У Словені збудували першу мечеть. Для будівництва 28 з 34 мільйонів євро надав Катар

HIS
Перша словенська мечеть була відкрита в столиці Любляні після подолання фінансових перешкод та опору. Проєкт вдалося реалізувати отримавши 28 мільйонів євро пожертв та через 50 років після того, як був зроблений первинний запит на будівництво.
Будівництво мечеті, яке почалося у 2013-му році, вартувало 34 мільйони євро (39 мільйонів американських доларів), з яких 28 мільйонів євро складають пожертви з Катару.
Загальна місткість мечеті, що нині виступає ядром Ісламського культурного центру та складається з шести будівель, становить 1400 осіб. Центр включає офіси спільноти; освітній центр, в який входить бібліотека; ресторан; баскетбольний майданчик; житло для мусульманського духовенства; мінарет заввишки 40 метрів.
Подейкують, що ресторан та парковку поруч з мечеттю будуть здавати в оренду, щоб виручити кошти на обслуговування будівлі.
Вартість проєкту склала 34 мільйони євро, з яких 28 мільйонів пожертвували благодійники з Катару. 2 мільйони євро поступили з інших країн, а ще 4 мільйони зібрала словенська мусульманська громада. Її чисельність становить близько 80 тисяч осіб.
Спроби побудувати мечеть в Любляні робилися протягом кількох десятиліть, однак вдалося домовитися з міською владою тільки у 2008 році. У 2013 році почалося будівництво, яке незабаром після протестів Римсько-католицької церкви було призупинено.
Читайте також: Немов перлина в мушлі: планетарій в Сан-Паулу від Kruchin Arquitetura.
-
Вілла над прірвою: як Villa Sidonius перетворила складний ландшафт на свою перевагу
Архітектура -
Portlantis: новий культурний центр у порту Роттердама
Архітектура -
Без кутів і меж: унікальний круглий дім у Мексиці від Locus
Архітектура -
Захист авторських прав архітекторів: у Києві відбудуться події, присвячені інтелектуальній власності
Подія -
Ищу идею Офісна будівля «Власне місто» – коли архітектура дихає разом із простором Офісна будівля «Власне місто», спроєктована майстернею Віктора Кудіна та відзначена гран-прі Премії Національної Спілки Архітекторів України (НСАУ) 2024, є маніфестом відкритої архітектури. Вона поєднує сучасний дизайн, функціональність і гармонійну інтеграцію з природним середовищем. Це не просто офісний простір, а експеримент, що переосмислює взаємодію людини з містом.
-
Gelephu International Airport: Традиції Бутану у сучасній архітектурі від BIG
Архітектура -
Китайський архітектор Лю Цзякун отримав Прітцкерівську премію 2025 року
-
Архітектурний MeetUp: Як покохати модернізм і врятувати його від забуття?
Подія -
Оголошено переможців «Премії Національної спілки архітекторів України 2024»
Подія -
La Nube: дитячий музей від Snøhetta, що об'єднує людей
Архітектура