Вікторія Шкляр та її серія дитячих ліжок отримали Red Dot Award 2019
HIS
Маємо для вас гарні новини! Вчергове українські дизайнери стали володарями престижного Red Dot Award. Цього разу з перемогою у номінації Product Design вітаємо Вікторію Шкляр, дизайнера та керівника інтер'єрної студії Form Bureau.
Red Dot Award – одна з найавторитетніших світових премій, яка щорічно вручається дизайнерам та компаніям-виробникам за особливі досягнення у створенні та дизайні споживчих товарів. Та отримувати Red Dot для українців – це не одноразове досягнення, а вже гарна колективна тенденція. Кілька років поспіль наші земляки (Павло Вєтров, Валерій Кузнєцов, Сергій Готвянський та ін.) та їх розробки відзначає поважне журі в Єссені та вручає за представлені здобутки нагороду. Цього року переможницею у номінації Product Design стала Вікторія Шкляр з серією дитячих ліжок, які дизайнерка розробила для столичної компанії-виробника Interia.
«Зі студією м'яких меблів Interia ми співпрацюємо з 2012 року. Вперше про Interia я почула, як не дивно, від своєї замовниці. Ми відразу ж поїхали знайомитися. На першій зустрічі мене підкупив жвавий інтерес і відданість своїй справі. В результаті це знайомство і вилилося в плідну співпрацю, — згадує Вікторія. Одного разу власник компанії Євген Палій сказав: потрібні круті дитячі ліжка, давай придумаємо! Мені стало цікаво і я подумала, чому б і ні. Ця розмова відбулася якраз перед моєю поїздкою в Занзібар. Коли я була в Африці, мене дуже вразив круглий стовбур одного з місцевих дерев. Така форма була заслугою природи, а не людини. Саме тоді у мене і з'явився намір зробити кругле узголів'я. Я намалювала перші ескізи, а коли повернулася до Києва, стала допрацьовувати свою ідею. В результаті в голів «виросли» вуха. Спершу котячі (так з'явилася модель Tom), а пізніше – вушка миші (Mickey) та зайця (Zaya). Кожне узголів'я нагадує мультяшного персонажа, що вказує на те, що це — саме дитячі меблі. Щоправда, моделі виявилися настільки вдалими, що й у дорослих викликали жвавий інтерес».
Обраний для ліжок чорний колір має просте пояснення: він найглибший в палітрі і якнайкраще допоміг розкрити форму та задум дизайнерки. Проте, як зазначає компанія-виробник, виконати ліжко можна і в інших відтінках, у цьому випадку колір – це персональний вибір кожного.
«Насправді, серія дитячих ліжок — це далеко не перші серійні вироби, розроблені Вікторією ексклюзивно для нас. Три роки тому ми створили ліжко FORM для одного з інтер'єрів Вікторії, а потім поставили виробництво виробу на потік. По суті, тоді ми створювали індивідуальне замовлення для клієнтки FORM bureau, але виріб настільки нам сподобалося, що через деякий час доповнив наш модельний ряд. Зазначу, що і сьогодні це ліжко продовжує мати попит серед українців, – коментує Євген Палій, керівник Interia».
Та на цьому творчий тандем зупинятися не планує. Нагорода Red Dot стала для Вікторії та Interia підтвердженням того, що вони на правильному шляху.
«Ідея та працьовитість оцінені, і ми рухаємося далі. Я вірю в український предметний дизайн і хочу звести його на рівень вище. В першу чергу саме в очах українського споживача. Плани амбітні: створення якісного, актуального, а головне бажаного продукту. Хочеться донести, що — так, Європа, Скандинавія та весь світ не так далеко, але український виробник ближче і він крутий», — завершує Вікторія.
Читайте також: Interia & Виктория Шкляр: новая коллаборация украинского мебельного рынка.
- Ищу идею Forest Villa: гармонія з природою у Verholy Relax Park Студія YOD Group презентувала новий архітектурний шедевр — віллу Forest Villa, що розташована у відпочинковому комплексі Verholy Relax Park у мальовничій Соснівці, що на Полтавщині. Проєкт запрошує гостей зануритися в атмосферу спокою та природної гармонії, вдало поднавши сучасну архітектуру з недоторканим лісовим пейзажем.
-
Крихти каміння: дизайн офісу від Luka Design
Вибір редакції - Ищу идею Колекція дзеркал «Four Seasons» 2024: поєднання мистецтва та технологій Panoptikum Collections презентує лімітовану колекцію декоративних дзеркал «Four Seasons», створену у колаборації дизайнерів Андрія Руденко та Влада Толочко. Натхненна зміною пір року, ця серія поєднує мистецтво, інновації та естетику. Колекція дебютувала на виставці в Києві під кураторством Жан-Франсуа Деклерка (Бельгія), продовжила свій успіх на Maison&Objet у Парижі, а вже у січні окремі її елементи будуть представлені на аукціоні Bonhams у Брюсселі. Решту робіт можна буде побачити у галереях Берліна та Гааги.
-
Український дизайн на вершині:«Стіни, що дихають» від MAKHNO Studioперемогли в Dezeen Awards 2024
Подія -
«Майбутнє Минулого»: проєкт зі свідомої реновації архітектурної спадщини від IK-architects
-
Українське 'Джерело' в Нью-Йорку: колекційний дизайн на виставці Salon Art + Design
Подія -
Краса з українським характером: G×BAR і HVYLYA interior design у Тернополі
Вибір редакції -
Український прорив у світі еко-дизайну: «стіни, що дихають» від MAKHNO STUDIO потрапили у фінал Dezeen Awards 2024
Ідея -
Одразу 2 проєкти YOD Group отримали відзнаку Best of Best в Міжнародній архітектурній премії Architecture Masterprize
-
«Архітектори надії»: фільм про відбудову України під час війни
Подія
Ідея. Матеріал. Форма. Конкурс на кращий дизайн предмета інтер'єру від ALPI
Київ, .
22 July 2016, 16:00