CREASCOPE-2019: підсумки четвертої міжнародної дизайн-конференції
HIS
19 квітня в Києві в Академії DTEK відбулася четверта міжнародна дизайн-конференція CREASCOPE, присвячена можливостям дизайну, його напрямам та сферам застосування. Creascope – це платформа, створена задля обміну знаннями, інструментами та натхненням, задля розвитку нових компетенцій та взаємодії бізнесу і дизайну.
Спікери Creascope-2019:
- Atelier NL, дизайн-бюро (Нідерланди);
- Олег Дроздов (Україна), архітектор, засновник архітектурного бюро Drozdov&Partners та Харківської школи архітектури;
- Zuzanna Skalska (Нідерланди-Польща), тренд-аналітик, бізнес-консультант;
- Rafal Kolodziej (Польща), спеціаліст з дизайн-мислення, аналітик, бізнес-консультант;
- Катерина Рігг (Україна), керівник програми підтримки та розвитку МСБ у ЄБРР;
- Tommy Campbell (Данія), цифровий дизайнер SPACE10, інноваційної лабораторії досліджень та дизайну компанії IKEA;
- Morten Bjørn (Данія), креативний технолог SPACE10, інноваційної лабораторії досліджень та дизайну компанії IKEA;
- Jola Starzak (Польща), завідувачка кафедри дизайну в School of Form (Познань, Польща).
Atelier NL: «Наші дослідження часто викликають здивування та провокують дискусії. Пошуки та вивчення сировини, яким ми займаємося в кожному проекті, розповідають історію первісної території, занурюють в хімію, археологію, геологію та навіть філософію».
Проекти Atelier NL – це справжній досвід та шлях в майбутнє через занурення в минуле.
Дизайнери-дослідники об'єднують людей навколо природної сировини та певних територій. Вони формують цілий рух прихильників культурної археології: від студентів та фермерів до відвідувачів виставок Atelier NL, які відбуваються в музеях в різних країнах світу.
У своїх проектах студія розвиває ідею локальності через пізнання місцевих матеріалів та відповідальне ставленні до виробничих процесів. Дослідження, дизайн- та арт-проекти, краудфандингові кампанії – незалежно від формату роботи Atelier NL глибокі, філософські та естетичні.
Студія апелює до почуттів, але спирається на дослідницькі інструменти. Розуміння та відчуття місця і його географічної специфіки, увага до сталого виробництва та підкреслена увага до індивідуального досвіду кожної людини. Використовуючи цікаві підходи та дизайн-мислення, Atelier NL створюють естетичні та функціональні предмети, наділені важливими сенсами.
Дослідницька лабораторія Space10, заснована на базі IKEA: «Грайте зі своїми дослідженнями. Будьте готові до нових технологій. Робіть процеси проектування максимально демократичними».
Space10 працює над переосмисленням таких звичних категорій як “житло”, “транспорт”, “їжа”, “джерела енергії”, аналізуючи їх в перспективі майбутнього. Дизайнери та цифрові технологи Space10 багато експериментують та керуються в роботі такими принципами: Команда Space10 створює проекти, за допомогою яких прагне знайти відповіді на актуальні питання: Як суспільство бачить своє життя за кілька десятиріч? Якими засобами та шляхами будуть вирішуватися виклики сучасності? Які цінності важливі для людей зараз та будуть важливими в майбутньому? Яку роль в повсякденному житті відіграватимуть технології?
Zuzanna Skalska: «Епоха New Normal закінчилася. Зустрічаймо еру VUCA. Відтепер ми граємо на невідомому полі, де творчість є точкою входу, а споживач – куратором подій. Щоб виграти, ми повинні змінити негатив на позитив. Жодна людина не має готових відповідей, але як команди ми можемо зробити багато».
Сюзанна Скальска багато років аналізує світові глобальні тренди та застосовує інструменти дизайну для покращення бізнес-процесів в компаніях та проектах. На конференції Сюзанна привернула увагу до глибинних змін, які відбуваються по всьому світу та змінюють життя людей: пропорції міського та сільського населення, вікових груп та виникнення абсолютно нових сфер. Демографічні, технологічні та економічні трансформації. Глобальні зміни в багатьох системах координат. Взаємодія локального та глобального, раціонального та емоційного. Роботизація та емпатія. Ці та інші зміни, питання та виклики впливають на наше сприйняття дійсності та спосіб ведення бізнесу. Розвиток за принципами future thinking, пошук нових інструментів.
Rafal Kolodziej: «У світі немає нічого постійного, крім змін. Ласкаво просимо до нової реальності, яка вимагає терпіння, зваженості та постійної конфронтації з невизначеністю. Незрозуміло не тільки, куди йти, але й звідки почати. Людям та компаніям потрібні не тільки нові підходи, а й нові процеси та інструменти для роботи зі змінами».
