13 Laser Clinic від Temp Project: якби на космічному кораблі був салон краси
Анастасия Белогривцева
Футуристичний салон лазерної косметології та SPA-догляду розміщений на цокольному поверсі сучасного ЖК в центральній частині Києва. Лаконічний інтер’єр у сіро-білій гамі має акценти рожевого та небесно-блакитного кольорів, поєднуючи холодний металевий відблиск з нарочито матовими фактурами.
Концепція простору виникла на перетині двох тем: природи у її первозданній неприборканій красі та сучасних технологій, уособленням яких є лазерний імпульс. Тема природи проявляється у стійці адміністратора, що імітує кам’яну брилу, та у шорстких текстурах поверхонь, що нагадують необроблену пемзу або лікувальні грязі.
Технологічна естетика втілена у футуристичних силуетах, геометрії та металі. Натхненням такої естетики став дизайн медичного обладнання, що застосовують у клініці. Асиметричний обрис дзеркала, ніби обрізаний лазером, скляні блоки стіни, що апелюють до колб та мензурок із наукової лабораторії, неоновий напис на стіні – метафора лазерного променя. Відкриті комунікації під стелею роблять простір подібним до інтер’єру космічного корабля.
«Роздуми над поєднанням природи та новітніх технологій привели мене до третього ключового образу проєкту – тіла людини. Адже саме над ним працюють у клініці за допомогою лазерних променів, натуральної косметики та SPA-процедур. Щоб проявити тему тілесності в рамках футуристичного концепту, я шукала асоціацію другого порядку. Нею став рожевий колір. Колір почервоніння на шкірі, яка реагує на косметичні процедури. Також це колір долоні, коли в сонячний день ти роздивляєшся власну руку на просвіт», – розповідає дизайнерка Анастасія Темпінська.
Рожевий колір проявлений у лаконічній розтяжці на стіні, столиках із напівпрозорого пластику та асиметричних пуфах у різних зонах клініки. Фактура букле у оббивці меблів – також відсилка до збільшеної під мікроскопом текстури людської шкіри з її порами та нерівностями.
Клініка має п’ять окремих кабінетів, один із яких – більший за площею. Його можна використовувати для парних процедур, коли подруги відвідують заклад разом. Мобільне дзеркало виконує функцію фотозони, воно продумане для ідеальних селфі.
Більшість меблів у проєкті виготовлені індивідуально. Торшер з інтегрованою ємністю для квітів у зоні рецепції – лаконічна альтернатива традиційній вазі на столі.
Переступаючи поріг клініки, відвідувачі ніби потрапляють в іншу реальність – оновлений світ, де технології співіснують із чистою недоторканою природою. Ця уявна подорож дозволяє вирватися з буденності та разом із якісними косметичними процедурами отримати новий емоційний досвід.
Фото: Євген Авраменко
- Ищу идею Історія та інновації в дизайні: 128 Podil Food Market як новий символ Подолу 128 Podil Food Market, флагманський заклад київської мережі 128, привносить свіжий і динамічний підхід до Подолу в Києві. Дизайн цього амбітного проєкту, розроблений Balbek Bureau, поєднує історичну автентичність і сучасний стиль, створюючи привабливий простір для місцевих жителів і туристів. Розташований у колишній будівлі автостанції, цей маркет займає 205 м² інтер’єру та має додаткову терасу площею 583 м², що забезпечує ідеальний баланс між затишком, ностальгією і інноваціями.
-
Wellness у Taryan Towers: інноваційний СПА-простір від ZIKZAK Architects
-
Шоурум професійної косметики Pleka у Києві від Bude Architects
Вибір редакції -
Artifact: підземний бар у Гонконзі з естетикою космічного корабля
-
Два проєкти YOD Group – у фіналі американського конкурсу Best of Year Design Awards
-
Реновація Театру Франка: поєднання мистецтва, історії та сучасності
Подія - Ищу идею Простір для практик зцілення та внутрішнього спокою від Ольги Фрадіної У серці історичного Подолу Києва розташований простір, що служить не тільки місцем для практик зцілення, а й осередком для глибокого внутрішнього зв’язку з емоційним і фізичним благополуччям. Цей холістичний центр став притулком серед метушні міста, місцем, де душа може розслабитись, а тіло відновитись. Проект почався з ідеї створити універсальний простір для йоги, медитації, цигун, реікі, акупунктури та інших практик емоційної рівноваги. Цей простір — не просто студія; це місце, де створюється громада людей, що працюють над собою і своїм самопочуттям. Головна концепція дизайну — це обволікаюча атмосфера, яка дозволяє зосередитись на внутрішніх переживаннях.
-
Herzog & de Meuron: дитячий лікарняний комплекс у Цюриху
Архітектура - Ищу идею Затишок харківського бренду: інтерʼєр шоуруму Vika Adamska від IK-architect Шоурум українського бренду Vika Adamska зазнав руйнувань у березні 2022 року: вибухова хвиля пошкодила вікна, а пряме влучання у верхні поверхи призвело до його затоплення. Після стабілізації ситуації в Харкові власниця бренду Вікторія Адамська разом із командою архітектурного бюро IK-architects відновила простір шоуруму. На початку 2024 року оновлений шоурум знову відкрився для відвідувачів за адресою вул. Ярослава Мудрого, 5.
- Ищу идею "Жайворонки" на Подолі: інтер'єр, що поєднує свободу та функціональність З розвитком сучасних інтер'єрних тенденцій на перший план виходить вміння поєднувати естетику з раціональним використанням простору. Кафе "Жайворонки" на Подолі демонструє тонке мистецтво архітектурного балансу, де кожен елемент несе як естетичну, так і практичну цінність, трансформуючи невелику площу в багатофункціональний простір для відпочинку та роботи. Єлизавета Одінцова та її команда з Design Buro Odintsova перетворили невелике приміщення у житловому комплексі Podil Plaza Residence на затишне кафе для сніданків, де відвідувачі можуть насолоджуватись комфортом і домашньою атмосферою в будь-який час доби.