Туалет із мідним дахом від Марка Ньюсона
HIS
В рамках проєкту Tokyo Toilet промисловий дизайнер Марк Ньюсон розробив дизайн громадської вбиральні. Лаконічна, з мідною стріхою, схожа на хатинку конструкція Ньюсона, розташована в районі Сібуя, під естакадою на північ від парку Йойоги. Це останній, 14-й туалет, збудований за ініціативою некомерційної організації Nippon Foundation, яка вже співпрацювала з такими зірками світу дизайну як Тадао Андо, Тойо Іто, Кенго Кума, Шігер Бан та інші.
Відправною точкою у дизайні цієї громадської вбиральні стала народна японська архітектура. Ньюсон хотів, щоб створений ним об'єкт викликав підсвідоме відчуття комфорту та спокою серед його жвавого, гіперсучасного розташування.
Туалет, увінчаний мідним дахом, був розроблений, щоб здаватися знайомим. Форма була натхненна традиційними японськими храмами та чайними кімнатами.
«Мої проєкти ґрунтуються на відсиланнях до традиційної японської архітектури, включаючи мідний дах «міноко». Попри те, що туалет знаходиться у жвавому та ультрасучасному місці, я хотів, щоб ця форма даху, що часто зустрічається у святилищах, храмах, чайних та сільських районах, підсвідомо почувала себе комфортно та спокійно. Патина мідного пірамідального даху з часом інтегрує споруду в місто, тож вона стане частиною "урбан-тканини" Токіо», — продовжив він.
Марк Ньюсон — один з найвпливовіших дизайнерів свого покоління. Він працював у багатьох галузях, і серед його клієнтів такі компанії, як Louis Vuitton, Montblanc, Hermès, Nike, Dom Pérignon, Jaeger-LeCoultre і Ferrari. Був креативним директором Qantas Airways (2005-2015) та дизайнером спеціальних проєктів в Apple з моменту його першої участі в дизайні «Apple Watch». У 2019 році Марк та сер Джонатан Айв заснували творчий колектив LoveFrom.
Фото: Satoshi Nagare (Сатоші Нагаре)
Читайте також: Вбиральні Японії: прозорість, технологічність та краса.
-
Реновація Театру Франка: поєднання мистецтва, історії та сучасності
Подія - Ищу идею Простір для практик зцілення та внутрішнього спокою від Ольги Фрадіної У серці історичного Подолу Києва розташований простір, що служить не тільки місцем для практик зцілення, а й осередком для глибокого внутрішнього зв’язку з емоційним і фізичним благополуччям. Цей холістичний центр став притулком серед метушні міста, місцем, де душа може розслабитись, а тіло відновитись. Проект почався з ідеї створити універсальний простір для йоги, медитації, цигун, реікі, акупунктури та інших практик емоційної рівноваги. Цей простір — не просто студія; це місце, де створюється громада людей, що працюють над собою і своїм самопочуттям. Головна концепція дизайну — це обволікаюча атмосфера, яка дозволяє зосередитись на внутрішніх переживаннях.
-
Herzog & de Meuron: дитячий лікарняний комплекс у Цюриху
Архітектура - Ищу идею Затишок харківського бренду: інтерʼєр шоуруму Vika Adamska від IK-architect Шоурум українського бренду Vika Adamska зазнав руйнувань у березні 2022 року: вибухова хвиля пошкодила вікна, а пряме влучання у верхні поверхи призвело до його затоплення. Після стабілізації ситуації в Харкові власниця бренду Вікторія Адамська разом із командою архітектурного бюро IK-architects відновила простір шоуруму. На початку 2024 року оновлений шоурум знову відкрився для відвідувачів за адресою вул. Ярослава Мудрого, 5.
- Ищу идею "Жайворонки" на Подолі: інтер'єр, що поєднує свободу та функціональність З розвитком сучасних інтер'єрних тенденцій на перший план виходить вміння поєднувати естетику з раціональним використанням простору. Кафе "Жайворонки" на Подолі демонструє тонке мистецтво архітектурного балансу, де кожен елемент несе як естетичну, так і практичну цінність, трансформуючи невелику площу в багатофункціональний простір для відпочинку та роботи. Єлизавета Одінцова та її команда з Design Buro Odintsova перетворили невелике приміщення у житловому комплексі Podil Plaza Residence на затишне кафе для сніданків, де відвідувачі можуть насолоджуватись комфортом і домашньою атмосферою в будь-який час доби.
-
Стоматологія EDEL LEICHT: вишукана легкість та екологічна свідомість від ZIKZAK Architects
-
Бутик Milla Nova у Варшаві: космічний мінімалізм від Balbek Bureau
Вибір редакції -
Перша бібліотека українських матеріалів відкриється в Києві під час ДВРЗ Design Days
-
KAJI GALLERY: дім японського мистецтва від MAKHNO Studio
- Ищу идею Спортивна студія STAN від Dubrovska Studio Студія STAN, заснована професійною балериною Марією Дрейгаупт у центрі Києва, призначена для жінок, які шукають гармонію через йогу та баре. Вона втілює елегантність і виразність особистості, створюючи простір для самовираження. Назва "Stan" походить від латинського STAN, що символізує фізичний стан або внутрішню готовність до трансформації. Про трансформації, яких зазнав простір STAN, над яким працювала команда Dubrovska Studio, читайте далі.