Дворівнева та майже прозора вілла в Нідерландах

Анастасия Белогривцева
Вілла New Water в місті Нордвейк (Нідерланди) створена за проектом спеціалістів з Waterstudio.NL: сучасний заміський будинок архітектор Koen Olthuis збудував для себе та своєї сім'ї.
Будинок розташований на невеликому мисі і з трьох боків оточений водою. З певних обмежень та причин архітектори реалізували одноповерховий будинок з розвиненою підвальною (тобто цокольною) частиною, де розташовані всі приватні приміщення і навіть створений невеликий внутрішній сад.
Вперше побачивши земельну ділянку для будівництва резиденції, її творець відразу визначився з формою майбутнього будинку. У роботі над проектом необхідно було враховувати ряд обмежень щодо обсягу споруди над землею, адже Koen Olthuis перш за все хотів зберегти характер місцевості. Так з'явилася складна конструкція з цікавим просторовим рішенням.
Головною проблемою стало забезпечення приватних приміщень денним світлом, в результаті чого утворилися цікаві рішення, що стали особливостями будинку. Головний обсяг являє собою білий корпус з панорамним склінням, що робить будинок повністю прозорим в частині денної зони. При цьому внутрішнє планування хизується плавним переходом між функціональними частинами будівлі та практично повністю відсутніми дверми.
-
Вілла над прірвою: як Villa Sidonius перетворила складний ландшафт на свою перевагу
Архитектура -
Portlantis: новий культурний центр у порту Роттердама
Архитектура -
Без кутів і меж: унікальний круглий дім у Мексиці від Locus
Архитектура -
Захист авторських прав архітекторів: у Києві відбудуться події, присвячені інтелектуальній власності
Событие -
Ищу идею Офісна будівля «Власне місто» – коли архітектура дихає разом із простором Офісна будівля «Власне місто», спроєктована майстернею Віктора Кудіна та відзначена гран-прі Премії Національної Спілки Архітекторів України (НСАУ) 2024, є маніфестом відкритої архітектури. Вона поєднує сучасний дизайн, функціональність і гармонійну інтеграцію з природним середовищем. Це не просто офісний простір, а експеримент, що переосмислює взаємодію людини з містом.
-
Gelephu International Airport: Традиції Бутану у сучасній архітектурі від BIG
Архитектура -
Китайський архітектор Лю Цзякун отримав Прітцкерівську премію 2025 року
-
Архітектурний MeetUp: Як покохати модернізм і врятувати його від забуття?
Событие -
Оголошено переможців «Премії Національної спілки архітекторів України 2024»
Событие -
La Nube: дитячий музей від Snøhetta, що об'єднує людей
Архитектура