Архітектурний мінімалізм і декоративність: дім Neville Park у Торонто
Анастасия Белогривцева
Студія Reigo and Bauer з Торонто завершила проєкт унікального триповерхового будинку з фасадом, облицьованим ромбоподібними панелями. Цей архітектурний шедевр, відомий під назвою Neville Park, розташований на вузькій ділянці в районі Іст-Енд і відрізняється сміливою архітектурною формою з різко нахиленою даховою лінією та рядами витягнутих вікон, обрамлених чорними алюмінієвими рамами.
Завданням студії було створити ергономічний і водночас сучасний простір для сім’ї з двома дітьми. Особливістю цього проєкту є використання природного ухилу ділянки, що спадає від вулиці до заднього двору, де розташована роща старих дерев. Ці дерева, їхні форми та лінії стали джерелом натхнення для авторів при створенні нахилу даху будинку.
Архітектурні рішення, як завжди, у студії Reigo and Bauer поєднують естетику з функціональністю. Нахил даху тут не лише візуально цікавий, але й практичний: він дозволяє збільшити висоту стель другого поверху, створюючи ефект простору і світла. Як зазначає одна із засновниць студії, Меріке Бауер:
«Крутий нахил даху допоміг уникнути перевищення дозволеної висоти будівлі, водночас створивши високі й просторі кімнати на верхньому поверсі».
Цікавою деталлю є піварка біля входу, яка гармонійно вписується в загальну композицію фасаду і додає вертикальності будівлі. Вона також забезпечує плавний перехід від гаража до вхідних сходів. Основним матеріалом облицювання стали фіброцементні ромбоподібні панелі, що нагадують риб’ячу луску. Це традиційний матеріал, але в незвичному контексті, що дозволяє створити несподівану естетику.
«Ми часто використовуємо традиційні матеріали у новаторських рішеннях, і ромбоподібні панелі стали ідеальним інструментом для цього проєкту, де гармонія між декоративністю та функціональністю є ключовим аспектом», — зазначає Бауер.
Внутрішній простір будинку також є віддзеркаленням його зовнішньої геометрії. У їдальні встановлені великі вікна, які тягнуться до самого стелі, створюючи ефект безперервного переходу між інтер'єром і природою. Світло проникає всередину через стельові отвори та вільно проходить через усі рівні будинку завдяки простору подвійної висоти, який з’єднує їдальню з центральними сходами. Кухня, що розташована між їдальнею та вітальнею, виділяється зеленою стіною з вікнами у вигляді капсул, що додає інтер'єру свіжості та оригінальності.
На другому поверсі головна спальня розташована з боку вулиці, тоді як дитячі кімнати, розташовані під нахилом даху, створюють затишний і водночас світлий простір для відпочинку дітей.
Фото: Doublespace Photography
- Ищу идею RELOGGED: пересмислення зрубу від Balbek Bureau Уявіть собі приватний будинок на березі річки, прихований серед природи, де сучасний дизайн перетинається з автентичною архітектурною традицією зрубу. Це проєкт Relogged від української Balbek Bureau, де традиційна естетика зрубу була переосмислена з метою створення простору, що гармонійно поєднує природну простоту й сучасний комфорт.
- Ищу идею Відновлення спадщини: проєкт SMART25 як симбіоз історії та сучасності Уявіть собі простір, який поєднує в собі дух минулого та сучасну функціональність — саме таким є проект SMART25, створений командою студії Т17. Вони взяли на себе амбіційне завдання — перетворити родинне львівське житло, якому вже майже 100 років, на комфортну та сучасну оселю.
-
Архітектурна студія SHOVK здобула Гран-Прі на XIV Всеукраїнському архітектурному конкурсі ІНТЕР’ЄР РОКУ
Событие -
«Вілла для життя та виживання» від студії NKey: автономний всесвіт на краю світу
Архитектура -
Dzen House: будинок гармонії та спокою від від Shovk Studio
Выбор редакции - Ищу идею Проєк Luxe від Kornienko Architects: від мрії до реальності Власники цього маєтку – досвідчені мандрівники, які відвідали найкращі готелі світу і мріяли про власний будинок, що буде схожий на найрозкішніший та найзручніший готель, якого вони ще не бачили. Для реалізації цієї мрії вони звернулися до Kornienko Architects, і так народилася концепція будинку Luxe.
-
Birdbox – будинок-шпаківня в Норвегії
- Ищу идею Krasnyk House: котедж у Карпатах Архітектори Аліна Саніна та Сергій Губарь звернулися до витоків гуцульської архітектури, щоб побудувати невеликий сучасний котедж у самому серці Карпат. Дворівневий будинок розташований у селі Красник Верховинського району Івано-Франківської області. Проста і лаконічна конструкція, що має характерні риси традиційних дерев'яних будівель, виконана з сучасних і довговічних матеріалів, які гарантують комфорт та затишок, тим самим сприяють розвитку туризму в регіоні.
-
Бруталістська вілла в Мексиці за проєктом Espacio 18 Arquitectura
-
14.02.2024 06:12Архитектура
Проєкт, який випереджає час: Lake House від студії MAKHNO