Затишок харківського бренду: інтерʼєр шоуруму Vika Adamska від IK-architect
Анастасия Белогривцева
Шоурум українського бренду Vika Adamska зазнав руйнувань у березні 2022 року: вибухова хвиля пошкодила вікна, а пряме влучання у верхні поверхи призвело до його затоплення. Після стабілізації ситуації в Харкові власниця бренду Вікторія Адамська разом із командою архітектурного бюро IK-architects відновила простір шоуруму. На початку 2024 року оновлений шоурум знову відкрився для відвідувачів за адресою вул. Ярослава Мудрого, 5.
Для того, щоб зіграти на контрасті із яскравим, сучасним та трендовим брендом, архітектори IK-architects поставили собі за мету створити нейтральний простір, у якому дизайн матиме в першу чергу функціональний бенефіт. Завдяки мінімалістичності та нейтральності інтерʼєру, вся увага відвідувачів шоуруму прикута саме до речей бренду.
«Кожен харківʼянин любить своє місто, й навіть якщо ми буваємо вдома раз на пів року, відчуття комфорту та затишку нас переповнюють – зараз це емоції на вагу золота. Саме тому, головним натхненням для редизайну шоуруму для нас стали саме домашні емоції», – ділиться головна архітекторка IK-architects Катерина Ярова.
Вкрапленнями ідентичності бренду в інтерʼєрі виступають золоті, металеві елементи – рейлінги для одягу, цоколь у меблях та навіть латунні вставки у підлозі з назвою бренду.
Один з найголовніших сучасних трендів у дизайні інтерʼєрів – це багатофункціональність. В оновленому шоурумі IK-architects поєднали функції як самого простору бренду, так й івент-спейсу з власним баром. Центральні столи аморфної форми використовуються для розміщення речей, але час від часу стають столами для кейтерингу, бранчу, або навіть флористичного майстеркласу.
Бренд прагне створювати повноцінний лайфстайл Vika Adamska для клієнтів – із яскравою ідентичністю, соціальністю та любовʼю до життя.
Єдиний елемент попереднього шоуруму бренду, який пережив обстріли та потоп – це плитка, яку вдалося зберегти в оновленому проєкті. У реновації, до плитки при вході додали латунні вставки з назвою бренду.
Головним акцентом мінімалістичного інтерʼєру є оригінальне освітлення, що додає масштабу загальній площі приміщення. Хмаринки, або ж «чипси», як їх називають у команді архітекторів, є головним акцентним джерелом світла. Саме ці «чипси» видно з вулиці у великих панорамних вікнах. Вікна є безпосередньою вітриною, з якої спостерігається експозиція одягу. Проте, другий план, що чіпляє око після одягу — саме світлові елементи, що наче запрошують у приміщення.
Проєкт є прикладом якісної роботи з кількома групами світла – акцентний, невагомий світильник в центрі залу, локальні підсвітки у зоні каси та оригінальне освітлення зони просеко бару.
Конструкції для експозиції з прихованим монтажем та меблі, виконані у світло-бежевому відтінку додають невагомості та легкості простору. Зони очікування біля приміряльних доповнені кріслами з тканини букле від українського виробника.
«Головна цінність цього проєкту в його повторному відкритті після пошкодження війною. Навіть на панорамних вікнах була фраза: «Ми – вдома». Наша команда родом з Харкова й у цьому проєкті ми особливо хотіли передати емоції радощів від простого домашнього затишку. Сподіваємося, клієнти шоуруму відчувають це тепло і зараз», – зазначає Катерина Ярова.
Фото: Павло Лютов, Дмитро Дучек
-
Реновація Театру Франка: поєднання мистецтва, історії та сучасності
Подія - Ищу идею Простір для практик зцілення та внутрішнього спокою від Ольги Фрадіної У серці історичного Подолу Києва розташований простір, що служить не тільки місцем для практик зцілення, а й осередком для глибокого внутрішнього зв’язку з емоційним і фізичним благополуччям. Цей холістичний центр став притулком серед метушні міста, місцем, де душа може розслабитись, а тіло відновитись. Проект почався з ідеї створити універсальний простір для йоги, медитації, цигун, реікі, акупунктури та інших практик емоційної рівноваги. Цей простір — не просто студія; це місце, де створюється громада людей, що працюють над собою і своїм самопочуттям. Головна концепція дизайну — це обволікаюча атмосфера, яка дозволяє зосередитись на внутрішніх переживаннях.
-
Herzog & de Meuron: дитячий лікарняний комплекс у Цюриху
Архітектура - Ищу идею "Жайворонки" на Подолі: інтер'єр, що поєднує свободу та функціональність З розвитком сучасних інтер'єрних тенденцій на перший план виходить вміння поєднувати естетику з раціональним використанням простору. Кафе "Жайворонки" на Подолі демонструє тонке мистецтво архітектурного балансу, де кожен елемент несе як естетичну, так і практичну цінність, трансформуючи невелику площу в багатофункціональний простір для відпочинку та роботи. Єлизавета Одінцова та її команда з Design Buro Odintsova перетворили невелике приміщення у житловому комплексі Podil Plaza Residence на затишне кафе для сніданків, де відвідувачі можуть насолоджуватись комфортом і домашньою атмосферою в будь-який час доби.
-
Стоматологія EDEL LEICHT: вишукана легкість та екологічна свідомість від ZIKZAK Architects
-
Бутик Milla Nova у Варшаві: космічний мінімалізм від Balbek Bureau
Вибір редакції -
Перша бібліотека українських матеріалів відкриється в Києві під час ДВРЗ Design Days
-
KAJI GALLERY: дім японського мистецтва від MAKHNO Studio
- Ищу идею Спортивна студія STAN від Dubrovska Studio Студія STAN, заснована професійною балериною Марією Дрейгаупт у центрі Києва, призначена для жінок, які шукають гармонію через йогу та баре. Вона втілює елегантність і виразність особистості, створюючи простір для самовираження. Назва "Stan" походить від латинського STAN, що символізує фізичний стан або внутрішню готовність до трансформації. Про трансформації, яких зазнав простір STAN, над яким працювала команда Dubrovska Studio, читайте далі.