Автостоянка майбутнього від Ateliers O-S Architectes
HIS
Французька студія Ateliers O-S Architectes реалізувала у місті Ренн унікальний архітектурний проєкт — автостоянку, яку підтримують скульптурні бетонні колони. Зруйнувавши стереотипи щодо стандартних міських паркінгів, архітектори створили багатофункціональну споруду, що в майбутньому може бути легко трансформована в офіси чи житлові приміщення.
Архітектурна гнучкість як ключ до трансформацій Цей паркінг розташований у новому районі Аталант-Віасільва на околиці міста Сессон-Севіньє, і його унікальна бетонна конструкція передбачає можливість подальшої функціональної еволюції.
«Завдяки широкому каркасу з великими дверними отворами об'єкт можна розділити на різні зони, перепланувати або навіть розширити», — пояснюють архітектори з Ateliers O-S Architectes.
Будівля розділена на дві частини. Трикутна частина з заокругленими кутами звернена до дороги та слугує парковкою для велосипедів, забезпечуючи також доступ до автостоянки з двома спіральними пандусами, обгорнутими тонкими анодованими алюмінієвими прутами. Продольна частина автостоянки має округлі форми і освітлювальне вікно в центрі, яке, за словами авторів проєкту, нагадує конструкцію стародавнього римського цирку.
Структура, що поєднує скульптурність і функціональність Система бетонних пандусів із одностороннім рухом веде до автобусної зупинки, яка схована під стелею, облицьованою деревиною модрини. Масивні бетонні колони в основі будівлі обрамляють отвори, а над парковками встановлені вертикальні «лезвія» з пластинчастого скла.
«Це споруда, яка складається з двох регістрів, — пояснюють архітектори. — Перший, колоннада паркінгу, прив'язує будівлю до землі. Другий — легка стрічка зі скла, розташована над цим об’ємом, призначена для паркування».
У проєкті використано збірні та монолітні бетонні елементи з різними текстурами: шорсткою, гладкою і матовою. Сонячні панелі, встановлені на даху, є частиною екологічної стратегії, яка включає енергоощадне освітлення та зарядні станції для електротранспорту. Цей проєкт не лише функціональний, а й символізує новий підхід до архітектури, де поєднуються скульптурність, екологічність та гнучкість майбутніх трансформацій.
Фото: Cyrille Weiner
-
The Wild House: скульптурний екологічний дім в Індії
Архитектура - Ищу идею Zaha Hadid Architects: станція метро в Ер-Ріяді У грудні 2024 року відкрилася станція метрополітену King Abdullah Financial District (KAFD), спроєктована архітектурним бюро Zaha Hadid Architects (ZHA). Розташована в столиці Саудівської Аравії Ер-Ріяді, станція вражає своїм характерним хвилеподібним решітчастим фасадом, який поєднує сучасну естетику та функціональність.
-
Кубічна церква Frihamnskyrkan: сучасний простір для шведської громади
Архитектура - Ищу идею Людиноцентрична архітектура: проєкт багатоквартирного будинку для сучасних міст від IK-architects Архітектурне бюро IK-architects, засноване Катериною Яровою, презентувало своє бачення багатоквартирного будинку, що відповідає викликам сучасного міста. Проєкт Nordic Nest, створений для Київської області, демонструє інноваційний підхід до архітектури, орієнтованої на людину.
- Ищу идею Будинок із земляних блоків на Майорці: традиційна архітектура та сучасні екологічні рішення В іспанській сільській місцевості Бініссалем, на мальовничому острові Майорка, студія munarq створила винятковий приклад архітектури, яка об’єднує традиційні будівельні методи та сучасні підходи до сталого розвитку. Проєкт Ca na Pau демонструє динамічний зв’язок між архітектурою та природним середовищем, ставши зразком гармонійного впровадження екологічних рішень у сучасні домівки.
-
Музей кераміки в Китаї: новий архітектурний шедевр від Kengo Kuma
Архитектура -
Katajanokan Laituri: найбільша дерев’яна будівля у Фінляндії як втілення сучасної архітектури
Архитектура -
Оглядова вежа у шведському заповіднику: поєднання архітектури та інженерного мистецтва
Архитектура -
Скляний торговий центр у Сеулі: редизайн від Heatherwick Studio
Архитектура -
Проєкт з благоустрою та озеленення територіх одеського ЖК від Bee Landscaping Bureau