Globarch Group: інтер'єр ресторану «Грузинський» у Львові
HIS
Архітектори студії Globarch Group розробили простір нового львівського ресторану «Грузинський». Перед авторами – Юрієм Глобчаком, Євгеном Лучиком, Катериною Столяр та Анною Жулин – стояло завдання створити кастомізований інтер'єр та передати в ньому атмосферу гостинної Грузії. Реалізувати концепцію архітектори вирішили нестандартно: окрім звичної цегляної кладки, багатства дерева та типових масивних меблів, автентичний колорит досягається коштом тактильності матеріалів, акцентним фрескам й картинам та продуманим світловим сценаріям. Про дизайн «Грузинського» Юрій Глобчак – засновник Globarch Group – розповідає далі.
Протягом багатьох років приміщення будинку (площа 276,3 кв.м), де сьогодні розташовується «Грузинський», виконувало різні функції. Останньою з них був караоке-бар. Через те, що другий та третій поверхи кам'яниці завжди були житловими, караоке-бар був чудово звукоізольований. Коли наша команда почала демонтаж, ми натрапили на цікаве покриття стелі та стін: нами були знайдені мінеральна вата, лотки для яєць та навіть килимове покриття, яке раніше було популярним бюджетним засобом для акустичного оздоблення приміщень.
В процесі прийняли рішення все демонтувати зі стін, але відреставрувати «лоткову» стелю в головному залі та зробити її гарним історичним та звукопоглинальним доповненням інтер’єру. Ми зупинилися на найпростішому, але водночас найкращому способі – відновити зруйновані частини стелі новими лотками та пофарбувати її в однотонний темний відтінок. Завдяки грі світла й тіні ця неймовірна текстура стала ще більш читабельною.
Оскільки це старий австрійський будинок зі складним плануванням, ми пережили багато тривалих демонтажних робіт. Ми також розчистили автентичну цеглу та поєднали її з мінімалістичним декоративним тинькуванням та шпоном під американський горіх. Разом з ним використали виключно натуральні матеріали, такі як кварцит, дерево, метал та латунь.
Ще одна проблема, з якою ми стикнулися – це повна відсутність інсоляції в кімнатах та поганий вікновид, адже з нього видно лише сусідній будинок. Нашим рішенням було вставити копії старих дерев'яних віконниць. Вони закрили старі вікна та додали цікавий світловий ефект коштом світлодіодному освітленню зсередини.
Завдяки дімуванню в інтер'єрі можливі різні світлові сценарії вдень та ввечері. Крім того, цокольний рівень має більш інтимну атмосферу, ніж перший поверх, де світло яскравіше.
На підлозі в ресторані «Грузинський» старовинний паркет поєднується з дрібною мозаїкою із зображенням гранатів, перехід між якими виконаний латунними вставками. Крім основного залу, ми оздобили стелю полірованою та лакованою амбарною дошкою, яка в окремих місцях плавно переходить на стіни. Також є стіна з грубими смугами металу, яка поєднується з цими дошками за кольором та формою завдяки різним видам металу: латуні, міді та сталі.
На цокольному поверсі за скляною перегородкою з темними шторами розташувалася VIP кімната. Тут є стіл для великої компанії та латунна винна стійка. Якщо підняти очі, то можна побачити незвичайну аморфну люстру з такими ж грубими металевими смужками й трубчастими лампами.
Ще одним таким акцентним матеріалом стала дорога італійська плитка трав’яно-зеленого кольору, яку ми використали на відкритій кухні та одній зі стін підвалу. На тлі цієї плитки контрастним акцентом стали масивні глиняні світильники вишуканого червоно-гранатового кольору, чого ми досягли кількома спробами та експериментами з фарбою та глазур’ю.
Фото: Андрій Безуглов
- Ищу идею Little Soul: львівський інтер’єр на 48 кв.метрах від студії MOC_IN Квартира "Little Soul" – це доказ того, що навіть у невеликому просторі можна створити житло, яке вражає елегантністю, продуманістю та сучасністю. Авторка проєкту Василина Черняєва, дизайнерка інтер’єру та засновниця студії MOC_IN, реалізувала цей проєкт у одному з сучасних житлових комплексів Львова, перетворивши квартиру площею 48 м² на приклад гармонійного поєднання функціональності, комфорту та вишуканого дизайну.
-
NKey представила концепт підводного ресторану в Дубаї
-
ARCHMEETING у Львові: успіх міста. Роль архітектури та дизайну
Радимо відвідати -
PIXI від Belenko Design: простір, що оживає з кожним ритмом
Вибір редакції - Ищу идею Відновлення спадщини: проєкт SMART25 як симбіоз історії та сучасності Уявіть собі простір, який поєднує в собі дух минулого та сучасну функціональність — саме таким є проект SMART25, створений командою студії Т17. Вони взяли на себе амбіційне завдання — перетворити родинне львівське житло, якому вже майже 100 років, на комфортну та сучасну оселю.
- Ищу идею Про баланс, пристрасть та ніжність: інтер'єр львівської квартири від студії Terra17 Команда дизайнерів Terra17 — Марта Терех, Марта Рошко та Андрій Дух — створила інтер'єр квартири площею 69 квадратів, де кожен метр відзначається своєю унікальністю. Їхній підхід підкреслює індивідуальність простору завдяки майстерному світловому дизайну та використанню якісних матеріалів.
-
“Щось на етно”: сучасний шик з українським колоритом від ZIKZAK Architects
- Ищу идею Львівська CUKIERNIA: відродження кондитерської легенди Проєкт CUKIERNIA — це трансформація легендарної львівської кондитерської, заснованої у 2000 році. Розташована на першому поверсі історичної будівлі в центрі міста, Cukiernia завоювала популярність завдяки аристократичному шарму та вишуканій якості десертів за старовинними рецептами. Свою роботу над проєктом команда YOD розпочали з пошуку нових значень та символів для Cukiernia. Для дизайнерів було важливо не лише оновити дизайн, а й переосмислити загальну концепцію, надати іконічному бренду свіжої енергії. Водночас було важливо зберегти ДНК цього місця, тонко визначивши неперервність традиції як одну з його ключових цінностей.
-
Інтер’єр дворівневої квартири у Львові від LTStudio
- Ищу идею Martins: спортивно-розважальний центр Leoland у Львові Leoland — це унікальний проєкт, що поєднує розвиток дітей, освіту та спорт. Над інтер'єрами просторів працювала архітектурна студія martins. Команда мала на меті створити місце сімейного тяжіння, що максимально відповідає актуальним запитам городян та духу часу. Концепція центру — edutainment (education (навчання) та entertainment (розвага)), що передбачає навчання та розвиток дітей та підлітків через активні розваги. Тим паче цьому сприяють масштаби центру Leoland: його загальна площа — 30 тисяч квадратних метрів.