Автономний дім з бомбосховищем від українського айтівця
HIS
Андрій Поданенко, CEO української IT-компанії ITCare, втратив дім через повномасштабне вторгнення росії в Україну. Нині айтівець працює над створенням нового житла: для своєї багатодітної родини чоловік будує автономне житло з бомбосховищем. Згідно з планом Андрія, там буде навіть обладнання для розведення риби. Про свою підготовку до зими та процес будівництва Андрій розповідає у блозі на DOU. Далі ділимося досвідом Андрія.
Особиста безпека
Коли родина Андрія через повномасштабне російське вторгнення втратила дім, вони переїхали у більш безпечне місце на заході України. Тоді чоловік і задався метою збудувати новий будинок з надійним бомбосховищем: «Це буде незалежний будинок з усіма необхідними комунікаціями: вода зі свердловини, сонячні панелі, генератори, камін на твердому та рідкому паливі».
Місце для життя обиралися за такими критеріями: відносна безпека регіону, віддаленість від критичної інфраструктури, яка є основною мішенню ворога, близьке розташування до садків та шкіл, в яких є бомбосховище та, щоб поруч були продуктові магазини та поштове відділення.
«Найважливіше, щоб будинок був безпечним та бомбосховище витримало терористичні припадки росіян, також, щоб там був достатній запас їжі та питної води. Власна свердловина — це must have. Те саме стосується їжі. Достатній запас консервів, сухпайків, їжі в герметичному пакуванні. Також ідеєю майбутнього є так звані аквапоніки, якими я займався ще на Київщині, і які дозволяють вирощувати свіжі овочі та фрукти навіть у підвалах. І рибу».
Будівництво на open source та доступне бомбосховище
Архітектурну споруду айтівець будує із СIП-панелей, але найбільше уваги приділяє бомбосховищу поряд зі спорудою: «Тут міцний фундамент та стіни. Є два виходи, вентиляція та все необхідне для того, щоб при потребі перебувати там кілька діб».
Ось креслення і планування бункера та льох.
Бомбосховище виглядає як підземна однокімнатна квартира, де може більш-менш комфортно розміститись сімʼя з двох-трьох дорослих та трьох дітей:
«Ідея в тому, щоб це приміщення можна було використовувати й в мирному житті. Це може бути цілком нормальний гостьовий підземний будинок або офіс». Найважливішою частиною планування бомбосховища Андрій називає його доступність: «Думаю, що бункер має бути у відкритому доступі з огляду на те, з якими ворогами з росії та білорусі ми маємо справу».
Оскільки вся техніка працює від електроенергії, а росія намагається позбавити нас світла та тепла, необхідно, щоб кожна оселя могла працювати автономно. Андрій прорахував кілька варіантів забезпечення оселі електроенергією: акумулятори, гібридні інвертори, сонячні панелі, вітрогенератори, генератори на рідкому або газовому паливі.
Для свого приватного будинку він побудував власну автономну сонячну станцію.
«Також додалася щоденна ранкова рутина з чашкою кави — підійти до панелей вранці та почистити їх від снігу. Щоб легше було чистити панелі та для максимуму генерації в зимовий період, я розташував їх на подвірʼї під кутом 70 градусів».
До сонячних систем, що розташовані на даху, Андрій продумав відносно легкий доступ:
«Це буде драбина безпеки та обслуговування. Нам знадобляться невеликі двері з балкона на другому поверсі, щоб мати зручний вихід по драбині, а також поручні на верхній частині драбини для безпечного проходження на дах».
На цей час родина Андрія забезпечена електроенергією з сонячних панелей, генераторів та акумуляторів, які час від часу вдається підзарядити від звичайної мережі, коли є світло.
Інтернет-зв'язок
Коли є електроенергія, то проблем з інтернетом виникати б не мало. Але навіть, якщо у вас провідний інтернет, його можуть вимкнути, адже відключення можуть бути будь-де. Тому Андрій радить не зволікати та придбати Starlink: «Або ж альтернативний варіант – супутниковий інтернет від Datagroup (та тут треба зробити уточнення, що для роботи йому потрібно 30-80 Вт живлення від електроенергії)».
«Завжди бути онлайн — це основне в нашому бізнесі, тому великі, малі, середні компанії роблять усе, для того, аби навіть у таких складних умовах продовжувати жити, працювати, створювати нові робочі місця, залучати іноземних інвесторів й партнерів до співпраці та донатити на нашу армію. Зараз головне вистояти й перезимувати, а там і перемога не за горами! Вірмо в це та підтримуймо ЗСУ!», — завершує розповідь Андрій.
Джерело: dou.ua
- Ищу идею RELOGGED: пересмислення зрубу від Balbek Bureau Уявіть собі приватний будинок на березі річки, прихований серед природи, де сучасний дизайн перетинається з автентичною архітектурною традицією зрубу. Це проєкт Relogged від української Balbek Bureau, де традиційна естетика зрубу була переосмислена з метою створення простору, що гармонійно поєднує природну простоту й сучасний комфорт.
-
Архітектурний мінімалізм і декоративність: дім Neville Park у Торонто
- Ищу идею Відновлення спадщини: проєкт SMART25 як симбіоз історії та сучасності Уявіть собі простір, який поєднує в собі дух минулого та сучасну функціональність — саме таким є проект SMART25, створений командою студії Т17. Вони взяли на себе амбіційне завдання — перетворити родинне львівське житло, якому вже майже 100 років, на комфортну та сучасну оселю.
-
Архітектурна студія SHOVK здобула Гран-Прі на XIV Всеукраїнському архітектурному конкурсі ІНТЕР’ЄР РОКУ
Событие -
«Вілла для життя та виживання» від студії NKey: автономний всесвіт на краю світу
Архитектура -
Dzen House: будинок гармонії та спокою від від Shovk Studio
Выбор редакции - Ищу идею Проєк Luxe від Kornienko Architects: від мрії до реальності Власники цього маєтку – досвідчені мандрівники, які відвідали найкращі готелі світу і мріяли про власний будинок, що буде схожий на найрозкішніший та найзручніший готель, якого вони ще не бачили. Для реалізації цієї мрії вони звернулися до Kornienko Architects, і так народилася концепція будинку Luxe.
-
Birdbox – будинок-шпаківня в Норвегії
- Ищу идею Krasnyk House: котедж у Карпатах Архітектори Аліна Саніна та Сергій Губарь звернулися до витоків гуцульської архітектури, щоб побудувати невеликий сучасний котедж у самому серці Карпат. Дворівневий будинок розташований у селі Красник Верховинського району Івано-Франківської області. Проста і лаконічна конструкція, що має характерні риси традиційних дерев'яних будівель, виконана з сучасних і довговічних матеріалів, які гарантують комфорт та затишок, тим самим сприяють розвитку туризму в регіоні.
-
Бруталістська вілла в Мексиці за проєктом Espacio 18 Arquitectura