З кольором та комфортом: кілька дизайн ремарок зі світових виставок цієї осені
HIS
Вересень традиційно повертає нас до роботи. Не збираємося визначати, на горе це чи на радість, та на початку осені ми настільки ж швидко заглиблюємося в активну діяльність, як краплі першого дощу вбирає ґрунт. У сфері дизайну за цей час встигло відбутися чимало подій, та свою увагу ми б хотіли зосередити лишень на двох, а точніше – на їх результатах. Паризький Maison & Objet та London design week – найпопулярніші виставки осені серед професіоналів інтер'єрного дизайну. Ці виставки поміж інших подібних подій традиційно визначають, що буде актуально в сфері дизайну в майбутньому році. Тож сьогодні пропонуємо розібратися, на які тенденції та тренди експерти звернули увагу цієї осені.
Більше кольору
50 відтінків сірого як і все, що з ними пов’язано, трішки відходять осторонь. Ні, ми не говоримо, що традиційна палітра, яку так шанують європейці, йде геть. Ні! До них приєднуються, а може й починають домінувати, чимало теплих кольорів: марсала (повертається), хурма, охра, шоколад, темно-жовтий, складний синьо-зелений та ін..
Диван Tahta від компанії Interia
Спостереження багатьох ще з минулого Міланського салону підтвердили й підсумки осінньої сесії виставки Maison & Objet: серед відтінків, на які дизайнери радять звернути увагу, є як новачки, так і старі знайомі: бордовий та теракот (як і варіанти винного червоного в цілому), а також складні зелений і синій. Тим, хто схиляється до двох останніх кольорів, у 2018-му радять придивитися до їх «темних сторін»: наприклад, замість зеленого кольору соковитої трави зверніть увагу на його ялиновий відтінок.
Два головних новачки серед модних кольорів: жовтий «каррі» та фіолетовий (чи баклажановий). Відтінок «каррі» схожий на гірчично-жовтий, але він більш глибокий. На думку експертів, цей колір – одночасно і затишний, і тонізуючий. Тим, кому каррі здасться занадто сміливим, можна придивитися до охри та інших теплих коричневих.
Диван Pearl в інтер’єрі дизайнера Оксани Долгоп’ятової
Появу фіолетового серед трендів багато хто оцінив як несподівану, проте є й такі дизайнери, які очікували на це. Якщо вам важливо ідейне наповнення кольору, то саме він, на думку спостерігачів, асоціюється з таємницею, медитацією і спокоєм. Використовувати фіолетовий можна як в помітних обсягах (наприклад, пофарбувати стіни), так і у вигляді акцентів. Якогось одного найкращого способу в даному випадку не виділяють. Тим паче, він чудово поєднується зі згаданим вище жовтим «каррі».
Диван Pitt від Interia в інтер’єрі дизайнера Оксани Долгоп’ятової
Комфорт понад усе
Ледь помітна скандинавська палітра, можливо, і відходить на другий план, але не скандинавський підхід до формування інтер'єру. Мабуть, говорити про втрату якогось статусу немає сенсу, адже ряд скандинавських прийомів завжди будуть поміж актуальних. Під час паризької виставки у лексиконі багатьох дизайнерів чулося feel good, або ж іншими словами comfort zone, що в перекладі на нашу мову можна розглядати як «втілення затишку», але на сучасний лад.
Диван Pearl від Interia в інтер’єрі дизайнера Оксани Долгоп’ятової
Безумовно, у комфорті не вбачається нічого нового. Але в даному випадку пропонуємо дивитися та міркувати глибше: європейці в чергове нагадують, що саме у хвилини неспокою свій будинок хочеться бачити затишною фортецею, де можна сховатися не лише тіло і розум, а й знайти спокій та мир. Не випадково для опису цієї тенденції часто використовують слова «кокон» та «закутуватися». Ба більше, зима не за горами, тому це може впливати як на тих, хто формує тренди, так і на сприйняття людей, які їх описують.
