Японський досвід: маєток з земляними стінами
HIS
До японської студії ADX замовник звернувся ніби зі звичним проханням: побудувати одноповерховий будинок у середмісті Мінамісоми. Попередній він втратив під час землетрусу у 2011, тому хотів, щоб нова будівля була невисокою та оточеною природою. Архітектори своєю чергою запропонували неочікуване рішення — встановити міцний зв'язок з природою шляхом використання землі у будівництві.
Конструкція цього незвичного будинку нагадує дитячі замки з піску, які кожен з нас будував на узбережжі. Дивні стіни у формі трапеції, які роблять споруду унікальною з-поміж інших, створені з земляного ґрунту. Щоправда, рішення створити саме такі стіни було прийняте в процесі будівництва. Замовник, який пережив з родиною землетрус 10 років тому, довго жив у тимчасовому селищі. Мріяв, аби майбутня домівка була оточена кущами та деревами. Семе через це архітектори студії ADX роботу над проєктом почали з ландшафту.
«Проєктування об'єкту ми почали не з будинку, а ландшафту. Тільки так можна було виконати всі побажання сім'ї. В ході підготовчої роботи ми виявили, що видалення з ділянки надлишків ґрунту коштує набагато більше, ніж передбачалося затвердженим кошторисом. Тому, згадавши дитячі ігри з піском, ми вирішили землю не утилізовувати, а використовувати у якості будівельного матеріалу».
Для міцності та захисту стіни покрили пінополістиролом. Земляна фактура очевидна як всередині, так і зовні, тому у своєму прийомі архітектори вбачають ще один метод зв'язків з природою.
Фото: ADX Architects
- Ищу идею RELOGGED: пересмислення зрубу від Balbek Bureau Уявіть собі приватний будинок на березі річки, прихований серед природи, де сучасний дизайн перетинається з автентичною архітектурною традицією зрубу. Це проєкт Relogged від української Balbek Bureau, де традиційна естетика зрубу була переосмислена з метою створення простору, що гармонійно поєднує природну простоту й сучасний комфорт.
-
Архітектурний мінімалізм і декоративність: дім Neville Park у Торонто
- Ищу идею Відновлення спадщини: проєкт SMART25 як симбіоз історії та сучасності Уявіть собі простір, який поєднує в собі дух минулого та сучасну функціональність — саме таким є проект SMART25, створений командою студії Т17. Вони взяли на себе амбіційне завдання — перетворити родинне львівське житло, якому вже майже 100 років, на комфортну та сучасну оселю.
-
Архітектурна студія SHOVK здобула Гран-Прі на XIV Всеукраїнському архітектурному конкурсі ІНТЕР’ЄР РОКУ
Подія -
«Вілла для життя та виживання» від студії NKey: автономний всесвіт на краю світу
Архітектура -
Dzen House: будинок гармонії та спокою від від Shovk Studio
Вибір редакції - Ищу идею Проєк Luxe від Kornienko Architects: від мрії до реальності Власники цього маєтку – досвідчені мандрівники, які відвідали найкращі готелі світу і мріяли про власний будинок, що буде схожий на найрозкішніший та найзручніший готель, якого вони ще не бачили. Для реалізації цієї мрії вони звернулися до Kornienko Architects, і так народилася концепція будинку Luxe.
-
Birdbox – будинок-шпаківня в Норвегії
- Ищу идею Krasnyk House: котедж у Карпатах Архітектори Аліна Саніна та Сергій Губарь звернулися до витоків гуцульської архітектури, щоб побудувати невеликий сучасний котедж у самому серці Карпат. Дворівневий будинок розташований у селі Красник Верховинського району Івано-Франківської області. Проста і лаконічна конструкція, що має характерні риси традиційних дерев'яних будівель, виконана з сучасних і довговічних матеріалів, які гарантують комфорт та затишок, тим самим сприяють розвитку туризму в регіоні.
-
Бруталістська вілла в Мексиці за проєктом Espacio 18 Arquitectura