Дизайнерские решения для крохотных апартаментов: 8 реальных примеров
HIS
В городах с дефицитом свободного пространства микро-решения для постоянного компактного жилья набирают популярность даже не из года в год и не из месяца в месяц, а буквально – по неделям. Поэтому дизайнерам, работающим над созданием интерьеров, нужно искать новые способы для реализации удобных микро-жилищ. Мы отобрали несколько функциональных дизайнерских решений для крохотных апартаментов, в которых вполне комфортно обитают жители современных перенаселенных мегаполисов.
Batiik. Paris
Иногда даже жителям огромных городов, не испытывающих острых проблем со свободным пространством, приходится идти на шаги по сокращению квадратных метров. Площадь этой парижской квартиры от местной студии Batiik составляет 11 кв. м. Обеденный стол здесь прячется в стену, а диван может раскладываться в кровать.
Studiomama. London
Эти апартаменты были реализованы на месте старого офиса. Каждый предмет мебели в этой квартире может обладать сразу несколькими функциями, так что нужно быть готовым ко всему: и к двери-столу, и к кровати-полке для книг.
Maayan Zusman. Tel Aviv.
Дизайнер Мааян Зусман настоящий специалист по микро-жилью в Тель-Авиве, у которого уже давно выработан определенный набор подходов и решений для подобных апартаментов. Этот проект занял по площади 55 кв. м.
Paola Bagna. Berlin
«Каждый сантиметр имеет решающее значение в дизайне маленьких пространств», — заявляет дизайнер Паола Банья, курирующая создание сразу нескольких маленьких квартир в Берлине.
Конек Паолы – многофункциональные кастомные элементы, разрабатываемые под каждый миллиметр пространства.
Alexander Fehre. Stuttgart
Стеллажи, зеркальные поверхности, узкое пространство кухни – к таким приемам прибегает Александр Фере, проектируя микро-квартиры по всей Европе. Один из последних проектов в Лондоне был реализован Александром на площади 45 кв. м.
«Пространство может быть плохим тогда, когда оно плохо организовано», — любит повторять автор.
Michael Chen. New York
В США Майкла Чена называют «гуру микро-жилья». На данный момент дизайнер занят реализацией проекта квартиры на Манхэттене. А начинал Майкл с того, что реконструировал под удобный гардероб маленький чердак собственного дома.
Nicholas Gurney. Sydney
Николас Герни большой поклонник модулей и разнообразных складных конструкций, которые постоянно использует в собственных проектах маленьких квартир и домов. Цвет также является важным инструментом для Николаса, который использует контрастную колористику для обозначения функциональных зон в жилище.
Читайте также: 18 фасадов, которые вы обязательно должны увидеть.
- Ищу идею Little Soul: львівський інтер’єр на 48 кв.метрах від студії MOC_IN Квартира "Little Soul" – це доказ того, що навіть у невеликому просторі можна створити житло, яке вражає елегантністю, продуманістю та сучасністю. Авторка проєкту Василина Черняєва, дизайнерка інтер’єру та засновниця студії MOC_IN, реалізувала цей проєкт у одному з сучасних житлових комплексів Львова, перетворивши квартиру площею 48 м² на приклад гармонійного поєднання функціональності, комфорту та вишуканого дизайну.
- Ищу идею Грація в деталях: інтер’єр від Ольги Русакової в ЖК «Республіка» Інтер’єр цієї квартири, спроєктований дизайнеркою Ольгою Русаковою в житловому комплексі «Республіка», – приклад ретельно продуманого простору, де поєднуються сучасний підхід до дизайну та максимальна увага до комфорту мешканців.
- Ищу идею Функціональність і мистецтво: інтер'єр квартири від DIHOME крізь призму супрематизму У світі дизайну, де сміливі рішення поєднуються з історією, важливо знаходити нові форми вираження, які водночас вшановують минуле. Проєкт квартири в стилі українського авангарду від дизайнерки Євгенії Ситник – яскравий приклад такого підходу. Сучасний супрематизм, натхненний рухом, що зародився понад століття тому в Україні, став основою для створення цього оригінального простору в Києві.
- Ищу идею Алюзія на класицизм: інтер'єр квартири в Дніпрі від ArchObraz Інтер'єр, як і архітектура, є відображенням часу та місця. У сучасних реаліях, коли історичні будівлі часто зазнають змін, важливо відновлювати їхню атмосферу, зберігаючи при цьому власну індивідуальність. Одним із прикладів такого балансу між минулим і сучасним є квартира в центрі Дніпра, яка, незважаючи на втрату оригінальних елементів неокласицизму, отримала нове життя завдяки талановитій інтерпретації архітекторів Антоніни та Олексія Образцових, а також Костянтина Бусаргіна з бюро ArchObraz.
-
Двоповерхова квартира в Києві від дизайн-студії Planium
Выбор редакции - Ищу идею True Values: легка класика від Azovskiy+Pahomova Створюючи інтер'єр цієї квартири у Дніпрі, Azovskiy+Pahomova керувалися принципами класичного інтер'єру. Замовникам хотілося солідності, затишку та краси, тому лейтмотивом у проєкті стали авторські меблі та дизайнерські предмети.
- Ищу идею V.Concept: пентхаус для молодого подружжя у Києві Пентхаус площею 272 кв. метрів в одній з новобудов столиці — проєкт студії V.Concept. Замовники – молода пара, котра на стадії розробки проєкту планувала стати батьками. Над інтер'єрами двоповерхового простору працювали Вікторія Вітковська, Вікторія Ступак та Олена Конопацька. Серед особливостей пентхаусу — чимала площа, панорамне скління, приватна тераса та вигідне розташування у центрі Києва.
- Ищу идею Фен-шуй у тропічних відтінках: проєкт квартири від Luka Design в столичному ЖК Нова Англія Інтер'єрна студія Luka Design під керівництвом Анастасії Лукашової отримала незвичайне завдання: створити дизайн видовженої квартири в київському ЖК Нова Англія. Замовниця, яка мешкає на далекому тропічному острові, бажала втілити у своєму майбутньому помешканні атмосферу теплоти та екзотики. Водночас вона залишила відкриті можливості для експериментів з кольором та меблями, надавши дизайнерам повну свободу для творчості.
-
Проєкт Darvina від Насті Мірзоян: сучасний інтер’єр у історичному центрі Києва
Выбор редакции - Ищу идею CAPE QUIET: простір для відпочинку та перезавантаження від loft buro Апартаменти CAPE QUIET пропонують мінімалістичний простір, призначений для відпочинку та перезавантаження. Це компактне багатофункціональне приміщення демонструє як архітектурну, так і економічну винахідливість.