Ater.architects: дворівнева квартира для молодої родини
Анастасия Белогривцева
Проєкт цієї сучасної квартири архітектори Олександр Івасів та Юлія Ткаченко розробили для молодої пари з дитиною. Подружжя цікавиться модою, музикою та сучасним мистецтвом, тому їхні вподобання були не просто враховані дизайнерами, а й інтегровані в інтер'єр. Про дворівневу столичну квартиру та застосовані у ній дизайнерські рішення, сьогодні піде мова.
Апартаменти площею 100 кв. метрів автори проєкту Олександр Івасів та Юлія Ткаченко, керівники студії Ater.architects, розділили на «денну» та «нічну» зони. Нижній рівень займають об'єднана з кухнею вітальня та гостьовий санвузол. Нагорі — головна спальня з вбиральнею, дитяча та ванна. Колористика інтер'єру комбінована: нейтральну базу стін, стелі та підлоги автори проєкту розбавили насиченими колірними акцентами. Усі бетонні елементи в приміщенні зберегли в первісному вигляді, попередньо знепиливши їх.
У вітальні запроєктована м'яка зона для переглядів фільмів на проєкторі та прослуховування музики. Спеціально під колекцію вінілових платівок господаря квартири, що налічує майже 3000 примірників, розробили стелаж. Біля вікна — електропіаніно в парі з насиченим фіолетовим стільцем від Moustache та робота одеської художниці Француази Оз.
Кухня — лаконічна, зручна та укомплектована всім необхідним для повноцінного готування. Фасади виконані з дуба, стільниця з чорного кварцу, а для додаткового зберігання є система полиць, що ефектно виділяється на тлі рожевих панелей кухонного фартуха. Будь-яка електрофурнітура могла зіпсувати подібне дизайнерське рішення, та не JUNG. Олександр та Юлія зробили вибір на користь класичної моделі JUNG LS 990 в чорному кольорі з колекції Les Couleurs® Le Corbusier. Така ж електроустановка була вмонтована в острів із напівбарною посадкою, який переходить в обідній стіл.
Санвузол першого поверху зробили навмисно більш яскравим, задля досягнення вау-ефекту серед гостей. Акцентна стіна з неоштукатуреними бетонними блоками та наливна підлога виконані в теплому рожевому відтінку. Головний елемент тут — консольна раковина з плямистого акрилу з асиметричним багатокутним дзеркалом. Доповнюють композицію анімалістичний світильник від Seletti.
Поверхи з'єднані забіжними металевими сходами, а під ними — невеличкий гардероб, де зберігаються верхній одяг та взуття. Фрагмент сходів прикрашають робота Олексія Кондакова та архітектурні світильники Flos String.
Спальні — компактні та призначені лише для сну. Тут господарі оселі проводять мало часу в порівнянні з першим поверхом. У майстер-спальні є відокремлена зона під гардеробну, а в кімнаті запроєктована металева полиця для другого вінілового програвача й акустики. Над ліжком — світильники Petite Friture Cherry light, а в узголів'я вмонтований блок розеток та вимикачів JUNG для зручного вимикання світла та зарядки гаджетів. Стіну над ліжком прикрашає абстрактна робота Степана Рябченко.
Електроустановки JUNG були інтегровані в загальний дизайн інтер'єру та використані в усіх приміщеннях цієї квартири. Окрім чорних моделей, автори проєкту також обрали білосніжний LS 990 Weiß та рубіновий 4320M Le Rubis, й ось як пояснюють свій вибір:
«Електрофурнітуру JUNG ми любимо за якість та великий вибір складних кольорів і покриттів. Наш абсолютний фаворит — серія LS 990. Дуже подобається її лаконічні форми та мінімалістичний дизайн. Розетки і вимикачі цієї серії виглядають органічно в будь-якому інтер'єрі, графічно доповнюючи його» — коментує авторка проєкту, Юлія Ткаченко.
Спеціально під проєкт дитячої на замовлення дизайнерів були розроблені металеві полиці для зберігання іграшок та шафа для одягу. Зверніть увагу на ручки шафи: ідентичний патерн "плюсів" та "мінусів" знайшов своє втілення й на стінах. Кімнату освітлюють люстра Normann Copenhagen і торшер Vibia.
