхні. У якихось зонах однотонні забарвлення стін змінюються на складні принти (згадані шпалери англійської фабрики Cole&Son з колекції Fornasetti і текстиль Clarke&Clarke).
Для маленької ванної кімнати в якості фону було обрано плитку під білий мармур, акцентною ж стала плитка нестандартного формату фабрики Settecento Italy (колекція Crayons). У ванній кімнаті також розташовані бойлер, пральна і сушильна машини. Вся ця техніка захована в майже непомітній ніші.
В обстановці і декорі цих апартаментів присутній діалог минулого і сьогодення, традицій і сучасних трендів. Елементи класики — антикварні предмети, картини й дзеркала в золотих барокових рамах, гіпсова ліпнина — є сусідами тут з авторськими, створеними на замовлення, меблями, сучасним дизайном, яскравими, артами, предметами сучасного мистецтва (живопис, графіка і скульптура) і динамічними принтами. Попри насиченість і декоративність інтер'єру, тут немає візуального хаосу, і загалом квартира має органічний і затишний вигляд.
Фото: Сергій Савченко
- Ищу идею Little Soul: львівський інтер’єр на 48 кв.метрах від студії MOC_IN Квартира "Little Soul" – це доказ того, що навіть у невеликому просторі можна створити житло, яке вражає елегантністю, продуманістю та сучасністю. Авторка проєкту Василина Черняєва, дизайнерка інтер’єру та засновниця студії MOC_IN, реалізувала цей проєкт у одному з сучасних житлових комплексів Львова, перетворивши квартиру площею 48 м² на приклад гармонійного поєднання функціональності, комфорту та вишуканого дизайну.
- Ищу идею Hram гедонізму в серці Києва від студії YOD Hram – музичний бар, натхненний духом гедонізму, розташований у серці Києва на цокольному поверсі ділового центру. Поруч знаходяться такі знакові місця, як центральна синагога, Палац Спорту та Площа Українських Героїв. Бар позиціонує себе як простір, де людина є головною цінністю незалежно від релігії, віку, гендеру чи музичних уподобань.
-
Ukrainian Design and Innovation Week 2024: підсумки третього сезону
Событие - Ищу идею "Жайворонки" на Подолі: інтер'єр, що поєднує свободу та функціональність З розвитком сучасних інтер'єрних тенденцій на перший план виходить вміння поєднувати естетику з раціональним використанням простору. Кафе "Жайворонки" на Подолі демонструє тонке мистецтво архітектурного балансу, де кожен елемент несе як естетичну, так і практичну цінність, трансформуючи невелику площу в багатофункціональний простір для відпочинку та роботи. Єлизавета Одінцова та її команда з Design Buro Odintsova перетворили невелике приміщення у житловому комплексі Podil Plaza Residence на затишне кафе для сніданків, де відвідувачі можуть насолоджуватись комфортом і домашньою атмосферою в будь-який час доби.
- Ищу идею Грація в деталях: інтер’єр від Ольги Русакової в ЖК «Республіка» Інтер’єр цієї квартири, спроєктований дизайнеркою Ольгою Русаковою в житловому комплексі «Республіка», – приклад ретельно продуманого простору, де поєднуються сучасний підхід до дизайну та максимальна увага до комфорту мешканців.
- Ищу идею Функціональність і мистецтво: інтер'єр квартири від DIHOME крізь призму супрематизму У світі дизайну, де сміливі рішення поєднуються з історією, важливо знаходити нові форми вираження, які водночас вшановують минуле. Проєкт квартири в стилі українського авангарду від дизайнерки Євгенії Ситник – яскравий приклад такого підходу. Сучасний супрематизм, натхненний рухом, що зародився понад століття тому в Україні, став основою для створення цього оригінального простору в Києві.
-
Український дизайн: стійкість і інновації на конференції "Сучасні матеріали і технології"
Событие - Ищу идею Алюзія на класицизм: інтер'єр квартири в Дніпрі від ArchObraz Інтер'єр, як і архітектура, є відображенням часу та місця. У сучасних реаліях, коли історичні будівлі часто зазнають змін, важливо відновлювати їхню атмосферу, зберігаючи при цьому власну індивідуальність. Одним із прикладів такого балансу між минулим і сучасним є квартира в центрі Дніпра, яка, незважаючи на втрату оригінальних елементів неокласицизму, отримала нове життя завдяки талановитій інтерпретації архітекторів Антоніни та Олексія Образцових, а також Костянтина Бусаргіна з бюро ArchObraz.