Термінал нью-йоркського летовища імені Кеннеді перетворили на готель
HIS
Тим часом, як у київському аеропорті Бориспіль лишень починають експлатувати багаторівневу стоянку, у будівлі колишнього авіа терміналу Нью-Йорку, що було створено в 1962 році, відкрили готель. Над славнозвісним проектом понад півстоліття тому працював архітектор Ееро Саарінен. Про довгоочікувану реставрацію «бетонного птаха» та новий готель читайте далі.
Історія нью-йоркського аеропорту Джона Ф. Кеннеді почалася понад півстоліття тому, в далекому 1955 році, коли американський архітектор фінського походження Ееро Саарінен приступив до розробки початкового проекту. Тоді аеропорт називався Айдлуайлд і повинен був стати парадними воротами для туристів з усього світу. Саарінен взявся досліджувати питання авіаперевезень і прийшов до висновку, що створити звичний на той час аеровокзал було недостатньо, адже кількість туристів постійно зростала, а організація пасажиропотоку вимагала нових архітектурних форм і дизайну. Взявши невелику відстрочку, на яку захоплене ідеями архітектора керівництво TWA погодилося, Ееро в 1957 році видав грандіозний проект майбутнього аеротерміналу.
Trans World Flight Center був зданий в експлуатацію в 1962 році та моментально завоював статус «Гранд-Централа реактивних авіалайнерів». На жаль, талановитий архітектор не дожив до цього часу. Саарінен помер в 1961 від раку мозку.
Термінал TWA в мить опинився в центрі уваги всього архітектурного світу. Окрім передових ідей в організації пасажирських перевезень (тут вперше почали використовувати телетрапи, оголошувати інформацію про рейси по гучномовцю, тут з'явилася перша система відеоспостереження, багажні каруселі, електронне табло з розкладом рейсів і електронні ваги на стійках реєстрації), будівля вражала своєю архітектурою.
Термінал під час будівництва. 1961 рік
Термінал символізує собою політ і виконаний у вигляді великого білого птаха. Можливо, завдяки цьому успішно реалізованому архітектурному задуму, в 1994 році аеропорт офіційно визнали пам'яткою Нью-Йорка, а у 2005, вже після закриття, термінал увійшов до реєстру історичних об'єктів національного значення.
У 2001 компанія, що належала колись ексцентричному мільйонерові Говарду Х'юзу, припинила своє існування. Але на цьому історія будівлі не закінчилася. Через 18 років термінал знову відкриває свої двері в новій іпостасі — на цей раз як готель.
Ідея реконструкції архітектурної пам'ятки осяйнула девелоперську компанію MCR.
Тайлер Морс, CEO і керуючий партнер MCR та Morse Development, вважає, що футуристичні форми, створені колись Ееро Сааріненом, як і раніше актуальні: «Ми повністю відновили та оновили термінал з тією ж ретельністю, з якою архітектор ставився до свого дизайну. Жодна деталь не була упущена — від дерев'яного оздоблення, виготовленого ремісниками-амішами, до складеного за ескізами Сааринена шрифту і кришок люків».
Реставраційні роботи довірили архітектору Бейеру Бліндеру Белю. Його команда з особливим трепетом відновлювала як екстер'єр так і інтер'єри будівлі. А внутрішній об'єм тут ще більш незвичайний, ніж зовнішня форма будівлі.
Тут немає чітких граней, перегородок і стін, а все як би перетікає з одного в інше, символізуючи постійний рух. Гостьові номери, а їх тут 512, розташувалися в «крилах» колишнього термінала. Оригінальну колірну гамму (білий колір у поєднанні з відтінком «червоний чилі») зони реєстрації та кафе зберегли. Тепер тут лаундж-зона, де працюють ресторан Paris Café на 200 місць і коктейль-бар. Також сучасний готель може похизуватися простором для проведення заходів площею 50 000 м², величезним тренажерним залом, басейном на даху та оглядовим майданчиком з видом на злітно-посадкову смугу. Важливий факт: в організації інтер'єрів номерів були використані меблі бренду Knoll, які також спроектував Саарінен.
Читайте також: Googie style. Космическая архитектура для всех.
-
Офіс для нью-йоркської кіностудії від бюро Civilian
-
Nudo: меблі з каменю від Келлі Вестлер
-
Глен Мартін Тейлор та відновлена ним кераміка
-
Monument House: кольоровий модернізм у каліфорнійській пустелі
Архітектура -
У США випустили монету на честь острова Зміїний
- Ищу идею Bay View – новий надсучасний кампус Google Технологічна компанія Google запросила студії Heatherwick studio та Bjarke Ingels Group розробити новий кампус Bay View та штаб-квартиру в Маунтін-В'ю, штат Каліфорнія. Дизайн перших індивідуальних офісних будівель Google повинен був фізично показувати характерний підхід компанії до роботи. Життєдіяльність кампусу відбувається завдяки самостійно генерованій електроенергії, а будівля серед інших відрізняється позитивним водопостачанням та найбільшою геотермальною установкою у Північній Америці.
- Ищу идею Anonymous Women: фотопроєкт невиразних, проте яскравих жінок Щодень фотографи з усього світу шукають нові способи розповісти унікальні візуальні історії або зловити в кадр те, чого інші не помічають. Фотографиня Петті Керролл вже багато років досліджує американську культуру, тему будинку та місця жінки в ньому. З новими світлинами з серії «Anonymous Women» («Анонімні жінки»), яку жінка постійно поповнює, ми хочемо сьогодні вас познайомити.
-
Історія будинку з картини «Американська готика»
- Ищу идею Лимонний сад поміж будівельного риштування: унікальна інсталяція у середмісті Нью-Йорку На ділянці між Дев'ятою та Десятою авеню, обмеженою вулицями West 31st та West 33rd, Нью-Йорк, розгорнулося активне будівництво. Нині там будують Manhattan West — новий комплекс площею близько 500 тисяч кв. метрів, що символізує оновлення західної частини Манхеттену. Зазвичай, будівництво — процес, що викликає швидше відразу, аніж захват містян, проте не цього разу. Разом з будівельним риштуванням забудовник встановив інсталяцію, де металеві конструкції маскуються лимонними деревами, а замість пилу від будівельних матеріалів, прохожі відчувають цитрусовий аромат.
-
«Шкідники» Джима Бахора, або мозаїчні латки на дорогах Нью-Йорка