В епоху VUCA традиційні інструменти бізнесу та маркетингу більше не працюють, потрібно змінювати кут зору, шукати нові підходи та точки опори. Рафаль Колодзей у своїй професійній діяльності застосовує дизайн-менеджмент та мислення майбутнього – інструменти, які допомагають трансформувати бізнес в періоди змін та турбулентностей. Справжнє лідерство – не про конкуренцію за першість, а про пошук цінностей.
В рамках конференції відбулася дискусійна панель ЄБРР. Катерина Рігг, керівник програми підтримки та розвитку МСБ у ЄБРР та модератор панелі Влад Голдаковський розповіли про грантову підтримку ЄБРР малому та середньому бізнесу в Україні, поспілкувалися з представниками компаній та обговорили можливі інструменти трансформації бізнесу.
Конференція відбулася за підтримки ЄБРР у рамках ініціативи ЄС EU4Business, Креативної Європи, Посольства Королівства Нідерландів в Україні.
Фотограф: Лілія Вітер
Читайте також: Про семінар Out of Box Сюзанни Скалскої, що відбувся днями у Києві.
- Ищу идею Hram гедонізму в серці Києва від студії YOD Hram – музичний бар, натхненний духом гедонізму, розташований у серці Києва на цокольному поверсі ділового центру. Поруч знаходяться такі знакові місця, як центральна синагога, Палац Спорту та Площа Українських Героїв. Бар позиціонує себе як простір, де людина є головною цінністю незалежно від релігії, віку, гендеру чи музичних уподобань.
-
Ukrainian Design and Innovation Week 2024: підсумки третього сезону
Подія - Ищу идею "Жайворонки" на Подолі: інтер'єр, що поєднує свободу та функціональність З розвитком сучасних інтер'єрних тенденцій на перший план виходить вміння поєднувати естетику з раціональним використанням простору. Кафе "Жайворонки" на Подолі демонструє тонке мистецтво архітектурного балансу, де кожен елемент несе як естетичну, так і практичну цінність, трансформуючи невелику площу в багатофункціональний простір для відпочинку та роботи. Єлизавета Одінцова та її команда з Design Buro Odintsova перетворили невелике приміщення у житловому комплексі Podil Plaza Residence на затишне кафе для сніданків, де відвідувачі можуть насолоджуватись комфортом і домашньою атмосферою в будь-який час доби.
- Ищу идею Грація в деталях: інтер’єр від Ольги Русакової в ЖК «Республіка» Інтер’єр цієї квартири, спроєктований дизайнеркою Ольгою Русаковою в житловому комплексі «Республіка», – приклад ретельно продуманого простору, де поєднуються сучасний підхід до дизайну та максимальна увага до комфорту мешканців.
- Ищу идею Функціональність і мистецтво: інтер'єр квартири від DIHOME крізь призму супрематизму У світі дизайну, де сміливі рішення поєднуються з історією, важливо знаходити нові форми вираження, які водночас вшановують минуле. Проєкт квартири в стилі українського авангарду від дизайнерки Євгенії Ситник – яскравий приклад такого підходу. Сучасний супрематизм, натхненний рухом, що зародився понад століття тому в Україні, став основою для створення цього оригінального простору в Києві.
-
Український дизайн: стійкість і інновації на конференції "Сучасні матеріали і технології"
Подія -
Конференція: Сучасні матеріали і технології в будівництві та дизайні
Подія -
Двоповерхова квартира в Києві від дизайн-студії Planium
Вибір редакції - Ищу идею V.Concept: пентхаус для молодого подружжя у Києві Пентхаус площею 272 кв. метрів в одній з новобудов столиці — проєкт студії V.Concept. Замовники – молода пара, котра на стадії розробки проєкту планувала стати батьками. Над інтер'єрами двоповерхового простору працювали Вікторія Вітковська, Вікторія Ступак та Олена Конопацька. Серед особливостей пентхаусу — чимала площа, панорамне скління, приватна тераса та вигідне розташування у центрі Києва.
- Ищу идею Фен-шуй у тропічних відтінках: проєкт квартири від Luka Design в столичному ЖК Нова Англія Інтер'єрна студія Luka Design під керівництвом Анастасії Лукашової отримала незвичайне завдання: створити дизайн видовженої квартири в київському ЖК Нова Англія. Замовниця, яка мешкає на далекому тропічному острові, бажала втілити у своєму майбутньому помешканні атмосферу теплоти та екзотики. Водночас вона залишила відкриті можливості для експериментів з кольором та меблями, надавши дизайнерам повну свободу для творчості.