Артсезон у ЦУМ: вітрини столичного універмагу оновив художник Сергій Майдуков

HIS
ЦУМ відкриває осінній сезон запуском артвітрин та серією ілюстрацій, спеціально створених для пакетів центрального універмагу, одним з найвідоміших українських художників – Сергієм Майдуковим.
У кожній із семи вітрин можна з легкістю розпізнати авторський стиль та почерк художника – графіка з елементами кубізму. За свою стрімку кар'єру Майдуков встиг попрацювати з такими авторитетними виданнями як: The Guardian, The New Yorker, The Washington Post, The Architectural Review, Financial Times Weekend та багатьма іншими. У своїх роботах Сергій Майдуков часто надихається Києвом, його архітектурою, а також активно зображує важливі соціальні теми, залишаючись при цьому винахідливим та коректним. ЦУМ, як архітектурний об'єкт з 80-річною історією, є невіддільною частиною життя сучасного Києва. Тому, починаючи новий артсезон, для креативної команди було особливо важливо запросити до співпраці художника, який розділяє любов до рідного міста.
«Наша співпраця з ЦУМ відбулась у два етапи й кожний з них втілювався за найкращими, в моєму розумінні, прикладами креативної колаборації. Команда ЦУМ довіряє художнику в поглядах, підхоплює ідеї, вдосконалює їх та реалізує так, що роботи додатково наповнюються високою технічною якістю, набувають нових властивостей. Я щиро вдячний ЦУМ, Марусі, Максиму, Вірі та Христині за ефективну, легку, синергічну спільну роботу та за відчуття завершеності. Креативна команда ЦУМ – профі!» – коментує Сергій Майдуков.
За допомогою декоративних панно, абстрактних форм, додаткового об’єму і фактур, обраної палітри глибоких і насичених відтінків, креативна команда ЦУМ трансформувала малюнки Сергія Майдукова в артінсталяції. Ескізи художника плавно перетікають від вітрини до вітрини, створюючи єдину картину. В оформленні використовувалися метал, прозорі плівки, фарби та основним матеріалом, фактура якого багато в чому відповідає ретро стилістиці ілюстрацій, став все ж таки текстиль.
Додатковим посиленням артсезону в цьому році є серія авторських малюнків Майдукова, які прикрасили нові пакети універмагу. В основі трьох ескізів – обрис впізнаваного фасаду, зображення квітки та абстрактний образ дівчини. Тепер кожен охочий, здійснивши покупку в ЦУМ, зможе стати причетним до сучасного мистецтва і забрати «картину» з собою.
Колаборації з художниками й діячами мистецтва стали доброю традицією для ЦУМ. Торік оформлення осінніх вітрин було розроблено спільно з 8 талановитими українськими артдіячами, серед яких: Маша Рева, Jolie Poly, Оксана Левченя, Вова Воротньов та інші. А пакети були представлені в колаборації з британським ілюстратором Спіросом Халарісом.
Осінні вітрини центрального універмагу відкриті до кінця жовтня. ЦУМ запрошує киян та гостей міста насолодитися новим артсезоном.
Читайте також: Фэнтези под маркой Hermès.
-
Ищу идею Ритуал краси по-новому: інтер’єр 365 STUDIO на Оболоні На Оболоні, у престижній новобудові Києва, відкрилася нова студія краси 365 STUDIO — третій заклад мережі, дизайн якого розробила команда Bogdanova Bureau. Цей простір поєднує сучасні технології, природні мотиви та концепцію краси як засобу для відновлення і гармонії.
-
Захист авторських прав архітекторів: у Києві відбудуться події, присвячені інтелектуальній власності
Подія -
UkrArmor від balbek bureau: військовий ритейл нового формату
Вибір редакції -
Архітектурний MeetUp: Як покохати модернізм і врятувати його від забуття?
Подія -
Оновлення Житнього ринку: які зміни чекають на історичний простір?
Архітектура -
Ищу идею COOSH Showroom в Одесі: інтер’єр, що отримав ArchDaily 2025 Building of the Year Проєкт магазину COOSH в Одесі, розроблений українською студією Sivak+Partners, став переможцем престижної премії ArchDaily 2025 Building of the Year у категорії "Комерційна архітектура". Архітектурне бюро створило унікальний простір, що виходить за межі традиційного розуміння рітейл-дизайну, поєднуючи скандинавську мінімалістичну естетику з тактильними та атмосферними ефектами.
-
Церемонія нагородження кращих архітектурних проєктів України 2024
-
Ищу идею Універсальний мистецький простір у Яремче: як старе приміщення перетворилося на сучасну галерею Відновлення автентичності та створення простору, що слугує мистецтву,— ось головна мета нового арт-простору в Яремче. Це місце народилося з ідеї зробити галерею універсальним майданчиком для виставок і подій, які підтримують українську культуру. Завдяки командній роботі та сміливим рішенням вдалося створити інтер’єр, що підсилює мистецтво, не відволікаючи від нього увагу.