Житловий комплекс у промисловому районі Парижа

HIS
Соціальне житло на території, що належала заводу Renault
На території, що раніше належала заводу Renault, місцевій архітектурній студії Tetrarc вдалося реалізувати масштабний міський проект. В одному з його секторів, що має назву «Трапеція», автори створили комплекс соціального житла. Будівлі розташована в районі Булонь-Біянкур, що на заході Парижа.
Прямі лінії фронтальної частини кожної з будівель (а їх тут чотири) розбавлені несиметричним поєднаннями вікон і великими об'ємними мансардами. Між будівлями сконструйовані лоджії з вертикальними проходами. Незвичайний вигляд досягається не тільки коштом складної форми сіток, але і шляхом використаного матеріалу, з якого виконані переплетення. Таку відповідальну функцію архітектори довірили алюмінію. На найнижчому рівні кожної з будівель архітектори логічно розташували паркінг.
Дві частини комплексу поєднуються зі сходу за допомогою єдиного ганку. Завдяки різноманітності архітектурних конструкцій і різних типів квартир, у будинках комплексу без проблем можуть оселитися орендарі зі скромними доходами.
До житлових будівель веде приватна дорога. Планується, що до 2018 року комплекс буде доповнений також і будівлею середньої школи.
Фото: STEPHANE CHALMEAU
www.tetrarc.fr
-
Вілла над прірвою: як Villa Sidonius перетворила складний ландшафт на свою перевагу
Архітектура -
Portlantis: новий культурний центр у порту Роттердама
Архітектура -
Без кутів і меж: унікальний круглий дім у Мексиці від Locus
Архітектура -
Захист авторських прав архітекторів: у Києві відбудуться події, присвячені інтелектуальній власності
Подія -
Ищу идею Офісна будівля «Власне місто» – коли архітектура дихає разом із простором Офісна будівля «Власне місто», спроєктована майстернею Віктора Кудіна та відзначена гран-прі Премії Національної Спілки Архітекторів України (НСАУ) 2024, є маніфестом відкритої архітектури. Вона поєднує сучасний дизайн, функціональність і гармонійну інтеграцію з природним середовищем. Це не просто офісний простір, а експеримент, що переосмислює взаємодію людини з містом.
-
Gelephu International Airport: Традиції Бутану у сучасній архітектурі від BIG
Архітектура -
Китайський архітектор Лю Цзякун отримав Прітцкерівську премію 2025 року
-
Архітектурний MeetUp: Як покохати модернізм і врятувати його від забуття?
Подія -
Оголошено переможців «Премії Національної спілки архітекторів України 2024»
Подія -
La Nube: дитячий музей від Snøhetta, що об'єднує людей
Архітектура