Архітектори noa* реставрували історичний готель в Італії
HIS
Архітектурна студія noa* network of architecture оновила унікальний готель у долині Пустерталь. У 1957 році в цій будівлі одна з місцевих родин заснувала курорт Falkensteiner Lido. Рекреаційна точка, яка тоді з'явилася на березі невеликого озера у селищі Кастельдарн, розрослася до мережі готелів, що сьогодні налічує близько 30 об'єктів у шести країнах. Перед архітекторами noa* постала задача не лише розширити курорт, а й зберегти самобутність автентичної будівлі.
Не змінюючи основні структури, архітектори радикально трансформували дах будівлі: він набув хвилеподібної форми, яка взаємодіє з ландшафтом, пропонуючи новий простір для прогулянок в оточенні альпійської природи та активних видів спорту, таких як катання на лижах або ковзанах.
«Мета проєкту полягала в тому, щоб додати споруді нових функціональних можливостей для маленьких гостей та їхніх батьків. Визначальною точкою проєкту стало цікаве альпійське оточення, в яке готельний комплекс мав гармонійно вписатися», — пояснюють архітектори.
Традиційний двосхилий дах замінила велика хвилеподібна конструкція, під якою об'єднані нові та вже наявні будівлі. Вона спускається вниз по обидва боки від будівель, поки не зникає в землі, зливаючись із ландшафтом. Об'єм у різних частинах трансформується в лижну трасу, ковзанку, дитячий майданчик, парк і зону відпочинку. Дах зайняв 4900 квадратних метрів площі та досягає висоти 18 метрів у найвищій точці. Конструкція виконана із залізобетону, сталі та дерева і вкрита металевою черепицею, яка ідеально повторює її вигини та нерівності.
Одна з нових розваг — траса для прогулянок, що пролягає вздовж усієї конструкції. Лижна траса завдовжки 163 метри обладнана підіймачем і розрахована на всіх гостей, але насамперед на дітей, які можуть навчитися кататися під наглядом інструктора, не покидаючи території готелю. Холодильна установка дає змогу використовувати ковзанку, розташовану на даху, цілий рік.
«Ми не просто об'єднали нову та наявну частини курорту під одним дахом, але також попрацювали над фасадами, щоб різні архітектурні елементи доповнювали один одного».
Геометрія архітектури та декоративні панелі з натурального дерева надають будівлі ритмічності, яка нагадує про естетику старих альпійських шале.
Альпійське озеро також не залишилося поза увагою: уздовж одного берега було створено штучний пагорб, під яким розташований спа-центр. До води виходять тераса та басейн, який візуально з'єднується з гладдю природної водойми, створюючи відчуття справжнього занурення в природу.
Фото: Alex Filz