Новий кампус Apple в Купертіно від Нормана Фостера

HIS
Переїзд співробітників компанії до Apple Park відбудеться вже цього квітня
Загальна площа кампусу, що належить усім відомій Apple, складає понад 70 гектарів, а вмістити кампус зможе понад 12 000 чоловік. Прес служба компанії відзначає, що переїзд буде поступовим і триватиме орієнтовно півроку. Не виключено, що у цей час триватиме завершення будівництва та благоустрій території. Кампус розташований в Купертіно, що у долині Санта-Клара (Каліфорнія). Над розробкою екологічного проекту працював британський архітектор Норман Фостер, замовником виступив вже покійний Стів Джобс (ще в 2009 році). До речі, саме на честь Стіва керівництво Apple вирішило назвати театр Steve Jobs Theater, який також розташовується на території кампуса.
Чимала скляна будівля буде функціонувати повністю шляхом самостійно відновлюваної енергії. В офісі та дослідному центрі будуть споруджені також електростанція, підземний паркінг та фінес-центр.
До кампуса зможуть потрапити лише співробітники компанії, однак деякі зони будуть відкриті для всіх відвідувачів. Зрозуміло, мова йде про магазин Apple Store, де можна буде купити унікальні аксесуари, а також про кафе, що не вимагає спеціальної перепустки.
Читайте також: Художник Кристоф Гине превращает старые компьютеры Apple в стильные вазоны.
-
Вілла над прірвою: як Villa Sidonius перетворила складний ландшафт на свою перевагу
Архітектура -
Portlantis: новий культурний центр у порту Роттердама
Архітектура -
Без кутів і меж: унікальний круглий дім у Мексиці від Locus
Архітектура -
Захист авторських прав архітекторів: у Києві відбудуться події, присвячені інтелектуальній власності
Подія -
Ищу идею Офісна будівля «Власне місто» – коли архітектура дихає разом із простором Офісна будівля «Власне місто», спроєктована майстернею Віктора Кудіна та відзначена гран-прі Премії Національної Спілки Архітекторів України (НСАУ) 2024, є маніфестом відкритої архітектури. Вона поєднує сучасний дизайн, функціональність і гармонійну інтеграцію з природним середовищем. Це не просто офісний простір, а експеримент, що переосмислює взаємодію людини з містом.
-
Gelephu International Airport: Традиції Бутану у сучасній архітектурі від BIG
Архітектура -
Китайський архітектор Лю Цзякун отримав Прітцкерівську премію 2025 року
-
Архітектурний MeetUp: Як покохати модернізм і врятувати його від забуття?
Подія -
Оголошено переможців «Премії Національної спілки архітекторів України 2024»
Подія -
La Nube: дитячий музей від Snøhetta, що об'єднує людей
Архітектура