Життя в кольорі: квартира дизайнерки Марії Сохацької
HIS
На площі всього 38 квадратних метрів дизайнерка Марія Сохацька вдало об'єднала робочий простір з місцем відпочинку всієї родини. Попри те, що ремонтні та дизайнерські роботи тривали вже під час повномасштабного вторгнення, дівчині вдалося реалізувати в омріяній оселі своє уявлення про комфорт, збагативши буденність кольором та геометрією.
Невелика площа квартири стала викликом для Марії Сохацької, засновниці студії LemonmeInterior. Крім ретельного планування всіх функціональних зон, перед дизайнеркою стояло 2 надважливих завдання: створити окрему дитячу кімнату для сина та реалізувати кухню в зоні, де раніше розташовувався коридор.
Оздоблення поверхонь у квартирі досить просте: стеля бетонна, а 70% стін навіть не мають фінішного покриття. На підлозі — плитка українського виробника.
Для оптимізації простору кухню розділили на дві частини: одна сторона містить робочу поверхню для приготування їжі, тоді як інша була забудована високими білими пеналами з побутовою технікою. Завдяки цьому рішенню, дизайнерка змогла зберегти місце, приховавши в пеналах господарче приладдя, пральну машину та навіть бойлер.
Через рожевий портал на кухні потрапляємо в грайливу ванну кімнату. Незвичайна крихітна ванна розміром 100х70 займає менше місця, аніж звичайна душова кабіна. Окрім ванної тут також є велике дзеркало, умивальник та асиметрична тумба під ним, виконана за принципом "colour block".
Вхідна зона відкрита та яскрава. Стіна пофарбована у той самий колір, що й вхідні двері, оздоблені плівкою soft touch глибокого відтінку інжиру. Цей колір став одним із ключових елементів палітри інтер'єру. У передпокої є дзеркало, пластиковий табурет NormannCopenhagen, що також може використовуватись як столик, та велика шафа, яку власники оселі перевезли з попередньої квартири.
«Проєктуючи подіум для ліжка, я додала до старої шафи теракотову основу, в якій я зберігаю взуття. Це дозволило припідняти шафу впритул до стелі й тепер вона не виглядає як окремий предмет. Шафа одночасно слугує стіною між ліжком та загальним простором. Ліжко огортають блакитні стінові панелі, які виконують роль узголів'я на три сторони. Під ліжком дизайнерка передбачила шухляди для зберігання сезонного одягу.
Підготовка до ремонту розпочалася задовго до старту ремонтних робіт. Марії було складно стримати себе від закупівлі предметів інтер‘єру, щодня відвідуючи салони та магазини через власну практику.
Все почалося зі столу Big Will від фабрики MAGIS, створеного дизайнером Філіпом Старком, що став центральною фігурою в просторі.
«Цей предмет ніби вагається між функціональністю та фантазією, та я не вагалася, чи варто його купувати. Опори столу з однієї сторони — це статичні ніжки, друга пара — це ніжки на гумових колесах, що заховані в металеву білу форму. Помаранчеві колеса додають моделі унікальності та певного нонконформізму. Стільниця з білого загартованого скла та біла металева конструкція основи стола — краса у простоті», — згадує Марія.
«Одного дня у закутку магазину я помітила жовтий стілець СALLIGARIS BAHIA: барвистий та ергономічний. «Біологічно чистої, органічної форми» за задумом дизайнерів Dondoli та Pocci. Цей лаконічний та стриманий предмет інтер‘єру можуть оцінити справжні поціновувачі мінімалізму. Він дістався мені за символічні 50$ через те, що нікому не був потрібен один стілець, люди що приходять до салону зазвичай купують комплект з 4-6 одиниць».
«Мені подобається ідея, коли за столом немає одного гарнітуру, коли всі стільці різні. А що якщо з однієї сторони це буде не стілець, а лава? В повсякденному житті лаву можна сховати під стіл, звільнивши корисну площу. На мій погляд, лава CONNUBIA YO ідеально пасує до стола. Вона проста та елегантна: її основа виконана з кольорового металу та дерев‘яних ніжок, сидіння м‘яке з водовідштовхувальної тканини», — розповідає дизайнерка.
Не менш важлива деталь інтер'єру — настільний світильник Dalu від ARTEMIDE. Виконаний з термопластику мандаринового кольору, він став не лише джерелом світла, а й самобутнім артоб'єктом.
Кімнату сина від загального простору відділяє жовта стіна. Дитяча totally IKEA переїхала разом з родиною дизайнерки зі старої квартири.
«Мій син, як і більшість дітей його віку, обожнює своє ліжко-горище, свою приставку, малює та грає у LEGO. Він і є Лимон. Саме через це колись я назвала свій робочий профіль LemonMe, а жовтий колір назавжди закріпився в житті нашої родини».
Фінальний декор до мінімалістичного простору дизайнерка обрала в салоні SVЕTORIA. Це кухонне приладдя бренду HAY та MUUTO.
