Dzen House: будинок гармонії та спокою від від Shovk Studio
HIS
Dzen House — будинок для людей, які прагнуть спокою та гармонії з природою й всесвітом, коли знаходяться вдома. В архітектурі та дизайнерських деталях (над проєктом працювала команда Shovk Studio) прослідковуються відсилки до японських традицій, зокрема нависаюча покрівля з видимими конструкціями, облицювання фасаду деревом якісугі, компактне планування та зона татамі на другому поверсі.
Перший поверх — це спільний простір кухні і вітальні, в центрі якого розташоване функціональне ядро будинку — сходи, санвузол і технічні приміщення. Таке рішення з одного боку робить кухню і вітальню дещо ізольованими одне від одного, а з іншого створює ефект єднання і перетікання просторів. Крім того, завдяки можливості ходити з кухні в вітальню і навпаки навколо центрального ядра, простір ніби стає більш компактним з точки зору зручності і оптимальності маршрутів, а з точки зору сприйняття стає більш просторим, майже безкінечним.
Як всередині, так і ззовні, перший поверх будинку оздоблено грубою штукатуркою «мазанкою», характерною для традиційної української сільської хати. Взагалі поєднання українських та японських традиційних мотивів в деталях утворює чудернацький культурний мікс.
Поруч з будинком знаходиться мальовничий хвойний сад, тож ми зробили панорамні вікна в усіх зонах, де будуть проводити час мешканці. Наприклад, у вітальні — великі безрамні вікна від підлоги до стелі, завдяки яким створюється ефект єднання інтер’єру з природою.
Другий поверх — невисокий, мансардний, щоб не обтяжувати і не затіняти подвір’я. Облицьований всередині березовою фанерою, листи якої наші майстри вишліфували до ідеальної гладкої поверхні та підігнали стик в стик. А ззовні деревиною якісугі. Тут розташовано дві спальні, кабінет і простір для відпочинку та медитації з круглим вікном і татамі, а також санвузол і технічне приміщення. Господарська спальня компактна, більше половини її площі займає приземлене ліжко-подіум під великим безрамним вікном.
Зона татамі — місце для чаювання та споглядання крізь кругле вікно крапель дощу, що спадають з крокв нависаючої покрівлі.
Окрім затишку і візуального комфорту, будинок дарує своїм мешканцям здоровий мікроклімат і надзвичайно високий рівень комфорту. Бетонна підлога першого поверху акумулює і м’яко віддає тепло від розведеного в ній контуру опалення, зігріваючи в першу чергу ноги мешканців і не перегріваючи повітря на рівні голови. Приточно-витяжна система вентиляції подає свіже повітря необхідної температури в кожне приміщення, тому тут завжди легко дихається.
Особливий об’єкт в будинку — це камін. Він розміщений майже в самому центрі вітальні неподалік від панорамного вікна, для того щоб мешканці могли одночасно споглядати вогонь і насолоджуватися виглядом на сад. Це особливо приємно, коли на вулиці прохолодно та йде дощ або сніг. Також, завдяки місцю розташування, камін здатен досить ефективно опалювати обидва поверхи. Нержавіюча труба комину проходить крізь спальню — вона прогріває кімнату та служить декоративним елементом інтер’єру.
Фото: Yevhenii Avramenko
-
ArchMeeting у Києві: перспективи дизайну та архітектури
Событие -
Модерністський шедевр Келвіна Штрауба: будинок у Пасадені за майже 3 мільйона доларів
-
Шоурум професійної косметики Pleka у Києві від Bude Architects
Выбор редакции - Ищу идею Інтер’єр для молодої пари від Alta Idea Design Studio Студія Alta Idea Design Studio представила інтер’єр, який поєднує чуттєвий мінімалізм із функціональністю сучасного простору. Проєкт розпочинався з чистого аркуша — повністю відкритої площі 116 кв.м без стін та перегородок. Завданням було створити простір для молодої подружньої пари, що включає зону вітальні та кухні, спальню, дитячу кімнату, дві ванні кімнати й окрему гардеробну.
- Ищу идею Простір для гармонії: як природа, естетика й турбота про собак стали основою сучасного дому Дім для активної жінки та її чотирьох собак у передмісті Києва — це історія про інтеграцію природи у внутрішній простір, увагу до деталей і пошук балансу між естетикою та функціональністю. Архітекторка Олександра Вдовиченко створила інтер’єр, що стає продовженням навколишнього ландшафту та відображає цінності своєї господині.
- Ищу идею Hram гедонізму в серці Києва від студії YOD Hram – музичний бар, натхненний духом гедонізму, розташований у серці Києва на цокольному поверсі ділового центру. Поруч знаходяться такі знакові місця, як центральна синагога, Палац Спорту та Площа Українських Героїв. Бар позиціонує себе як простір, де людина є головною цінністю незалежно від релігії, віку, гендеру чи музичних уподобань.
-
Ukrainian Design and Innovation Week 2024: підсумки третього сезону
Событие - Ищу идею RELOGGED: пересмислення зрубу від Balbek Bureau Уявіть собі приватний будинок на березі річки, прихований серед природи, де сучасний дизайн перетинається з автентичною архітектурною традицією зрубу. Це проєкт Relogged від української Balbek Bureau, де традиційна естетика зрубу була переосмислена з метою створення простору, що гармонійно поєднує природну простоту й сучасний комфорт.
- Ищу идею "Жайворонки" на Подолі: інтер'єр, що поєднує свободу та функціональність З розвитком сучасних інтер'єрних тенденцій на перший план виходить вміння поєднувати естетику з раціональним використанням простору. Кафе "Жайворонки" на Подолі демонструє тонке мистецтво архітектурного балансу, де кожен елемент несе як естетичну, так і практичну цінність, трансформуючи невелику площу в багатофункціональний простір для відпочинку та роботи. Єлизавета Одінцова та її команда з Design Buro Odintsova перетворили невелике приміщення у житловому комплексі Podil Plaza Residence на затишне кафе для сніданків, де відвідувачі можуть насолоджуватись комфортом і домашньою атмосферою в будь-який час доби.
- Ищу идею Грація в деталях: інтер’єр від Ольги Русакової в ЖК «Республіка» Інтер’єр цієї квартири, спроєктований дизайнеркою Ольгою Русаковою в житловому комплексі «Республіка», – приклад ретельно продуманого простору, де поєднуються сучасний підхід до дизайну та максимальна увага до комфорту мешканців.