Другий Тиждень українського дизайну та інновацій: результати та підсумки
HIS
Нещодавно у столиці вже вдруге пройшов Тиждень українського дизайну та інновацій, який став наймасштабнішою креативною подією в країні цієї весни. Серед учасників другого сезону Ukrainian design week були найвідоміші українські дизайнери та студії, які вже встигли завоювати собі репутацію на міжнародному рівні: Makhno Studio, Panoptikum Collections, GUNIA Project, GORN Ceramics та інші.
Цьогорічний Ukrainian design week охопив понад 70 подій. Протягом тижня у межах фестивалю відбулися різноманітні покази, лекції, екскурсії, виставки, майстер-класи, покликані розкрити новітні тренди та перспективи розвитку дизайну. Зокрема, відвідувачі мали нагоду відвідати лекції про вплив штучного інтелекту на дизайн і архітектуру, вплив концепції сталого розвитку на розробку колекцій одягу, культуру графіті, а також взяти участь у воркшопах з мозаїки, 3D-друку кераміки, писанкарства, гончарства, апсайклінгу, ліногравюри, створення картин-афірмацій тощо.
Головною подією Ukrainian design week став перший великий Дизайн-маркет у Мистецькому Арсеналі, який відвідало більше 5000 людей. Маркет об’єднав понад 100 провідних представників з різних сфер дизайну — промисловий, інтер’єрний, графічний, предметний, fashion дизайн, архітектура та інші. Свої роботи презентували як молоді перспективні дизайнери, так і лідери галузі.
«Ідея Ukrainian Design Week 2024 полягала в тому, щоб зробити фестиваль максимально різноманітним. Ми свідомо прагнули представити роботи різних дизайнерів та виробників, надаючи можливості проявити себе не лише великим брендам зі світовим ім’ям, а й талановитим студентам і молодим авторам. Таке різномаїття виробів і синергія десятків дизайн-напрямів створили привабливий контраст у просторі маркету. Подія дозволила брендам розкрити їх потенціал, наповнити простір свіжими ідеями й новими рішеннями», — говорять організатори заходу.
У межах лекторію під час великого Дизайн-маркету своїм баченням на виклики і світові тренди в дизайні поділились провідні українські фахівці та інфлюенсери, серед яких:
Вікторія Якуша, одна з найбільш впливових жінок у галузі архітектури та дизайну за версією видання Dezeen, Марія Гаврилюк, співзасновниця бренду GUNIA Project, що представлений у 14 країнах – зокрема, у США, Китаї, Японії та Європі, Олег Волосовський, засновник Loft Buro, член журі архітектурних конкурсів і номінант міжнародних премій Dezeen Awards, Frame Awards, SBID, Restaurant&Bar Design Awards та ін.
Насичена програма фестивалю дозволила дизайнерам, архітекторам, митцям та відвідувачам поглибити знання про креативні індустрії і надихнутись на нові творчі задуми. Другий Ukrainian design week 2024 став платформою для презентації найкращих українських виробників та передових дизайн-рішень, які змінюють майбутнє галузі в Україні та світі.
-
«Майбутнє Минулого»: проєкт зі свідомої реновації архітектурної спадщини від IK-architects
-
Українське 'Джерело' в Нью-Йорку: колекційний дизайн на виставці Salon Art + Design
Событие -
IDS Toronto 2025: найочікуваніша інтер'єрна подія Канади
Событие -
Краса з українським характером: G×BAR і HVYLYA interior design у Тернополі
Выбор редакции -
Український прорив у світі еко-дизайну: «стіни, що дихають» від MAKHNO STUDIO потрапили у фінал Dezeen Awards 2024
Идея -
Одразу 2 проєкти YOD Group отримали відзнаку Best of Best в Міжнародній архітектурній премії Architecture Masterprize
-
«Архітектори надії»: фільм про відбудову України під час війни
Событие - Ищу идею Сила символів: Waone створив мурал на честь ГУР на Подолі Український художник Володимир Манжос, більш відомий під псевдонімом Waone, презентував новий мурал у Києві. Його твір «Мудрий пануватиме над зірками» тепер прикрашає стіну однієї з будівель на Подолі. Ця робота має особливе значення — вона створена у співпраці з Головним управлінням розвідки Міноборони України (ГУР) і символічно відображає їхню діяльність у боротьбі за незалежність України.
-
Призматичний синій павільйон на Венеційській бієнале: мистецтво сучасності на тлі історії
Дизайн в путешествиях