Дослідницький центр в Гренландії від архітектурного бюро Дорта Мандрупа
Ева Шилингер
Гірські хребти Крижаного фіорда в Гренландії минають найшвидші у світі льодовики. Понад двісті років гляціологи вивчають цю місцевість, адже Ілуліссат по цей час залишається ідеальним місцем для наукових спостережень за змінами клімату. У 2021 тут побудували дослідницький комплекс Ilulissat Icefjord Centre, де не лише слідкують за льодовиками, а й демонструють туристам, з якою швидкістю тане лід острова.
Автор побудованого в цьому році дослідного «Центру крижаних фіордів Ілуліссата» (Ilulissat Icefjord Centre) — данський архітектор Дорт Мандруп (Dorte Mandrup). Споруда розташувалася всього за 250 кілометрів від Північного полярного кола. Натхненна динамічною місциною, студія Дорта Мандрупа зобразила у цьому проєкті історичний взаємозв'язок людської еволюції та кліматичних змін як в локальному, так і в глобальному масштабах.
Форма комплексу нагадує бумеранг, а конструкція служить як технічним, так і концептуальним цілям. По-перше, така архітектура витончено вписується в порізаний ландшафт узбережжя і зводить до мінімуму снігові замети, що закривають огляд для спостерігачів. По-друге, вигнутий дах можна використовувати як оглядовий майданчик, з якої відкривається вид на долину Сермерміут та Крижаний фіорд. Зазначимо, що окрім суто наукової діяльності, центр планують використовувати з туристичною метою.
Автори запевняють, що бумеранг — символічний знак. У такий спосіб споруда постійно нагадує, що кліматичні зміни та глобальне потепління безпосередньо пов'язані з людською діяльністю, а наше ставлення до природи має цілком реальну зворотну реакцію.
Фото: Adam Mørk
- Ищу идею Будинок із земляних блоків на Майорці: традиційна архітектура та сучасні екологічні рішення В іспанській сільській місцевості Бініссалем, на мальовничому острові Майорка, студія munarq створила винятковий приклад архітектури, яка об’єднує традиційні будівельні методи та сучасні підходи до сталого розвитку. Проєкт Ca na Pau демонструє динамічний зв’язок між архітектурою та природним середовищем, ставши зразком гармонійного впровадження екологічних рішень у сучасні домівки.
-
Музей кераміки в Китаї: новий архітектурний шедевр від Kengo Kuma
Архитектура -
Katajanokan Laituri: найбільша дерев’яна будівля у Фінляндії як втілення сучасної архітектури
Архитектура -
Оглядова вежа у шведському заповіднику: поєднання архітектури та інженерного мистецтва
Архитектура -
Автостоянка майбутнього від Ateliers O-S Architectes
Архитектура -
Скляний торговий центр у Сеулі: редизайн від Heatherwick Studio
Архитектура -
KAJI GALLERY: дім японського мистецтва від MAKHNO Studio
-
Проєкт з благоустрою та озеленення територіх одеського ЖК від Bee Landscaping Bureau
-
8SUN RESORT: прихисток для закоханих від студії MAKHNO та SAI ARCHITECTS
Дизайн в путешествиях