З Україною в серці. Патріотичний дизайн
Анастасия Белогривцева
Напередодні Дня Незалежності пропонуємо вашій увазі невеличкий огляд дизайнерських рішень для тих, хто гордий бути українцем! І вітаємо вас зі святом!
Попри непрості часи ми стали ще більше пишатися тим, що ми – українці. Традиційні українські мотиви, кольори та символіку сьогодні все частіше можна побачити не тільки в одязі, але і в дизайні інтер’єрів. Психологи кажуть, що завдяки цьому ми почуваємося впевненіше та спокійніше, адже відчуваємо свою приналежність до чогось більшого, встановлюємо непорушний зв’язок із минулими поколіннями та отримуємо від них сили для творення майбутнього. Українське може бути стильним та модним – доводять дизайнери. Переконайтеся в цьому і ви!
Переосмислення традиційного українського житла з урахуванням вимог сучасності – актуальний напрямок новітнього українського дизайну. І вже є чудові приклади його реалізації.
Поєднати сучасний дизайн та старовинні національні традиції вдалося дизайнерам архітектурної майстерні «Україна Олег та Ліля» (Ukrainа Oleg and Lily) під час роботи над приватною садибою в Дніпропетровській області. Автори опрацювали глибинні шари національної культурної спадщини, адаптувавши народні архітектурні рішення до сьогодення.
Ще один приклад поєднання традицій та сучасності можна побачити в проекті Міри Мисанюк, реалізованому в передмісті Києва. Українська тематика – одне в головних побажань замовника. Більшість елементів, які використані в інтер'єрі, Міра створила сама, спираючись на характерні особливості української народної творчості та адаптувавши їх до сучасного інтер'єру.
Альтернативний варіант для дизайну в українському стилі – використання національних кольорів. Контрастне поєднання жовтого та блакитного вважається класикою колористики. Тандем найтеплішого та найхолоднішого кольорів палітри надає інтер’єру неординарності та сповнює його життєвою силою.
Жовто-блакитні інтер’єри нерідко зустрічаються в портфоліо всесвітньо відомих дизайнерів. Наприклад, інтер’єр цього таун-хауза у Вашингтоні, над яким попрацювали майстри Robert Gurney Architect. Хіба це не прекрасно?!
Традиційна українська вишивка – невичерпне джерело натхнення для сучасних дизайнерів. Вишиванки можна зустріти на світових модних подіумах та на голлівудських зірках. До речі, чи знали ви, що славетний Джим Моррісон носив вишиванку ще до того, як це стало трендом? Не вірите? От вам доказ – це фото зроблене у 1966 році. Кажуть, сорочку подарував Джимові Андрій Варгола, більш відомий як Енді Ворхол. А придбав він її в SURMA Ukrainian book and music store – українському етно-магазині у Нью-Йорку. Свідки згадують, що вишиванки тут купували Джимі Хендрікс, Роберт Редфорд та Вуді Аллен.
Сьогодні модні вишивані елементи можна відшукати на будь-чому, навіть на керамічній плитці. Наприклад, в колекції іспанської Almera Ceramica.
Українська дизайнерка Настася Амаї нанесла принти, що нагадують традиційну вишивку хрестиком, на посуд та текстиль із серії Love Ukraine.
Старовинні візерунки, знайомі кожному українцю за рушниками і вишиванками, використав і молодий дизайнер Євген Литвиненко. Його подушки із серії First Family прикрашені оцифрованими традиційними патернами.
У вишиванку «вдягнувся» і комод Hardcore Tradition від Home Ideas Supply.
А такий «вишиваний» стіл посів центральне місце в кухні-столовій одного з проектів дизайнерів Катерини і Валерія Кузнєцових.
Червоно-чорну вишивку хрестиком можна побачити на стільцях колекції «Файна», створених у стилі екомінімалізм дизайнером Вікторією Якушею.
Українські мотиви в інтер’єрі впевнено стають трендом. І це чудово! Та найголовніше – зберігати любов до України у своєму серці та висловлювати у вчинках. З Днем Незалежності, слава Україні!
- Ищу идею Forest Villa: гармонія з природою у Verholy Relax Park Студія YOD Group презентувала новий архітектурний шедевр — віллу Forest Villa, що розташована у відпочинковому комплексі Verholy Relax Park у мальовничій Соснівці, що на Полтавщині. Проєкт запрошує гостей зануритися в атмосферу спокою та природної гармонії, вдало поднавши сучасну архітектуру з недоторканим лісовим пейзажем.
-
Крихти каміння: дизайн офісу від Luka Design
Вибір редакції - Ищу идею Колекція дзеркал «Four Seasons» 2024: поєднання мистецтва та технологій Panoptikum Collections презентує лімітовану колекцію декоративних дзеркал «Four Seasons», створену у колаборації дизайнерів Андрія Руденко та Влада Толочко. Натхненна зміною пір року, ця серія поєднує мистецтво, інновації та естетику. Колекція дебютувала на виставці в Києві під кураторством Жан-Франсуа Деклерка (Бельгія), продовжила свій успіх на Maison&Objet у Парижі, а вже у січні окремі її елементи будуть представлені на аукціоні Bonhams у Брюсселі. Решту робіт можна буде побачити у галереях Берліна та Гааги.
-
Український дизайн на вершині:«Стіни, що дихають» від MAKHNO Studioперемогли в Dezeen Awards 2024
Подія -
«Майбутнє Минулого»: проєкт зі свідомої реновації архітектурної спадщини від IK-architects
-
Українське 'Джерело' в Нью-Йорку: колекційний дизайн на виставці Salon Art + Design
Подія -
Краса з українським характером: G×BAR і HVYLYA interior design у Тернополі
Вибір редакції -
Український прорив у світі еко-дизайну: «стіни, що дихають» від MAKHNO STUDIO потрапили у фінал Dezeen Awards 2024
Ідея -
Одразу 2 проєкти YOD Group отримали відзнаку Best of Best в Міжнародній архітектурній премії Architecture Masterprize
-
«Архітектори надії»: фільм про відбудову України під час війни
Подія
Ідея. Матеріал. Форма. Конкурс на кращий дизайн предмета інтер'єру від ALPI
Київ, .
22 July 2016, 16:00