Дім Рональда МакДональда зведуть на території ОХМАТДИТ. Концепція проєкту від ZIKZAK Architects
HIS
На території національної лікарні ОХМАТДИТ буде споруджено перший в Україні Дім Рональда МакДональда. Він стане другою домівкою для перебування сімей іногородніх дітей, які знаходяться на лікуванні. Над концепцією реконструкції будівлі працювала команда ZIKZAK Architects. Прийняття в експлуатацію планується на третій квартал 2025 року. Попереду ще розробка проєкта, проходження експертизи, а вже після – реалізація.
Загальна площа 5-поверхового Дому сягатиме 3500 кв.м. Планувальні рішення базуються на створенні атмосфери домашнього затишку, дружньої спільноти маленьких пацієнтів, їх родин, персоналу та волонтерів. Спільні зони розраховані на тепле спілкування: конференц-зал має окремий вхід і оточений мобільними перегородками, які в разі потреби трансформуються і створюють великий спільний простір із кухнею-їдальнею.
«Ми усвідомлюємо, наскільки значущим є проєкт і працювали, аби максимально відтворити домашній затишок діткам та їх родинам. При цьому врахували ряд складних моментів, пов’язаних із містобудівним законодавством. Звісно, маємо за честь бути причетними до створення Дому Рональда МакДональда в Україні», – зазначає Алеся Карнаухова, СЕО компанії.
Кухня та їдальня запроєктовані одним великим приміщенням, яке дозволить мешканцям Дому спільно проводити час. З цієї зони проглядається ігрова, щоб дорослі, готуючи їжу, могли тримати дітей у полі зору.
Планування передбачає 50 спальних кімнат з окремими санвузлами, вестибюль, загальну кухню та їдальню, конференц-зал, офісні приміщення, ігрову, зону відпочинку, пральню, складські приміщення. На підземному поверсі розміщене укриття на 197 людей із кухнею, коморою зберігання продуктів, гардеробною, санвузлами та душовими, а також блок технічних та складських приміщень. Концепція будівлі враховує створення безбар’єрного середовища для маломобільних груп населення. Спроєктовано спеціальний зручний поверх для розміщення сімей з маломобільними дітками.
Команда ZIKZAK Architects продовжила філософію об’єкта: “дім поза домом”, який об’єднує людей, дає надію, любов та турботу, і через дизайн фасаду. Завдяки його пластиці, використаним матеріалам, подібності до сучасної архітектури житлових комплексів виникає неповторний образ домівки. У такому особливому середовищі діти зможуть знаходити радість та ігрову натхненність, а родини тепло спілкування. Ніші вікон стилізовані під елементи з наявної забудови та адаптовані до сучасного стилю. Ритм вікон впорядковує фасади, а яскраве різноколірне оформлення скосів надає легкості й динаміки, додає грайливості й делікатно виділяє будівлю з-поміж інших. Рішення плоского даху зумовлене побажанням щодо використання покрівлі як додаткової площі не тільки для розміщення технологічного обладнання, а й для можливості створення додаткової території перебування для гостей. На покрівлі планується обладнання мальовничої тераси для відпочинку.
Важливим елементом формування концепції було дотримання стилістики будівель, що оточують об’єкт. Основний колір Дому продовжує гаму присутньої забудови, додає цілому архітектурному ансамблю вишуканості. Пастельні відтінки ніжно гармонують зі старовинними фасадами споруд та видом вулиці. Заокруглені карнизи повторюють форми сусіднього Будинку для сімей військовослужбовців, і надають будинку м’якості форм та роблять його витонченим. Округлість карнизів м'яко контрастує з прямими лініями стін, створюючи небанальну графічну гармонію, символізує єдність і чуйну підтримку.
Цегляна пластика фасаду завдяки використанню клінкерної плитки сприяє збереженню автентичного вигляду. Різні варіанти розкладки цегли створюють багатофактурність та рельєфність будівлі. Такий підхід допомагає гармонійно вписати нову споруду в контекст, і при цьому підкреслити її сучасність.
