Новий кампус Apple в Купертіно від Нормана Фостера
HIS
Переїзд співробітників компанії до Apple Park відбудеться вже цього квітня
Загальна площа кампусу, що належить усім відомій Apple, складає понад 70 гектарів, а вмістити кампус зможе понад 12 000 чоловік. Прес служба компанії відзначає, що переїзд буде поступовим і триватиме орієнтовно півроку. Не виключено, що у цей час триватиме завершення будівництва та благоустрій території. Кампус розташований в Купертіно, що у долині Санта-Клара (Каліфорнія). Над розробкою екологічного проекту працював британський архітектор Норман Фостер, замовником виступив вже покійний Стів Джобс (ще в 2009 році). До речі, саме на честь Стіва керівництво Apple вирішило назвати театр Steve Jobs Theater, який також розташовується на території кампуса.
Чимала скляна будівля буде функціонувати повністю шляхом самостійно відновлюваної енергії. В офісі та дослідному центрі будуть споруджені також електростанція, підземний паркінг та фінес-центр.
До кампуса зможуть потрапити лише співробітники компанії, однак деякі зони будуть відкриті для всіх відвідувачів. Зрозуміло, мова йде про магазин Apple Store, де можна буде купити унікальні аксесуари, а також про кафе, що не вимагає спеціальної перепустки.
Читайте також: Художник Кристоф Гине превращает старые компьютеры Apple в стильные вазоны.
-
The Wild House: скульптурний екологічний дім в Індії
Архітектура - Ищу идею Zaha Hadid Architects: станція метро в Ер-Ріяді У грудні 2024 року відкрилася станція метрополітену King Abdullah Financial District (KAFD), спроєктована архітектурним бюро Zaha Hadid Architects (ZHA). Розташована в столиці Саудівської Аравії Ер-Ріяді, станція вражає своїм характерним хвилеподібним решітчастим фасадом, який поєднує сучасну естетику та функціональність.
-
Кубічна церква Frihamnskyrkan: сучасний простір для шведської громади
Архітектура - Ищу идею Людиноцентрична архітектура: проєкт багатоквартирного будинку для сучасних міст від IK-architects Архітектурне бюро IK-architects, засноване Катериною Яровою, презентувало своє бачення багатоквартирного будинку, що відповідає викликам сучасного міста. Проєкт Nordic Nest, створений для Київської області, демонструє інноваційний підхід до архітектури, орієнтованої на людину.
- Ищу идею Будинок із земляних блоків на Майорці: традиційна архітектура та сучасні екологічні рішення В іспанській сільській місцевості Бініссалем, на мальовничому острові Майорка, студія munarq створила винятковий приклад архітектури, яка об’єднує традиційні будівельні методи та сучасні підходи до сталого розвитку. Проєкт Ca na Pau демонструє динамічний зв’язок між архітектурою та природним середовищем, ставши зразком гармонійного впровадження екологічних рішень у сучасні домівки.
-
Музей кераміки в Китаї: новий архітектурний шедевр від Kengo Kuma
Архітектура -
Katajanokan Laituri: найбільша дерев’яна будівля у Фінляндії як втілення сучасної архітектури
Архітектура -
Оглядова вежа у шведському заповіднику: поєднання архітектури та інженерного мистецтва
Архітектура -
Автостоянка майбутнього від Ateliers O-S Architectes
Архітектура -
Скляний торговий центр у Сеулі: редизайн від Heatherwick Studio
Архітектура