Алехандро Аравена — володар Прітцкерівської премії цього року
HIS
«Нобелівську премію з архітектури» отримав чилійський архітектор
13 січня 2016 лауреатом Прітцкерівської премії став чилійський архітектор Алехандро Аравена, володар "Срібного лева" 11-ої Венеціанської архітектурної бієнале. Журі премії оцінило прихильність архітектора до боротьби з глобальною житловою кризою та ряд його рішень щодо поліпшення міського середовища.
За словами членів журі, Аравена поглиблює розуміння того, що є істинно прекрасним дизайном. «Його робота забезпечує економічні можливості, полегшує наслідки стихійних лих, знижує споживання енергії й пропонує гостинний суспільний простір», — відзначають експерти.
«Візитівками» архітектора є його проекти Центру технологічних інновацій «Сіамські вежі» та будівлі на території кампуса в Католицькому університеті, які знаходяться в Сантьяго (Чилі). Більшість будівель, які спроектував Аравена, перш за все відрізняються свіжістю погляду на класичну архітектуру.
Інноваційний центр в Чилі, 2014.
Центр технологічних інновацій, відомий також як "Сіамські вежі"
Mатематичний факультет Католицького університету в Сантьяго
Алехандро Аравена народився 22 червня 1967 року в Сантьяго. Освіту архітектора він здобув у Католицькому Університеті Чилі, а потім навчався у Венеціанському інституті архітектури. З 2000-2005 рр. архітектор викладав у Гарвардському університеті. Там він познайомився з інженером Андреа Якобеллі, з яким у 2001 році вони заснували Elemental — компанію, що займається будівництвом соціального житла та громадських просторів. Архітектор зі своєю командою спроектував близько 2500 квартир і односімейних будинків. Перш за все, ці проекти користуються успіхом завдяки професійному архітектурному підходу.
-
The Wild House: скульптурний екологічний дім в Індії
Архитектура - Ищу идею Zaha Hadid Architects: станція метро в Ер-Ріяді У грудні 2024 року відкрилася станція метрополітену King Abdullah Financial District (KAFD), спроєктована архітектурним бюро Zaha Hadid Architects (ZHA). Розташована в столиці Саудівської Аравії Ер-Ріяді, станція вражає своїм характерним хвилеподібним решітчастим фасадом, який поєднує сучасну естетику та функціональність.
-
Кубічна церква Frihamnskyrkan: сучасний простір для шведської громади
Архитектура - Ищу идею Людиноцентрична архітектура: проєкт багатоквартирного будинку для сучасних міст від IK-architects Архітектурне бюро IK-architects, засноване Катериною Яровою, презентувало своє бачення багатоквартирного будинку, що відповідає викликам сучасного міста. Проєкт Nordic Nest, створений для Київської області, демонструє інноваційний підхід до архітектури, орієнтованої на людину.
- Ищу идею Будинок із земляних блоків на Майорці: традиційна архітектура та сучасні екологічні рішення В іспанській сільській місцевості Бініссалем, на мальовничому острові Майорка, студія munarq створила винятковий приклад архітектури, яка об’єднує традиційні будівельні методи та сучасні підходи до сталого розвитку. Проєкт Ca na Pau демонструє динамічний зв’язок між архітектурою та природним середовищем, ставши зразком гармонійного впровадження екологічних рішень у сучасні домівки.
-
Музей кераміки в Китаї: новий архітектурний шедевр від Kengo Kuma
Архитектура -
«Архітектори надії»: фільм про відбудову України під час війни
Событие -
Katajanokan Laituri: найбільша дерев’яна будівля у Фінляндії як втілення сучасної архітектури
Архитектура -
Оглядова вежа у шведському заповіднику: поєднання архітектури та інженерного мистецтва
Архитектура