Палацовий інтер'єр: шостий рік поспіль пенсіонер декорує під'їзд на Райдужній
HIS
Ми дочекалися того моменту, коли зникла черга біля вхідних дверей найвідомішого київського під'їзду, та днями відправилися туди на екскурсію. Нагадаємо, мова йде про найкласичніший інтер'єр громадського приміщення, або під'їзд-версаль, як його називають місцеві жителі, зацікавлені кияни та навіть гості столиці.
Мешканці першого під’їзду житлового будинку за адресою вул. Райдужна, 11а пишаються своїм сусідом — пенсіонером Володимиром Чайкою. Останні кілька років чоловік присвятив оздобленню та декору кількох поверхів, що перебувають у спільному користуванні. Тому якщо ви приїдете за адресою, чекати на ґанку під’їзду довго не доведеться: хтось вас та й пустить подивитися на красу «місцевого Лувру» й порадить йти одразу на 7-й поверх (редизайн розпочався саме там, від дверей Володимира Васильовича). Вперше про Володимира Чайку та його хобі в мережі стало відомо у 2016.
Дизайнер Дмитро Сівак
«Стіни уздовж сходів він прикрасив ліпниною з "позолотою" та портретами жінок з середньовіччя, а стіни декорував фотошпалерами у вигляді панно з пальмами, лебедями й фонтанами. Тепер три поверхи будинку більше нагадують Версаль або Ермітаж!», — розповідало видання "Сегодня" у 2016.
Та на цьому пенсіонер не зупинився. І якщо тоді пан Володимир планував закінчити оздоблення з шостого по восьмий поверхи, то нині вже маємо готовий відреставрований п’ятий.
У роботі художник-аматор використовує гіпс, декоративні фарби, друковані репродукції всесвітньовідомих картин, шпалери та подекуди фарфорові статуетки радянських часів. Технологію роботи з гіпсом чоловік опанував близько 20 років тому.
«Я працював майстром в столичному метрополітені, потім перейшов в депо на Оболоні й займався ремонтом будівель та споруд. Там познайомився з одним чудовим чоловіком, він займався ліпленням. Саме він показав мені, як відливати різні фігури, і коли вийшов на пенсію, подарував мені свої форми для відливання ліпнини. А в 1997 році я пережив клінічну смерть ... і з того часу хотілося встигнути зробити щось гарне, незвичайне для людей й себе. Деякі кажуть, що стиль моїх робіт схожий на бароко, але я не згоден — це просто мій стиль. Я часто переробляв свої роботи. Наприклад, стелю на сьомому поверсі я переробляв чотири рази, поки вона мені не сподобалася», — говорить Володимир Васильович.
Особливо пишається пенсіонер сміттєпроводом, який він переробив під античну колону з атлантами. Тут на стелі зображені ангели, сонце.
Нині у планах Володимира Чайки закінчити прикрашати сходову клітку до четвертого поверху і на цьому поки зупинитися. Робить пенсіонер все за власні кошти, також з фінансами йому допомагає син.
Роботу на сьомому поверсі автор називає "Весна" і "Літо", шостому — "Зима", п'ятому — "Осінь". Ось і маємо усі пори року.
Читайте також: 7 квартир, которые в прошлом году понравились вам больше всего.
- Ищу идею Hram гедонізму в серці Києва від студії YOD Hram – музичний бар, натхненний духом гедонізму, розташований у серці Києва на цокольному поверсі ділового центру. Поруч знаходяться такі знакові місця, як центральна синагога, Палац Спорту та Площа Українських Героїв. Бар позиціонує себе як простір, де людина є головною цінністю незалежно від релігії, віку, гендеру чи музичних уподобань.
-
Ukrainian Design and Innovation Week 2024: підсумки третього сезону
Подія - Ищу идею "Жайворонки" на Подолі: інтер'єр, що поєднує свободу та функціональність З розвитком сучасних інтер'єрних тенденцій на перший план виходить вміння поєднувати естетику з раціональним використанням простору. Кафе "Жайворонки" на Подолі демонструє тонке мистецтво архітектурного балансу, де кожен елемент несе як естетичну, так і практичну цінність, трансформуючи невелику площу в багатофункціональний простір для відпочинку та роботи. Єлизавета Одінцова та її команда з Design Buro Odintsova перетворили невелике приміщення у житловому комплексі Podil Plaza Residence на затишне кафе для сніданків, де відвідувачі можуть насолоджуватись комфортом і домашньою атмосферою в будь-який час доби.
- Ищу идею Грація в деталях: інтер’єр від Ольги Русакової в ЖК «Республіка» Інтер’єр цієї квартири, спроєктований дизайнеркою Ольгою Русаковою в житловому комплексі «Республіка», – приклад ретельно продуманого простору, де поєднуються сучасний підхід до дизайну та максимальна увага до комфорту мешканців.
- Ищу идею Функціональність і мистецтво: інтер'єр квартири від DIHOME крізь призму супрематизму У світі дизайну, де сміливі рішення поєднуються з історією, важливо знаходити нові форми вираження, які водночас вшановують минуле. Проєкт квартири в стилі українського авангарду від дизайнерки Євгенії Ситник – яскравий приклад такого підходу. Сучасний супрематизм, натхненний рухом, що зародився понад століття тому в Україні, став основою для створення цього оригінального простору в Києві.
-
Український дизайн: стійкість і інновації на конференції "Сучасні матеріали і технології"
Подія -
Конференція: Сучасні матеріали і технології в будівництві та дизайні
Подія -
Двоповерхова квартира в Києві від дизайн-студії Planium
Вибір редакції - Ищу идею V.Concept: пентхаус для молодого подружжя у Києві Пентхаус площею 272 кв. метрів в одній з новобудов столиці — проєкт студії V.Concept. Замовники – молода пара, котра на стадії розробки проєкту планувала стати батьками. Над інтер'єрами двоповерхового простору працювали Вікторія Вітковська, Вікторія Ступак та Олена Конопацька. Серед особливостей пентхаусу — чимала площа, панорамне скління, приватна тераса та вигідне розташування у центрі Києва.
- Ищу идею Фен-шуй у тропічних відтінках: проєкт квартири від Luka Design в столичному ЖК Нова Англія Інтер'єрна студія Luka Design під керівництвом Анастасії Лукашової отримала незвичайне завдання: створити дизайн видовженої квартири в київському ЖК Нова Англія. Замовниця, яка мешкає на далекому тропічному острові, бажала втілити у своєму майбутньому помешканні атмосферу теплоти та екзотики. Водночас вона залишила відкриті можливості для експериментів з кольором та меблями, надавши дизайнерам повну свободу для творчості.