Простора ванна кімната — одне з основних побажань клієнтів. У процесі проєктування архітектори збільшили це приміщення, завдяки чому тут вдалося одночасно вмістити повноцінну ванну та душову зону. Бетонний умивальник на дві чаші та велике дзеркало на всю стіну були виконані на замовлення дизайнерів. Зона ванни та душа вирішена в бетонних панелях з ефектом градієнту. Для різних сценаріїв освітлення Олександр та Юлія використовували підвісні світильники від Normann Copenhagen та фіолетовий неон, який створює в приміщенні особливу вечірню атмосферу.
Фото: Олексій Янченков
Читайте також: Кольоровий mid-century modern: інтер'єр двокімнатної квартири від Галини Нікуліної.
- Ищу идею Little Soul: львівський інтер’єр на 48 кв.метрах від студії MOC_IN Квартира "Little Soul" – це доказ того, що навіть у невеликому просторі можна створити житло, яке вражає елегантністю, продуманістю та сучасністю. Авторка проєкту Василина Черняєва, дизайнерка інтер’єру та засновниця студії MOC_IN, реалізувала цей проєкт у одному з сучасних житлових комплексів Львова, перетворивши квартиру площею 48 м² на приклад гармонійного поєднання функціональності, комфорту та вишуканого дизайну.
- Ищу идею Hram гедонізму в серці Києва від студії YOD Hram – музичний бар, натхненний духом гедонізму, розташований у серці Києва на цокольному поверсі ділового центру. Поруч знаходяться такі знакові місця, як центральна синагога, Палац Спорту та Площа Українських Героїв. Бар позиціонує себе як простір, де людина є головною цінністю незалежно від релігії, віку, гендеру чи музичних уподобань.
-
Ukrainian Design and Innovation Week 2024: підсумки третього сезону
Событие - Ищу идею "Жайворонки" на Подолі: інтер'єр, що поєднує свободу та функціональність З розвитком сучасних інтер'єрних тенденцій на перший план виходить вміння поєднувати естетику з раціональним використанням простору. Кафе "Жайворонки" на Подолі демонструє тонке мистецтво архітектурного балансу, де кожен елемент несе як естетичну, так і практичну цінність, трансформуючи невелику площу в багатофункціональний простір для відпочинку та роботи. Єлизавета Одінцова та її команда з Design Buro Odintsova перетворили невелике приміщення у житловому комплексі Podil Plaza Residence на затишне кафе для сніданків, де відвідувачі можуть насолоджуватись комфортом і домашньою атмосферою в будь-який час доби.
- Ищу идею Грація в деталях: інтер’єр від Ольги Русакової в ЖК «Республіка» Інтер’єр цієї квартири, спроєктований дизайнеркою Ольгою Русаковою в житловому комплексі «Республіка», – приклад ретельно продуманого простору, де поєднуються сучасний підхід до дизайну та максимальна увага до комфорту мешканців.
- Ищу идею Функціональність і мистецтво: інтер'єр квартири від DIHOME крізь призму супрематизму У світі дизайну, де сміливі рішення поєднуються з історією, важливо знаходити нові форми вираження, які водночас вшановують минуле. Проєкт квартири в стилі українського авангарду від дизайнерки Євгенії Ситник – яскравий приклад такого підходу. Сучасний супрематизм, натхненний рухом, що зародився понад століття тому в Україні, став основою для створення цього оригінального простору в Києві.
-
Український дизайн: стійкість і інновації на конференції "Сучасні матеріали і технології"
Событие - Ищу идею Алюзія на класицизм: інтер'єр квартири в Дніпрі від ArchObraz Інтер'єр, як і архітектура, є відображенням часу та місця. У сучасних реаліях, коли історичні будівлі часто зазнають змін, важливо відновлювати їхню атмосферу, зберігаючи при цьому власну індивідуальність. Одним із прикладів такого балансу між минулим і сучасним є квартира в центрі Дніпра, яка, незважаючи на втрату оригінальних елементів неокласицизму, отримала нове життя завдяки талановитій інтерпретації архітекторів Антоніни та Олексія Образцових, а також Костянтина Бусаргіна з бюро ArchObraz.