Аромати для дому: запашні новинки в магазині HIS.UA
HIS
Ще кілька років тому аромадифузори та парфумовані свічки користувалися популярністю в інтер'єрах магазинів, готелів та ресторанів. Та поступово тренд на запахи, що створюють правильний настрій, поширився на будинки та квартири. Розповідаємо, які аромати варто використовувати вдома для створення затишної атмосфери.
Аромасвічки, румспреї, дифузори та саше: як їх та де використовувати
Перед тим як братися за вибір ароматів згадайте, з яким запахом у вас асоціюється відчуття спокою та щастя, і підшукайте його аналог. Аромат — найкоротший шлях до спогадів, як до хороших, так і до поганих.
Ми наполегливо радимо відмовитися від дешевих свічок, дифузорів та саше. Парафін зживає автентичність аромату і, до речі, шкодить здоров'ю. Дифузори з супермаркетів пахнуть занадто різко і можуть залишати плями на меблях, постільній білизні та одязі (якщо ви розмістили їх в гардеробній кімнаті). Який би ви не вибрали метод, а про них докладніше ми розповідаємо нижче, варто пам'ятати: аромату завжди потрібен час, щоб розкритися, і, якщо, наприклад, ви чекаєте гостей і хочете вразити ароматом нової ароматичної свічки, запалити її краще за 20 хвилин до їх приходу.
Очеретяні дифузори розподіляють аромат шляхом очеретяних паличок, які занурені в ароматну рідину, і поширюють запах в радіусі 18—30 кв. м. Спреї для будинку швидко створюють яскраву атмосферу. Їх можна розпорошувати в повітрі або наносити на постільну білизну. Парфуми для дому — їх концентрована і більш стійка версія.
Ароматичні свічки від звичайних відрізняються типом воску, гнотами і, власне, наявністю концентрованого аромату. Варто пам'ятати — якісна ароматична свічка не буде коштувати дешево, адже в їх виробництві використовуються ті ж масла, що і в парфумах.
Бахур — спосіб ароматизації приміщень, який прийшов до нас зі Сходу. Це шматочки заздалегідь висушеної деревини, що насичують оліями-атарами та підпалюють. Ефірні олії, які наносять на розігріту свічкою кераміку, називають аромалампами або керамічними пластинами. Підбір масел для лам краще довірити професіоналу, оскільки не всі ефірні олії при нагріванні звучать красиво. Зручні в побуті — електричні дифузори, які працюють механічно, яскраво звучать і поширюють запах на велику територію.
Варто пам'ятати, що всі ці методи ароматизують приміщення по-різному, і кожен спосіб відрізняється інтенсивністю, тривалістю звучання і габаритами приміщення, яку можуть заповнити ноти. Але найнасиченіший запах на думку експертів все ж дарують ароматичні саше — мішечки з пахучими речовинами. Таким способом найкраще оформляти гардероб, ванну кімнату та вхідну зону.
Зони ароматизації
Різні кімнати можна та потрібно оформляти різними ароматами, а запахи повинні повністю відповідати ролі приміщення. Якщо ваша мета на кухні — заглушити стійкий запах їжі, розпилюйте аромати базиліка, бергамоту та лимона. Гармонійно звучатимуть тут аромати кави, кориці та інших легких прянощів. Але перед ароматизацією рекомендуємо очистити повітря кухні за допомогою витяжки.
Світлі вітальні розквітнуть в ніжних пахощах жасмину, білого чаю та лотоса, барвистий простір з рясним декором доповнять соковиті фрукти, класичний інтер'єр, приміщення в теплих тонах доповнять аромати пачулі, сандалу, шкіри та навіть легкого тютюну. Взагалі, вітальня — це ідеальний простір для експериментів, адже тут аромат можна змінювати не тільки під інтер'єр, але й змінювати щосезону, або перед візитом гостей.
У спальні потрібні заспокійливі аромати. Віддайте пріоритет троянді, ялиці, лаванді, фіалці, тому що вони найкраще налаштовують на здоровий сон.
Сконцентруватися на роботі в кабінеті й стимулювати мозкову активність в кімнаті підлітка допоможуть хвойні запахи та цитруси.
У ванній, де багато хто з нас розслабляється після трудового дня, використовуйте легкі квіткові, морські та ніжні трав'яні аромати.
Читайте також: Glasslight & Vahan Avakian: волшебство горящей свечи от украинских мастеров.
-
«Майбутнє Минулого»: проєкт зі свідомої реновації архітектурної спадщини від IK-architects
-
Українське 'Джерело' в Нью-Йорку: колекційний дизайн на виставці Salon Art + Design
Событие -
Краса з українським характером: G×BAR і HVYLYA interior design у Тернополі
Выбор редакции -
Український прорив у світі еко-дизайну: «стіни, що дихають» від MAKHNO STUDIO потрапили у фінал Dezeen Awards 2024
Идея -
Одразу 2 проєкти YOD Group отримали відзнаку Best of Best в Міжнародній архітектурній премії Architecture Masterprize
-
«Архітектори надії»: фільм про відбудову України під час війни
Событие - Ищу идею Сила символів: Waone створив мурал на честь ГУР на Подолі Український художник Володимир Манжос, більш відомий під псевдонімом Waone, презентував новий мурал у Києві. Його твір «Мудрий пануватиме над зірками» тепер прикрашає стіну однієї з будівель на Подолі. Ця робота має особливе значення — вона створена у співпраці з Головним управлінням розвідки Міноборони України (ГУР) і символічно відображає їхню діяльність у боротьбі за незалежність України.
-
Відбудова Херсона: конкурс Resilient Cities: Ukraine на найкраще бачення майбутнього міста з використанням Autodesk Forma
Промо -
Відродження мистецької спадщини: воркшоп "Ближче. Мозаїка України"
Событие -
Panoptikum Collections на Maison et Objet: сила українського колекційного дизайну
Событие