150 тисяч експонатів та ліс на даху: музейне сховище у Роттердамі від архітектурного бюро MVRDV
HIS
І хоча сховище творів мистецтва Depot Boijmans Van Beuningen в Роттердамі офіційно відкриє свої двері лише через рік, архітектори та музейні працівники вже святкують. Днями бюро MVRDV завершило будівництво однієї з найнезвичайніших споруд — музейного сховища, де віднині буде зберігатися понад 150 тисяч об'єктів. Що ховає сховище окрім експонатів, читайте далі.
Дизайн будівлі інноваційний та сміливий. Форма споруди обумовлена "прямим діалогом між усіма": від людини, яка розраховує точне викривлення дзеркальних панелей, будівельника, який встановлює скло, до компанії, яка проєктувала "ліс" на даху. Так-так, на даху Depot Boijmans Van Beuningen є справжнісінький парк: нагорі архітектори висадили стільки ж дерев, скільки було на забудованій території раніше.
«Після завершення будівництва музей почне наповнюватися неоціненним мистецтвом і тут з'являться перші гості, — коментує Вини Маас, один із засновників бюро MVRDV, — І хоча до реального відкриття пройде ще цілий рік, завершення будівництва — особливий момент для всіх нас: музею, міста Роттердам, Stichting De Verre Bergen, для підрядника BAM і всіх робітників та субпідрядників, які зіткнулися зі складними обставинами реалій пандемії».
Попри свою чималу площу у 15 000 кв. метрів та висоту 39,5 метра будівля добре інтегрувалася в міське оточення. Конструкція сховища, що зовні схожа на кухоль, складається з 6 609 кв. метрів скла, розділених на 1664 дзеркальні панелі. Фасад відбиває все, що його оточує: пейзаж, динамічний міський горизонт та пішоходів, що проходять повз. Тому поки триватиме внутрішнє оздоблення та довгий процес переміщення повної колекції музею в нове сховище, будівлею можна милуватися зовні.
У Depot всі артефакти будуть зберігатися і виставлятися відповідно кліматичним вимогами їх зберігання, а не за історичним принципом, як звикли відвідувачі звичайних музеїв. Кожне складське приміщення має клімат-контроль та розділене на п'ять різних кліматичних зон, організованих відповідно типами матеріалів, з яких створено музейні експонати: від металу до паперової фотографії.
Фото: Ossip van Duivenbode
- Ищу идею Будинок із земляних блоків на Майорці: традиційна архітектура та сучасні екологічні рішення В іспанській сільській місцевості Бініссалем, на мальовничому острові Майорка, студія munarq створила винятковий приклад архітектури, яка об’єднує традиційні будівельні методи та сучасні підходи до сталого розвитку. Проєкт Ca na Pau демонструє динамічний зв’язок між архітектурою та природним середовищем, ставши зразком гармонійного впровадження екологічних рішень у сучасні домівки.
-
Музей кераміки в Китаї: новий архітектурний шедевр від Kengo Kuma
Архитектура -
Katajanokan Laituri: найбільша дерев’яна будівля у Фінляндії як втілення сучасної архітектури
Архитектура -
Оглядова вежа у шведському заповіднику: поєднання архітектури та інженерного мистецтва
Архитектура -
Автостоянка майбутнього від Ateliers O-S Architectes
Архитектура -
Скляний торговий центр у Сеулі: редизайн від Heatherwick Studio
Архитектура -
Проєкт з благоустрою та озеленення територіх одеського ЖК від Bee Landscaping Bureau
-
8SUN RESORT: прихисток для закоханих від студії MAKHNO та SAI ARCHITECTS
Дизайн в путешествиях -
Комплекс соціального житла в Брукліні за проєктом Studio Libeskind
Архитектура -
ШІ за мотивами «Дюни»: Arrakis Palaces від дизайн-студії NK INTERIOR
Идея