Відкриття виставкового проєкту Радислава Дзюби «Шосте вимирання»
Анастасия Белогривцева
26 липня 2024 року о 17:00 в Музеї Сучасного Українського Мистецтва Корсаків відбудеться відкриття виставкового проєкту Радислава Дзюби «Шосте вимирання», натхненного однойменною книгою Елізабет Колберт. Цей проєкт досліджує складну тему екологічної кризи та людську схильність ігнорувати небезпечні сигнали.
Використовуючи іржаві глобуси, бджолярні рамки, запечатані шарами паперу та іржі, а також дві монументальні скрижалі, створюється багатовимірний простір, який змушує глядача задуматися над наслідками шостого вимирання.
За словами Елізабет Колберт, наша планета вже пережила п'ять масових вимирань, і зараз стоїть на межі шостого. Людство є не лише свідком, але й причиною цього процесу. Проєкт Радислава Дзюби "Шосте вимирання" є метафорою безпрецедентної втрати біорізноманіття.
Іржа символізує руйнування та розпад, як людська діяльність з'їдає життя на Землі. Бджолярні рамки, запечатані папером та іржею, представляють задушений голос природи. Бджоли, життєво важливі для нашої екосистеми, гинуть через дії людини, а їхні рамки, сповнені колись меду, стають символом втраченої гармонії.
Шари паперу, картону, упаковки з продуктів та коробок з піци, склеєні та іржаві, служать символічним відображенням часу та змін у природі. Кожен шар становить артефакт чи етап у розвитку екосистеми. Радислав розглядає кожен шар як певний часовий відрізок та досвід існування.
Дві великі скрижалі є композиційним та смисловим центром експозиції. Кожен шар у цій скульптурі символізує зникаючий вид, а різні типи паперу — різні групи видів: гладкий папір для ссавців, грубий для рослин, прозорий для комах. Щоб подивитися виставку, відвідувачам доведеться пройти вузьким коридором між скрижалями, зустрітися з неприємними істинами та задуматися над відповідальністю людини. Фактично, доведеться пройти через "Шосте вимирання".
Радислав Дзюба — український художник, що працює у сфері соціально-критичного мистецтва.
Презентація артпроєкту "Шосте вимирання" відбудеться о 17:00 26 липня 2024 року в Музеї сучасного українського мистецтва Корсаків за адресою: м. Луцьк, вул. Івана Корсака, 1.