BH apartment: інтер'єр з історичним шармом від Modektura Studio

Анастасия Белогривцева
Новий проєкт від Modektura Studio виявився справжнім випробуванням дизайнерів на стійкість у контексті повномасштабного вторгнення. Навіть при непередбачуваних складнощах та систематичних перебоях з електропостачанням під час будівництва, команда на чолі з Максимом Дєтковським зуміла успішно впоратися з усіма викликами. Розташована в самому серці Києва, на вулиці Богдана Хмельницького, ця квартира вражає класичною архітектурою, високими стелями та історичним шармом.
Квартира площею 83 квадратні метри, розташована в будинку 1900 року, втілює собою зразок гармонійного поєднання історичної спадщини та сучасного дизайну. Початкові архітектурні елементи, такі як просторий парадний коридор-галерея з арками та вікнами, лоджія та балкон, визначили концепцію проєкту.
Коридор, виконуючи функцію основної артерії, органічно об'єднує різні зони, формуючи єдиний, цілісний простір. Модернізовані арки набули витонченого вигляду завдяки поєднанню фігурної лиштви та внутрішнього дерев'яного короба. Лоджію було утеплено та інтегровано з кухнею, що дало змогу створити оранжерею для рослин.
Під час детального аналізу проєкту виявлено численні візуальні дисонанси, зокрема ніші у стінах, перепади висоти підлоги та відкриті комунікації. На етапі демонтажу Modektura Studio прийняли рішення про реконструкцію перекриттів та зміцнення віконних та дверних прорізів за допомогою металевого каркасу.
У процесі співпраці з замовником було вирішено синтезувати елементи класичного стилю з предметним дизайном середини ХХ століття, які гармонійно вписалися в контекст апартаментів. Вінтажні крісла Cassina, світильники Louis Poulsen, Flos та Vibia, а також меблі від Porro та B&B Italia створюють атмосферу ретро, що вабить своєю естетикою.
Для досягнення відчуття стабільності та спокою було обрано високоякісні матеріали, такі як тонований дуб, мармур, нержавіюча сталь та латунь. В експериментальному порядку було використано пісок у складі террацо та мармурову крихту у мінеральній штукатурці стін.
Інтер'єр апартаментів взаємодіє з мистецтвом у різних його проявах. Скульптура Дмитра Грека, діптих Ростислава Завгороднього та картини Крістіни Отчіч-Черняк органічно інтегровані в дизайн простору, надаючи йому унікальної художньої цінності.
Незважаючи на виклики, зумовлені війною, проєкт було успішно реалізовано, що підтверджує невичерпну актуальність дизайну та творчості.
Фото: Євген Авраменко
Читайте також: Офіс столичної IT-компанії від Modektura
-
Апартаменти з видом на місто і тишу від студії B Place
Выбор редакции -
Ищу идею Ритуал краси по-новому: інтер’єр 365 STUDIO на Оболоні На Оболоні, у престижній новобудові Києва, відкрилася нова студія краси 365 STUDIO — третій заклад мережі, дизайн якого розробила команда Bogdanova Bureau. Цей простір поєднує сучасні технології, природні мотиви та концепцію краси як засобу для відновлення і гармонії.
-
Захист авторських прав архітекторів: у Києві відбудуться події, присвячені інтелектуальній власності
Событие -
UkrArmor від balbek bureau: військовий ритейл нового формату
Выбор редакции -
Seven: мінімалізм з характером у 64 квадратах
Выбор редакции -
Архітектурний MeetUp: Як покохати модернізм і врятувати його від забуття?
Событие -
Оновлення Житнього ринку: які зміни чекають на історичний простір?
Архитектура -
Церемонія нагородження кращих архітектурних проєктів України 2024
-
Український Будівельно-Інвестиційний Конгрес 2025: нова ера інвестицій та розвитку
Событие -
Ищу идею Квартира в центрі Києва від Тетяни та Антона Манішиних Дизайнери Антон та Тетяна Манішини створюють функціональні та естетичні простори, вміло доносячи до клієнтів концепцію кожної нової інтер'єрної роботи. Довіра замовників дозволяє авторам вільно творити та створювати справді стильні та зручні для життя інтер'єри. Так склалося і на цей раз: власники квартири довго не могли знайти компроміс та визначитися зі стилістикою нової оселі. Вирішальною стала думка дизайнерів – творчого тандему матері та сина: Тетяна та Антон об'єднали сучасний та класичний стилі, задавши проєкту єдину та чітку концепцію.