Будинок, що крутиться, від Алекса Шведера та Уорда Шилли

Ева Шилингер
Не оселя, а карусель
Будинок ReActor — це одна з робіт творчого проекту "Архітектура соціальних відносин" художників Алекса Шведера і Уорда Шиллі. Автори цієї та інших споруд поставили собі за мету дослідити "складність взаємовідносин між людьми та простором і середовищем, що їх оточує". Будинок-гойдалка розташований у Північній частині штату Нью-Йорк. Обертається він навколо своєї осі на висоті 4,5 м. На будівництво "соціального" проекту знадобилося близько п'яти днів.
Будівля може похизуватися всього однією точкою опори, через що на її стійкість може вплинути простий крок або предмет декору, якщо пересунути його з одного кутка кімнати в інший. Паралельне поверхні землі положення будинок приймає тільки в тому випадку, якщо люди в ньому знаходяться віддалік один від одного. Неначе на гойдалці з дитинства. Коли один з художників наближається до іншого, знаходячись в домівці, будинок втрачає рівновагу.
Якщо є бажання будівлю, що обертається, можна буде відвідати 24 — 25 вересня цього року в містечку Гент, штат Нью-Йорк. Повторити перформанс художники будуть готові згодом: 6 — 10 жовтня.
-
Вілла над прірвою: як Villa Sidonius перетворила складний ландшафт на свою перевагу
Архитектура -
Portlantis: новий культурний центр у порту Роттердама
Архитектура -
Без кутів і меж: унікальний круглий дім у Мексиці від Locus
Архитектура -
Захист авторських прав архітекторів: у Києві відбудуться події, присвячені інтелектуальній власності
Событие -
Ищу идею Офісна будівля «Власне місто» – коли архітектура дихає разом із простором Офісна будівля «Власне місто», спроєктована майстернею Віктора Кудіна та відзначена гран-прі Премії Національної Спілки Архітекторів України (НСАУ) 2024, є маніфестом відкритої архітектури. Вона поєднує сучасний дизайн, функціональність і гармонійну інтеграцію з природним середовищем. Це не просто офісний простір, а експеримент, що переосмислює взаємодію людини з містом.
-
Gelephu International Airport: Традиції Бутану у сучасній архітектурі від BIG
Архитектура -
Китайський архітектор Лю Цзякун отримав Прітцкерівську премію 2025 року
-
Архітектурний MeetUp: Як покохати модернізм і врятувати його від забуття?
Событие -
Оголошено переможців «Премії Національної спілки архітекторів України 2024»
Событие -
La Nube: дитячий музей від Snøhetta, що об'єднує людей
Архитектура