9-й міжнародний архітектурний фестиваль IAF CANactions
HIS
З моменту створення у 2008 році міжнародний архітектурний фестиваль IAF CANactions став визначним соціальним рухом в Україні, що спрямований на поширення кращих світових практик в галузі архітектури та урбаністичних досліджень. З 19 по 21 травня IAF CANactions пройде вже в 9-й раз у Музеї Івана Гончара
CANactions – відкрита платформа для комунікації та співпраці між людьми з різних країн та різним професійним досвідом, кожного року її відвідують більш як 3 500 людей. Мета проекту – об’єднувати людей, які прагнуть впроваджувати позитивні зміни в містах, працюючи з невизначеністю та складністю сучасного світу. Програма фестивалю дозволяє сформувати унікальну атмосферу обміну ідей та досвіду: відвідувачам запропоновані не тільки суто професійні лекції та воркшопи, але й відкриті суспільні дискусії та конкурси, а також культурні виставки та кінопокази.
Загальна статистика CANactions:
– 12 конкурсів для молодих архітекторів
– 8 міжнародних воркшопів
– 82 презентації молодих архітекторів
– 92 лекції провідних архітекторів
– 4 конференції
– 4 майстер класи
– 77 круглих столів
– 3 конкурси ідей
– 24 покази фільмів
– 3 міжнародні конкурси
– 15 виставок
RESILIENT Architecture – тема CANactions 2016 – пов’язана с реаліями сучасної України та глобальними архітектурними трендами.
«Resilience – пружність або стійкість – є здатністю адаптуватися до мінливих умов і відновлювати функціональність після порушення спокою. Завдяки Resilience ми можемо підтримувати придатні для життя умови окремих індивідів і цілих спільнот після стихійних лих, енергетичних чи соціальних криз. Архітектори, які здатні поєднати краще майбутнє з уже існуючим контекстом, готові до викликів сьогодення. Архітектура, в якій цінністю є авторство та ефектний образ, завершилася. Нове покоління архітекторів не потребує хмарочосів або музеїв, щоб самоствердитися, вони шукають відповіді у світі навколо», – вважає Тео Хаубен (www.hauben.nl), куратор CANactions 2016, архітектор, дизайнер-урбаніст, лектор, колумніст.
Живе у Нідерландах та працює у всьому світі. Бере участь у проектах, пов'язаних з простором, які вимагають типологічної новизни, та предпочитае поєднувати проектування з економікою, маркетингом, дослідженнями і корпоративними комунікаціями.
Головні події
12 ЛЕКЦІЙ провідних архітекторів з 9 країн світу:
19.05
Лариса Цветкова (Німеччина): Різноманіття як можливість
Крістіан Гіглер (Австрія): Урбаністичне відновлення і активізація як внесок до сталого розвитку міст – приклади з Відня
Бенжамин Коуп (Литва): Експерименти у мульті-скаларності: міські дослідницькі проекти у Вільнюсі та Вісагінасі
20.05
Мацек Сиуда (Польша): П'ять історій про дематеріалізацію архітектури
Люка Галофаро (Італія): Атлас уяви
Віктор Зотов (Україна): Ревіталізація ТЕЛИЧКИ
Елена Архиповейте (Литва): Політика простору: участь громади у місцевому у правлінні
21.05
Гріша Зотов (Нідерланди): Форма є функцією
Андреа Відотто (Італія): Як повторно використовувати занедбану будівлю з 1930.
Юрі Трой (Австрія): Комплексна різниця (аспекти комплексної архітектури майбутнього)
Сінус Лунге (Данія): Регенераційний урбанізм
Тео Хебен (Нідерланди): Архітектура Resilient – пружна або стійка архітектура: трансформація & дизайн.
19-21.05
Воркшоп RE: IVAN HONCHAR MUSEUM PLACEMAKING
Тема воркшопу шанує унікальну локацію, де цього року проходить CANactions 2016. Це Національний центр народної культури Музей ІВАНА ГОНЧАРА, заснований 1993 року на базі приватної колекції Івана Гончара, колекція якого налічує понад 15 тисяч етнографічних та мистецьких одиниць. Метою воркшопа є переосмислення громадського простору на запропонованій території – музею та прилеглої до нього території – та практичне фантазування на тему сучасного музею традиційного одягу та текстилю.
«Ми будемо ставити питання, як публічність простору у Києві може мати зв’язок з загальним культурним життям міста. Сприйняття громадського простору постійно змінювалося разом з історією України і зараз ми хочемо запросити зацікавлену сторону Музей Івана Гончара поділитися та обговорити, який зв’язок має музей з громадськими просторами і як вони можуть брати участь у placemaking їхнього міста та середовища проживання», – Елена Архиповайте, тютор воркшопу.
20.05
НІЧ в Музеї Гончара
За участю CANactions Музей Гончара приєднується до міжнародної події Ночі у Музеї. Темою події 2016 обрано національний костюм та традиці. як елемент соціалізації. У програмі: екскурсія коштовностями музею, весільний перформанс, та виступ гурту «Древо» з аутентичним співом. Двері відкрито з 20.00 до 00.00
Дискусія за результатами воркшопу:
21.05
Урбаністична політика. Публічність простору у Києві. На основі результатів Placemaking workshop RE: IVAN HONCHAR MUSEUM.
