Бузкові мрії: як виглядає Шотландія в період цвітіння вересу

Ева Шилингер
У Шотландії кінець літа – початок осені – дивовижна пора, коли природа вбирається у бузкові шати. Все навколо потопає в ніжному рожево-ліловому серпанку. Це цвіте верес – один із символів Шотландії. Більше про це дивовижне явище дізнайтеся з нашої статті.
Верес – непримітний вічнозелений чагарничок зі стеблами, що гілкуються, та дрібним тригранним листям. Його квіти теж важко назвати примітними – щось на кшталт дрібних непоказних дзвіночків, зібраних у суцвіття.
Але варто подивитися в буквальному сенсі ширше – і ви будете вражені красою цієї рослини. Поля і схили гір, вкриті квітучим вереском, виглядають так, ніби хтось дбайливо накинув на них бузкову ковдру.
Щорічно, наприкінці літа – на початку осені, помилуватися такою красою до Шотландії з'їжджаються сотні тисяч туристів. А все тому що саме на території цієї, і без того мальовничої країни, знаходиться три чверті всіх світових вересових чагарників.
Верес вважається одним із символів Шотландії, поряд з будяком, картатою тканиною тартаном та волинкою. Існує навіть старовинна легенда, відповідно до якої, створивши Шотландію, Бог почав шукати рослини, які б погодилися жити в таких гірських умовах. Дуб, жимолость та троянда відмовилися. І лише скромний чагарник дав свою згоду. Тоді Бог обдарував сміливий верес могутньою силою дуба, ароматом жимолості та насолодою троянди.
До речі, верес – чудовий медонос, так що багато шотландських бджолярів спеціально привозять свої пасіки «на вигул» вересових полів. Також багато місцевих жителів вірять, що ця рослина відганяє від будинку злих духів. З цією метою його застосовували ще давні кельти. А ще вересові чагарники – улюблене місце полювання шотландського дикого кота.
-
Яскравий витвір максималізму: готель Villa Palladio від Марі-Анн Удежанс
-
Догори дриґом: проєкт австрійського спа-центру від бюро noa*
-
Пейзажі В'єтнаму на аерознімках Фам Хай Трунга
-
Ищу идею Саморазрушение Абхазии на снимках британского фотографа Британский фотограф Джеймс Кервин решил рискнуть и в 2018 году отправился в путешествие по рушащимся курортам непризнанной Абхазии, дабы запечатлеть архитектуру абхазского «портала в никуда», т.е. территорию, где прошлое превратилось в труху, а будущего пока не намечается.
-
«Східний експрес» повертається. Автори інтер'єрів Dimorestudio
-
Ищу идею Дослідницький центр в Гренландії від архітектурного бюро Дорта Мандрупа Гірські хребти Крижаного фіорда в Гренландії минають найшвидші у світі льодовики. Понад двісті років гляціологи вивчають цю місцевість, адже Ілуліссат по цей час залишається ідеальним місцем для наукових спостережень за змінами клімату. У 2021 тут побудували дослідницький комплекс Ilulissat Icefjord Centre, де не лише слідкують за льодовиками, а й демонструють туристам, з якою швидкістю тане лід острова.
-
Ювелирный заплыв: бутик-бассейн на Миконосе
-
Pottery Village: гостевые дома в южнокорейской деревне керамики
-
Ищу идею Лимонний сад поміж будівельного риштування: унікальна інсталяція у середмісті Нью-Йорку На ділянці між Дев'ятою та Десятою авеню, обмеженою вулицями West 31st та West 33rd, Нью-Йорк, розгорнулося активне будівництво. Нині там будують Manhattan West — новий комплекс площею близько 500 тисяч кв. метрів, що символізує оновлення західної частини Манхеттену. Зазвичай, будівництво — процес, що викликає швидше відразу, аніж захват містян, проте не цього разу. Разом з будівельним риштуванням забудовник встановив інсталяцію, де металеві конструкції маскуються лимонними деревами, а замість пилу від будівельних матеріалів, прохожі відчувають цитрусовий аромат.
-
Отель на плотах для любителей походов и каноэ. Новый вид отдыха в Бельгии