Аркова інсталяція від Ай Вейвея у центрі Стокгольму
HIS
Arch — сталева аркова інсталяція біля Національного музею Стокгольма від китайського художника та активіста Ай Вейвея. Схожа на клітку, 12-метрова скульптурна композиція об'єднала силуети двох людей, які тримаються один за одного, та, здається, прориваються крізь сталеві прути. Створений як символ кризи біженців, нині Arch набув нових значень — це гімн свободи у непростий час протистояння України російській агресії.
12-метрову конструкцію з нержавіючої сталі встановили біля галереї Національного музею на півострові Блазіенхольмен на Стокгольмському архіпелазі. Тут Arch залишиться на один рік, після чого інсталяцію перемістять у поки невідоме місце. Востаннє цю роботу бачили в 2017 році в Нью-Йорку під аркою монумента на площі Вашингтона в рамках інсталяції Good Fences Make Good Neighbours. За словами художника, коли арку було показано вперше, вона уособлювала расизм та глобальну кризу біженців, спричинену регіональною незахищеністю. Відтоді твір мистецтва набув нових значень як відповідь на нові кризи та конфлікти: приміром, колективна ізоляція та вразливість під час пандемії, а віднедавна — війна між Росією та Україною.
«Зараз наш світ більш невизначений та нестабільний, ніж у будь-який інший час за попередні півстоліття. На такому тлі ця робота ще раз є попередженням і нагадуванням». — Ай Вейвей в інтерв’ю The Art Newspaper
Arch підтримується Brilliant Minds, фондом-організатором щорічної конференції у шведській столиці, самозваному «Давосі креативних індустрій». Brilliant Minds був заснований у 2015 році Даніелем Еком (Daniel Ek), засновником Spotify, і підприємцем Арашем Пурнурі (Arash Pournouri). Ай Вейвей був одним із доповідачів на цьогорічному зібранні, що відбулося в Стокгольмі в червні. За словами генерального директора Brilliant Minds Аннастасії Сібом (Annastasia Seebohm), Arch є першою ітерацією серії громадських культурних виставок у Стокгольмі, які Brilliant Minds підтримуватимуть наступних п’ять років.
Плідний художник і громадський активіст, Ай Вейвей був активним прихильником прав людини та критиком швидкого економічного зростання Китаю. У 2010 році Айя було відзначено за інсталяцію в галереї Tate Modern у Лондоні зі 100 мільйонів розписаних вручну порцелянових «насінь соняшнику», які виготовили приблизно 1600 китайських майстрів. Попри те, що його роботи отримали міжнародну оцінку, часто провокаційні та підривні виміри його мистецтва викликали різні форми репресій з боку китайської влади. У 2011 році його заарештували й утримували 81 день без звинувачення. Серед шанувальників його творчості це викликало глобальні протести. Тоді в нього конфіскували паспорт та утримували в Китаї до 2015 року. Нині художник живе в Португалії та є цьогорічним хедлайнером Passages Insolites, громадських арт-просторів у Квебеці, Канада.
Фото: Jean Lapin
-
Інсталяція для штаб-квартири Google від студії THEVERYMANY
-
Провокаційна інсталяція з дорожніх конусів від художника SpY
-
«Дім. Спогади»: артінсталяція для Української антарктичної станції «Академік Вернадський» від balbek bureau
-
Тіні, що мандрують денним морем: інсталяція Олафура Еліассона в Досі
-
І між нами – океан: інсталяція з пластикових лінз у Пекіні
-
MAGDALA: інсталяція з сухого вівса у каплиці Марії Магдалині
-
История о том, как "отверстие" в эстонском лесу стало мировой сенсацией
- Ищу идею Лимонний сад поміж будівельного риштування: унікальна інсталяція у середмісті Нью-Йорку На ділянці між Дев'ятою та Десятою авеню, обмеженою вулицями West 31st та West 33rd, Нью-Йорк, розгорнулося активне будівництво. Нині там будують Manhattan West — новий комплекс площею близько 500 тисяч кв. метрів, що символізує оновлення західної частини Манхеттену. Зазвичай, будівництво — процес, що викликає швидше відразу, аніж захват містян, проте не цього разу. Разом з будівельним риштуванням забудовник встановив інсталяцію, де металеві конструкції маскуються лимонними деревами, а замість пилу від будівельних матеріалів, прохожі відчувають цитрусовий аромат.
-
Merman: скульптура біля Арки дружби народів, яка згодом переїде до США
-
«Петля Времени»: паблик-арт от Пола Кокседжа для Гонконга