Презентації переможців Future Architecture Platform з коротким обговоренням після:
20.05 Аматорські міста
Міста ростуть і перетворюються не на місця для життя, а на інвестиційні машини. Для повернення місту ролі середовища для життя людини - не тільки архітектори, а й громадяни міста повинні більш критично дивитися на розвиток міст і їхній взаємозв'язок з економікою, технологіями та політикою. Автори – Аня Моленда та Христина Ампадзиду – ставлять питання як міста перебудовуються за допомогою локальних ініціатив та активістів.
19.05
Руінкарнації.
Постіндустріальній вік знову відкрив захоплення руїнами: відбиток розпаду на повторюваній стандартизованій продукції мас-маркету. Це доводить головну тезу: збереження того, що варто зберегти, з погляду сучасного захоплення руїнами. Автор – Милош Косец.
21.05
Ландшафти для Антропоцену.
Антропоцен відноситься до сучасної геологічної епохи, в якій люди стали домінуючою силою геологічних змін планети. Автор – ландшафтний архітектор Тьяго Торрес Кампос.
ВИСТАВКИ
Copenhagen Solutions показує, як Копенгаген перетворюється на першу CO2 нейтральну столицю в світі.
Українські традиції в архітектурі та будівництві. На основі досліджень народної архітектури педагога та доктора мистецтвознавства Віктора Самойловича, підготовлена експертами “Музею Івана Гончара” Михайлом Матійчуком та Катериною Міщенко.
Виставка, присвячена австрійській архітекторці Маргарете Шютте Лігоцкі, першій жінці архітекторці в Австрії та винахідникові Франкфуртської кухні.
ПОКАЗИ ФІЛЬМІВ
19.05 – “Мрії в Копенгагені”. 2009. Данія. Автор: Max Kestner
Ніна Бельфлер російсько-французька актриса, яка приїжджає одна до Копенгагена, щоб знятися в останньому фільмі Ларса Фон Трієра. Перший день зйомок скасовується, і Ніна вирішує покинути похмуру будівлю готелю і самостійно оглянути місто.
20.05 – “План”, 2014 рік. Чеська республіка. Автор: Benjamin Tuček
Кому належить місто? Яка цінність громадського простору? Чи є термін "девелопер" лайкою? Ким представники одного міста насправді представлені? – деякі з питань, які досліджуються у фільмі.
21.05 – «Далеко від усіх сонць», 2013, Россія-Німеччина. Автор: Ізабелла Віллінгер.
Фантастичні споруди російських архітекторів епохи конструктивізму від 1920-х років до нашої сучасності – соціальні проблеми сучасного суспільства, розкриті через життя архітектурних споруд.
21.05 – «По той бік метаболізму», 2014, Німеччина. Автори: Штефани Гауз и Фолкер Саттель.
Фантазування на тему архітектури майбутнього, побудованої на гексагоні.
21.05 – Дитяча програма
«Індіаньскі тіпі» - створення традиційного мобільного житла кочових племен Америки.
«Атлас уяви» з Люком Галофаро – будування простру для отримання знань та спроба викладання архітектури на рівні початкової школи.
19.05 – Презентації проектів переможців конкурсу STREET GEBERIT та Конкурсу проектів молодих архітекторів України
20.05 – Нагородження переможців Конкурсу Малих Грантів
21.05 – Презентація CANactions School for Urban Studies / STUDIO #2: “Майбутнє (пост)індустріальних міст України”.
Метою курсу є розробка стратегічних сценарії, а також тактичних пропозицій щодо розвитку Краматорська – міста на Сході України, з урахуванням його соціально-політичної, історико-культурної, економічної та просторової специфіки, а також сучасних тенденцій у сфері міського розвитку.
Партнери 2016: Посольство Королівства Нідерландів в Україні, Посольство Королівства Данія в Україні, Посольство Литовської Республіки в Україні, Італійський культурний інститут в Києві, Австрійський культурний центр, Полький інститут в Києві, HAU | Hauben Architecture & Urbanism, DIA, Kosovo's Architecture Foundation, Future Architecture Platform, Geberit Україна, KOLO, Чешський центр, International Summer University Carinthia, Правильні Меблі, Музей Івана Гончара національний центр народної культури, POPARADA, HEllo Wood, EASA Lithuania, ARCHITECTUUR FILMFESTIVAL ROTTERDAM, Goethe Institut, Platforma, Велика Ідея
-
PRO DECO 2021: в Киеве состоялась международная дизайн-конференция
-
Світові зірки дизайну на міжнародній конференції PRO DECO
- Ищу идею PRO DECO: международная дизайн-конференция Пандемия внесла изменения в привычный уклад нашей с вами жизни. Дизайн-вики, выставки и фестивали, которые годами проводились в устоявшиеся даты, были отменены или перенесены на 2022. Уже больше года мы не гуляли по улочкам Парижа в рамках Paris design week, не слышали сенсационных новостей с Dutch design week и самое обидное – мы не перезагружались в Милане – мировой дизайн-столице. Но если мы не едем в Милан, Милан приедет к нам. Так решили организаторы международной дизайн-конференции PRO DECÒ и собрали звездных героев мирового события в цифровом пространстве.
-
Американський архітектор Джейсон Лонг розповість, як повторно використовувати житло та громадський простір
Рекомендуем посетить -
PROSTONEBA Architecture Festival 2019: відверто та без меж про архітектуру
Событие -
Creating Homes for Tomorrow: освітня програма CANactions School 2019/20
Рекомендуем посетить -
Креативные лидеры: Мэри-Энн Шреурс
-
Креативные лидеры: Алан Оро
-
Фінал ІІ Всеукраїнського конкурсу творчої молоді Get me to the top Ukraine 2017
Событие -
Первый летний Dizaap Talks в Dizaap Artell
Событие