Будинок-музей українського мистецтва та кераміки від студії MAKHNO
HIS
У 2020 році архітектор, кераміст та колекціонер Сергій Махно заснував некомерційну організацію Makhno Art Foundation. Її мета – об’єднати архітектуру та дизайн, українські традиції, ремесла, природу і міфотворчість в єдину буремну суміш, з якої й проростатиме українське мистецтво надалі. Втіленням цієї ідеї став Дім-музей сучасного українського мистецтва та кераміки.
Будинок-музей українського мистецтва та кераміки, ініційований MAKHNO ART FOUNDATION, має на меті продемонструвати глибину та еволюцію української культури через поєднання архітектури, дизайну, традицій, ремесел та природи.
«В Україні є класні концептуальні галереї, куратори, артдилери, митці та мисткині, але музею сучасного українського мистецтва й досі немає. Я вже понад двадцятиріччя досліджую нашу культуру, захоплююся її глибиною, автентичністю та універсальністю водночас. І сьогодні, вважаю, настав час для системної її популяризації, як всередині країни, так і назовні. Хочеться показати, що українська культура не тільки має тисячоліття історії, а й розвивається і трансформується просто зараз», — коментує Сергій Махно.
Музей, який планується збудувати в Київській області, стане захопливою спорудою площею 800 квадратних метрів, оточеною унікальним ландшафтним садом. У ньому буде розміщена колекція керамічного мистецтва, в тому числі роботи відомого художника Сергія Радька. Проєкт спрямований на відродження гончарних традицій та популяризацію сучасного українського мистецтва.
Будинок-музей — це архітектурне диво, що органічно поєднує минуле і сучасне. Його чорний фасад виділяється на тлі ландшафту, запрошуючи відвідувачів дослідити його неперевершені галереї. Зважаючи на принцип сталого розвитку, дизайн включає традиційні матеріали, такі як глина та дерево, а також елементи, що підлягають вторинному переробленню та повторному використанню.
Читайте також: Українську зооморфну кераміку побачать 25 мільйонів гостей з усього світу.