Архітектори з Foster and Partners збудують у Шарджі Будинок Мудрості
HIS
Книжковою столицею світу у 2019 стало місто Шарджа. На честь цього правитель міста шейх Султан бін Мухаммед Аль Кассимі планує збудувати на березі Перської затоки поряд зі скульптурою The Scroll культурний центр The House of Wisdom (Будинок Мудрості). Відкриття запланували на 2020 рік, над проектом працює всесвітньо відоме британське архітектурне бюро Foster and Partners.
Забудовником проекту виступить Управління інвестицій і розвитку Шарджі, а архітекторами культурного центру та бібліотеки на 105 тисяч книг з дискусійними і читальними залами стало добре відоме архітектурне бюро Foster and Partners. До речі, британці вже представили проект центру: згідно з візуалізаціями і планами це буде мінімалістична двоповерхова споруда з консольним дахом і скляними стінами. Архітектори хочуть створити будівлю, яка зможе змінити наше уявлення про класичні бібліотеки, адже The House of Wisdom стане соціальним навчальним центром з найсучаснішими технологіями.
У двоповерховому комплексі читальні зали будуть розміщені як в приміщенні, так і в саду. Також там з'являться ресторани і кафе, дитячий освітній центр і окремі приміщення для жінок. Фасад буде повністю прозорим, завдяки чому відвідувачі зможуть насолоджуватися читанням при природному освітленні.
Незважаючи на скляні стіни, архітектурна споруда буде надійно захищена від сонця: вдень тінь забезпечує 15-метровий навіс, а вранці і ввечері – затемнені алюмінієві екрани різної щільності.
Простір навколо культурного центру прикрасять сади, фонтан і дитячий ігровий майданчик. Але головною пам'яткою освітнього центру стане вже встановлена спіральна скульптура Джеррі Джуди The Scroll, що символізує стародавні арабські сувої, з'єднані в спіральну скульптуру, що «тягнеться» до неба.
Першою книжковою столицею у 2001 році став Мадрид. Потім, у 2002, почесний статус отримала Олександрія, у 2003 Нью-Делі, у 2004 Антверпен, у 2005 Монреаль, у 2006 Турин, у 2007 Богота, у 2008 Амстердам, в 2009 Бейрут, у 2010 Любляна, в 2011 Буенос-Айрес, у 2012 Єреван, в 2013 Бангкок, в 2014 Порт-Харкорт, в 2015 Інчхон, у 2016 Вроцлав, у 2017 Конакрі та Афіни у 2018.
Читайте також: «Строим мосты» — скульптура Лоренцо Куинна для Венецианской биеннале.
- Ищу идею Будинок із земляних блоків на Майорці: традиційна архітектура та сучасні екологічні рішення В іспанській сільській місцевості Бініссалем, на мальовничому острові Майорка, студія munarq створила винятковий приклад архітектури, яка об’єднує традиційні будівельні методи та сучасні підходи до сталого розвитку. Проєкт Ca na Pau демонструє динамічний зв’язок між архітектурою та природним середовищем, ставши зразком гармонійного впровадження екологічних рішень у сучасні домівки.
-
Музей кераміки в Китаї: новий архітектурний шедевр від Kengo Kuma
Архитектура -
Katajanokan Laituri: найбільша дерев’яна будівля у Фінляндії як втілення сучасної архітектури
Архитектура -
Оглядова вежа у шведському заповіднику: поєднання архітектури та інженерного мистецтва
Архитектура -
Автостоянка майбутнього від Ateliers O-S Architectes
Архитектура -
Скляний торговий центр у Сеулі: редизайн від Heatherwick Studio
Архитектура -
Проєкт з благоустрою та озеленення територіх одеського ЖК від Bee Landscaping Bureau
-
8SUN RESORT: прихисток для закоханих від студії MAKHNO та SAI ARCHITECTS
Дизайн в путешествиях -
Комплекс соціального житла в Брукліні за проєктом Studio Libeskind
Архитектура -
ШІ за мотивами «Дюни»: Arrakis Palaces від дизайн-студії NK INTERIOR
Идея