Екстер'єрна підсвітка створює особливий образ будинку вночі, виділяє й підкреслює його форми, фактури та деталі. Продумане освітлення фасаду зав’язує на собі ансамбль будівель та прикрашає оточення, адже об’єкт знаходиться на розі вулиць і виступає домінантою.
При реконструкції буде дотримано вимог щодо обмеження висоти будівлі, збережено затишний сквер, який існує на території ОХМАТДИТу, а також взято до уваги наявну містобудівну ситуацію та норми законодавства.
Перший в Україні Дім Рональда МакДональда на території ОХМАТДИТ виглядатиме сучасно, органічно вписуватиметься в контекст наявної забудови та буде затишною домівкою для маленьких пацієнтів лікарні і їх батьків. Це “дім поза домом”, котрий об’єднує людей, дає надію, любов та турботу.
Читайте також: ZIKZAK Architects: проєкт повторного використання будівлі XV століття.
- Ищу идею Історія та інновації в дизайні: 128 Podil Food Market як новий символ Подолу 128 Podil Food Market, флагманський заклад київської мережі 128, привносить свіжий і динамічний підхід до Подолу в Києві. Дизайн цього амбітного проєкту, розроблений Balbek Bureau, поєднує історичну автентичність і сучасний стиль, створюючи привабливий простір для місцевих жителів і туристів. Розташований у колишній будівлі автостанції, цей маркет займає 205 м² інтер’єру та має додаткову терасу площею 583 м², що забезпечує ідеальний баланс між затишком, ностальгією і інноваціями.
-
Wellness у Taryan Towers: інноваційний СПА-простір від ZIKZAK Architects
-
Шоурум професійної косметики Pleka у Києві від Bude Architects
Вибір редакції -
Artifact: підземний бар у Гонконзі з естетикою космічного корабля
-
Два проєкти YOD Group – у фіналі американського конкурсу Best of Year Design Awards
-
Реновація Театру Франка: поєднання мистецтва, історії та сучасності
Подія - Ищу идею Простір для практик зцілення та внутрішнього спокою від Ольги Фрадіної У серці історичного Подолу Києва розташований простір, що служить не тільки місцем для практик зцілення, а й осередком для глибокого внутрішнього зв’язку з емоційним і фізичним благополуччям. Цей холістичний центр став притулком серед метушні міста, місцем, де душа може розслабитись, а тіло відновитись. Проект почався з ідеї створити універсальний простір для йоги, медитації, цигун, реікі, акупунктури та інших практик емоційної рівноваги. Цей простір — не просто студія; це місце, де створюється громада людей, що працюють над собою і своїм самопочуттям. Головна концепція дизайну — це обволікаюча атмосфера, яка дозволяє зосередитись на внутрішніх переживаннях.
-
Herzog & de Meuron: дитячий лікарняний комплекс у Цюриху
Архітектура - Ищу идею Затишок харківського бренду: інтерʼєр шоуруму Vika Adamska від IK-architect Шоурум українського бренду Vika Adamska зазнав руйнувань у березні 2022 року: вибухова хвиля пошкодила вікна, а пряме влучання у верхні поверхи призвело до його затоплення. Після стабілізації ситуації в Харкові власниця бренду Вікторія Адамська разом із командою архітектурного бюро IK-architects відновила простір шоуруму. На початку 2024 року оновлений шоурум знову відкрився для відвідувачів за адресою вул. Ярослава Мудрого, 5.
- Ищу идею "Жайворонки" на Подолі: інтер'єр, що поєднує свободу та функціональність З розвитком сучасних інтер'єрних тенденцій на перший план виходить вміння поєднувати естетику з раціональним використанням простору. Кафе "Жайворонки" на Подолі демонструє тонке мистецтво архітектурного балансу, де кожен елемент несе як естетичну, так і практичну цінність, трансформуючи невелику площу в багатофункціональний простір для відпочинку та роботи. Єлизавета Одінцова та її команда з Design Buro Odintsova перетворили невелике приміщення у житловому комплексі Podil Plaza Residence на затишне кафе для сніданків, де відвідувачі можуть насолоджуватись комфортом і домашньою атмосферою в будь-який час доби.