У медових відтінках: інтер'єр київських апартаментів від Наталії Олексієнко
Анастасия Белогривцева
Теплий медовий колорит з пряними східними нотками — перше, що вражає, як тільки потрапляєш в ці розкішні апартаменти, що розташовані в елітному центрі Києва. Над дизайном та оздобленням простору цієї квартири працювала архітектор Наталія Олексієнко та її майстерня Evolutionary Architecture.
Ажурні решітки зі східним орнаментом, поворотні вертикальні ламелі, колони з підсвічуванням — в даному просторі це не просто декор, а скоріше архітектурні елементи, які створюють враження як від екстер'єру. Виникає враження, ніби ти з київської вулиці перенісся на територію патіо якої-небудь середземноморської вілли. Відчуття повітря та перспективи народжуються завдяки несподіваним сполученням та чергуванню декоративних елементів, їх багатошаровим накладанням. Дзеркала та скляні поверхні підсилюють глибину цього відчуття, якби розкриваючи замкнений простір квартири. Створюється враження, що крізь різьблені решітки можна заглянути в сусідній дворик, а вертикальні ламелі за бажанням розсунути та вийти на іншу терасу.
«У цьому проекті ми прагнули вийти за рамки інтер'єру і розширити просторове сприйняття», — пояснює автор проекту Наталія Олексієнко.
Загадковий прийом багатошарових поверхонь автор проекту переносить і на стелю. Різьблені панелі на стелі та натяжний текстиль створюють відчуття тінистого саду. А коли включається підсвічування здається, що всю вітальню заливає розсіяне сонячне світло. Відчуття того, що ти знаходишся на відкритому повітрі так само створює природний малюнок натурального каменю на стінах. Поверхня емпірадора має яскраво виражену структуру каменю, іноді в цьому малюнку можна вгледіти навіть гілки дерева.
Кожен крок в інтер'єрі залучає свідомість до гри й несе радість відкриття.
Не відразу вдається розпізнати, що якщо необхідно вийти із загального простору в інші приміщення, потрібно пройти крізь стіну. Всі двері тут закамуфльовані: вони розташовані в площині стіни та покриті таким же шпоном. Вихід в спальну зону або гардероб видають тільки ручки. Цей прийом дозволив позбутися коридорів у квартирі, де кожен метр має значення.
Тема східного орнаменту, дзеркал, поворотних елементів діє і в головній спальні та ванній кімнаті, що створює враження безперервного простору. В головній спальні шовк, велюр, кольорові світильники та загадкові тіні на матовому склі включають новий виток уяви. Особливу м'якість інтер'єру надає текстильна стіна, яку переривають вставки дзеркал та ажурна решітка.
Від ванної кімнати спальню відокремлюють тільки скляні полотна в поєднанні з поворотними ламелями.
Просторові ілюзії посилюються у ванній багаторазово завдяки дзеркалам, що розташовані у різних площинах. Несподіване поєднання білого візерунка, плитки з малюнком онікса і кришталевих світильників на тлі дзеркал робить ванну найневагомішим приміщенням квартири.
Сценарії світла в цьому проекті також вражають. Автор сміливо поєднує мінімалістичні лінійні світильники з кришталевими підвісами та світильниками в кольоровому склі. Є також і безліч підсвіток, які покликані створити особливий комфорт та придати інтер'єру м'якості.
Інтер'єр опрацьований до найдрібніших деталей. Уваги вартує серія арт-об'єктів з інтригуючою назвою "Укрбуд", що була створена художником Наталією Єгоровою. Тотожні шаховим фігурам, предмети співзвучні з основним змістом інтер'єру, в якому гра простору та деталей створює захопливу історію одного неповторного простору.
Фото: Андрій Авдєєнко
Читайте також: Галерея гаражного дизайна «Тіні та відтінки» от Evolutionary Architecture.
- Ищу идею Little Soul: львівський інтер’єр на 48 кв.метрах від студії MOC_IN Квартира "Little Soul" – це доказ того, що навіть у невеликому просторі можна створити житло, яке вражає елегантністю, продуманістю та сучасністю. Авторка проєкту Василина Черняєва, дизайнерка інтер’єру та засновниця студії MOC_IN, реалізувала цей проєкт у одному з сучасних житлових комплексів Львова, перетворивши квартиру площею 48 м² на приклад гармонійного поєднання функціональності, комфорту та вишуканого дизайну.
- Ищу идею Hram гедонізму в серці Києва від студії YOD Hram – музичний бар, натхненний духом гедонізму, розташований у серці Києва на цокольному поверсі ділового центру. Поруч знаходяться такі знакові місця, як центральна синагога, Палац Спорту та Площа Українських Героїв. Бар позиціонує себе як простір, де людина є головною цінністю незалежно від релігії, віку, гендеру чи музичних уподобань.
-
Ukrainian Design and Innovation Week 2024: підсумки третього сезону
Подія - Ищу идею "Жайворонки" на Подолі: інтер'єр, що поєднує свободу та функціональність З розвитком сучасних інтер'єрних тенденцій на перший план виходить вміння поєднувати естетику з раціональним використанням простору. Кафе "Жайворонки" на Подолі демонструє тонке мистецтво архітектурного балансу, де кожен елемент несе як естетичну, так і практичну цінність, трансформуючи невелику площу в багатофункціональний простір для відпочинку та роботи. Єлизавета Одінцова та її команда з Design Buro Odintsova перетворили невелике приміщення у житловому комплексі Podil Plaza Residence на затишне кафе для сніданків, де відвідувачі можуть насолоджуватись комфортом і домашньою атмосферою в будь-який час доби.
- Ищу идею Грація в деталях: інтер’єр від Ольги Русакової в ЖК «Республіка» Інтер’єр цієї квартири, спроєктований дизайнеркою Ольгою Русаковою в житловому комплексі «Республіка», – приклад ретельно продуманого простору, де поєднуються сучасний підхід до дизайну та максимальна увага до комфорту мешканців.
- Ищу идею Функціональність і мистецтво: інтер'єр квартири від DIHOME крізь призму супрематизму У світі дизайну, де сміливі рішення поєднуються з історією, важливо знаходити нові форми вираження, які водночас вшановують минуле. Проєкт квартири в стилі українського авангарду від дизайнерки Євгенії Ситник – яскравий приклад такого підходу. Сучасний супрематизм, натхненний рухом, що зародився понад століття тому в Україні, став основою для створення цього оригінального простору в Києві.
-
Український дизайн: стійкість і інновації на конференції "Сучасні матеріали і технології"
Подія - Ищу идею Алюзія на класицизм: інтер'єр квартири в Дніпрі від ArchObraz Інтер'єр, як і архітектура, є відображенням часу та місця. У сучасних реаліях, коли історичні будівлі часто зазнають змін, важливо відновлювати їхню атмосферу, зберігаючи при цьому власну індивідуальність. Одним із прикладів такого балансу між минулим і сучасним є квартира в центрі Дніпра, яка, незважаючи на втрату оригінальних елементів неокласицизму, отримала нове життя завдяки талановитій інтерпретації архітекторів Антоніни та Олексія Образцових, а також Костянтина Бусаргіна з бюро ArchObraz.