Ліжко Silence від Interia в інтер’єрі дизайнерів KM Desing Lab
Надголів’я ліжок роблять м’якішими, підлокітники крісел трішки вищими, а дивани глибшими, для комфортної посадки перегляду фільму для усієї родини. Ідею затишку і комфорту вирішують не лише шляхом форм, а й матеріалів: шкіра, льон, в'язані шерстяні речі. Не здає позицій і хутро.
Диван Gamak від компанії Interia
Ліжко Jupiter slim в інтер’єрі дизайнера Оксани Долгоп’ятової
Ліжко Tom від Вікторії Шкляр для Interia
Додаємо об’єму
Стібок капітоне (коли до м'якої оббивки додають шаховий візерунок шляхом поглиблення ґудзик) відома ще з часів французьких королів. Відтоді цей прийом оздоблення м'яких меблів говорить про їх розкіш. Нині світові дизайнери по-новому дивляться на цю техніку і пропонують використовувати її в декорі сучасних меблів більш лаконічно. Головна трансформація – відмова від ґудзиків, та й візерунок «сходинок» перестав бути ромбоподібним. Цього сезону простібкованими можуть бути не лише дивани та ліжка, а й подушки та ковдри.
Диван Blocco від Interia в інтер’єрі дизайнера Анастасії Ландишевої
Ліжко Vega та лава Lavkas в інтер’єрі дизайнера Оксани Долгоп’ятової
Ліжко Manta в інтер’єрі дизайнерів студії Bordo
Те, що було раніше
Серед речей, які звернули на себе увагу на виставках та експозиціях стендів, були й предмети з історією. У сегменті дизайну, пов'язаному із зірковими іменами, було представлено чимало освітлення та меблів, що були з плином часу перевидані. Звичайно, інтерес до таких речей – далеко не новина, але не відзначити це було б неправильно.
Диван Halabudda від компанії Interia в офісному просторі
Диван Halabudda у вітальні квартири
Можливо, щось з перерахованого вище вам здалося не новим, а щось – навіть спірним. Але інтер'єрні виставки відвідують не лишень задля того, аби передбачити тренди. Зрештою, коли вони проходять двічі на рік, кожен раз очікувати революційно нових пропозицій – наївно. Проте збагнути, що нині цінують найбільше – так само цікаво, як і зазирнути у майбутнє.
Джерело: houzz.ru
Читайте також: В тепле и уюте: новые пледы в магазине HIS.UA.
- Ищу идею Forest Villa: гармонія з природою у Verholy Relax Park Студія YOD Group презентувала новий архітектурний шедевр — віллу Forest Villa, що розташована у відпочинковому комплексі Verholy Relax Park у мальовничій Соснівці, що на Полтавщині. Проєкт запрошує гостей зануритися в атмосферу спокою та природної гармонії, вдало поднавши сучасну архітектуру з недоторканим лісовим пейзажем.
-
Крихти каміння: дизайн офісу від Luka Design
Вибір редакції - Ищу идею Колекція дзеркал «Four Seasons» 2024: поєднання мистецтва та технологій Panoptikum Collections презентує лімітовану колекцію декоративних дзеркал «Four Seasons», створену у колаборації дизайнерів Андрія Руденко та Влада Толочко. Натхненна зміною пір року, ця серія поєднує мистецтво, інновації та естетику. Колекція дебютувала на виставці в Києві під кураторством Жан-Франсуа Деклерка (Бельгія), продовжила свій успіх на Maison&Objet у Парижі, а вже у січні окремі її елементи будуть представлені на аукціоні Bonhams у Брюсселі. Решту робіт можна буде побачити у галереях Берліна та Гааги.
-
Український дизайн на вершині:«Стіни, що дихають» від MAKHNO Studioперемогли в Dezeen Awards 2024
Подія -
«Майбутнє Минулого»: проєкт зі свідомої реновації архітектурної спадщини від IK-architects
-
Українське 'Джерело' в Нью-Йорку: колекційний дизайн на виставці Salon Art + Design
Подія -
IDS Toronto 2025: найочікуваніша інтер'єрна подія Канади
Подія -
Краса з українським характером: G×BAR і HVYLYA interior design у Тернополі
Вибір редакції -
Український прорив у світі еко-дизайну: «стіни, що дихають» від MAKHNO STUDIO потрапили у фінал Dezeen Awards 2024
Ідея