«Ключі від квартири я отримала в лютому 2022 року, і саме на 24 лютого в мене була запланована зустріч з будівельниками перед стартом ремонту. Під час повномасштабного вторгнення ми не виїжджали з Києва, підтримували родину та займалися волонтерською діяльністю. Та почати ремонт змогли лише в травні 2022, коли будівельники повернулися до роботи та почали працювати постачальники. Здавалося, не найкраще рішення вкладати гроші в такі матеріальні речі, як житло, у такий час… Але мені це було необхідно, я відчувала потребу наповнити життя позитивними фарбами й не відкладати його на потім», — резюмує Марія.
Фото: Міша Лукашук
- Ищу идею Parkova: гармонія історії та сучасності в львівському інтер’єрі Інтер'єр квартири на вулиці Парковій у Львові поєднує в собі елегантність старовинної архітектури та сучасний комфорт. Проєкт, розроблений дизайнеркою Іриною Білоган, трансформує житловий простір, зберігаючи унікальні історичні елементи та додаючи нові акценти. Просторі кімнати, вдало підібрані меблі та деталі, що розповідають історію, створюють атмосферу, в якій хочеться жити.
- Ищу идею Інтер’єр для молодої пари від Alta Idea Design Studio Студія Alta Idea Design Studio представила інтер’єр, який поєднує чуттєвий мінімалізм із функціональністю сучасного простору. Проєкт розпочинався з чистого аркуша — повністю відкритої площі 116 кв.м без стін та перегородок. Завданням було створити простір для молодої подружньої пари, що включає зону вітальні та кухні, спальню, дитячу кімнату, дві ванні кімнати й окрему гардеробну.
- Ищу идею Lines of Light: розумний дизайн для оренди Перед дизайнером Тетяною Рогозою, засновницею студії Rogoza Design Interior, стояло завдання створити стильний та функціональний інтер’єр для житла, яке відповідає сучасним потребам орендарів Києва. Завдяки професійному підходу та глибокому розумінню специфіки орендного ринку, дизайнерці вдалося перетворити 51 квадратів на універсальний та естетично привабливий житловий простір.
- Ищу идею Little Soul: львівський інтер’єр на 48 кв.метрах від студії MOC_IN Квартира "Little Soul" – це доказ того, що навіть у невеликому просторі можна створити житло, яке вражає елегантністю, продуманістю та сучасністю. Авторка проєкту Василина Черняєва, дизайнерка інтер’єру та засновниця студії MOC_IN, реалізувала цей проєкт у одному з сучасних житлових комплексів Львова, перетворивши квартиру площею 48 м² на приклад гармонійного поєднання функціональності, комфорту та вишуканого дизайну.
- Ищу идею Грація в деталях: інтер’єр від Ольги Русакової в ЖК «Республіка» Інтер’єр цієї квартири, спроєктований дизайнеркою Ольгою Русаковою в житловому комплексі «Республіка», – приклад ретельно продуманого простору, де поєднуються сучасний підхід до дизайну та максимальна увага до комфорту мешканців.
- Ищу идею Функціональність і мистецтво: інтер'єр квартири від DIHOME крізь призму супрематизму У світі дизайну, де сміливі рішення поєднуються з історією, важливо знаходити нові форми вираження, які водночас вшановують минуле. Проєкт квартири в стилі українського авангарду від дизайнерки Євгенії Ситник – яскравий приклад такого підходу. Сучасний супрематизм, натхненний рухом, що зародився понад століття тому в Україні, став основою для створення цього оригінального простору в Києві.
- Ищу идею Алюзія на класицизм: інтер'єр квартири в Дніпрі від ArchObraz Інтер'єр, як і архітектура, є відображенням часу та місця. У сучасних реаліях, коли історичні будівлі часто зазнають змін, важливо відновлювати їхню атмосферу, зберігаючи при цьому власну індивідуальність. Одним із прикладів такого балансу між минулим і сучасним є квартира в центрі Дніпра, яка, незважаючи на втрату оригінальних елементів неокласицизму, отримала нове життя завдяки талановитій інтерпретації архітекторів Антоніни та Олексія Образцових, а також Костянтина Бусаргіна з бюро ArchObraz.
-
Двоповерхова квартира в Києві від дизайн-студії Planium
Вибір редакції - Ищу идею True Values: легка класика від Azovskiy+Pahomova Створюючи інтер'єр цієї квартири у Дніпрі, Azovskiy+Pahomova керувалися принципами класичного інтер'єру. Замовникам хотілося солідності, затишку та краси, тому лейтмотивом у проєкті стали авторські меблі та дизайнерські предмети.
- Ищу идею V.Concept: пентхаус для молодого подружжя у Києві Пентхаус площею 272 кв. метрів в одній з новобудов столиці — проєкт студії V.Concept. Замовники – молода пара, котра на стадії розробки проєкту планувала стати батьками. Над інтер'єрами двоповерхового простору працювали Вікторія Вітковська, Вікторія Ступак та Олена Конопацька. Серед особливостей пентхаусу — чимала площа, панорамне скління, приватна тераса та вигідне розташування у центрі Києва.