Український декор у Швеції: FAINA Collection у тренд-експозиції «Темперамент» арт-директорки бренду Acne St Сахари Уідофф
HIS
Український дизайнерський бренд взяв участь у тренд-зоні Stockholm Design Week 2019, присвяченій емоційному дизайну та сучасному крафту. FAINA Collection, зокрема, представила стілець з нової екологічної лінійки предметів ZTISTA, стіл на глиняних ніжках KOROTUN, а також кілька нових дизайн об’єктів з колекції декору: напольні вази з обпаленої деревини TREMBITA, зооморфний декор BARANTSY і стилізований набір глиняних ваз MOTANKA.
Ідея тренд-експозиції «Темперамент» полягає в тому, щоб показати більш інтимний, емоційний зв’язок предметів інтер’єру і їх власників.
«У своїй роботі мені часто необхідна історія, на яку я можу спиратися, уявний сценарій або суперечлива обставина, що формує історію дизайн об'єкту. Я вірю, що кожен предмет має на своєму тілі «відбитки пальців» своїх творців чи попередніх власників, тому кожен предмет відображає певну емоцію», — коментує експозиції Сахара Уідофф.
Вікторія Якуша та Сахара Уідофф
Вікторія Якуша, авторка FAINA Collection, поділяє ідею інсталяції і підкреслює, що український та скандинавський дизайн поєднує спільне прагнення до дослідження свого культурного коріння:
«Колекція FAINA — це результат глибокого занурення у власну історію, побут, внутрішній світ наших пращурів. Сучасне перепрочитування традицій, застосування старовинних ремісничих технік і типових для нашого народу матеріалів — все це допоможе нам запобігти зникненню національної ідентичності. Я вірю, що тренд-експозиція на найбільшому дизайн майданчику Скандинавії допоможе відкрити сучасний український дизайн широкій публіці».
Набір ваз MOTANKA (ручна робота, кераміка) відображає сакральний смисл традиційної ляльки-оберега із зашифрованими у ній таємничими посланнями, яку наші предки передавали для майбутніх поколінь, аби ті захищали родину від будь-якого лиха.
Зооморфний декор BARANTSY (ручна робота, кераміка) нагадує традиційні іграшкові свищики (або свистунці), де глина в руках майстерного гончара ніби оживає, нагадуючи про повагу до тварин і гармонію співіснування між природою і людиною, яку мали наші пращури.
Декоративні вази TREMBITA (опалене дерево, кераміка) - це виразники майстерності українського ремісництва, виготовлені з обпаленого дерева. Натхнені однойменним музичним інструментом, відображають у собі всю красу українських Карпат та гуцульських побутових традицій.
Стілець з лінійки органічного дизайну ZTISTA відображає красу у її недосконалості. Предмет виготовлений вручну, в його основі - металевий каркас, обліплений сумішшю спеціального складу еко-матеріалів: льон, целюлоза, біополімер. Тендітні силуети і містичні форми, створені за допомогою старовинної техніки «валькування», яку наші пращури використовували у будівництві хатки-мазанки.
Майже печерний, "висічений з каменю", мінімалістичний кавовий столик з вольовим характером KOROTUN — це сміливий акцент для сучасного інтер’єру (масив дерева та кераміка).
Читайте також: S в КУБЕ: как прошел 5-й выпускной вечер студентов.
-
«Майбутнє Минулого»: проєкт зі свідомої реновації архітектурної спадщини від IK-architects
-
Українське 'Джерело' в Нью-Йорку: колекційний дизайн на виставці Salon Art + Design
Подія -
IDS Toronto 2025: найочікуваніша інтер'єрна подія Канади
Подія -
Краса з українським характером: G×BAR і HVYLYA interior design у Тернополі
Вибір редакції -
Український прорив у світі еко-дизайну: «стіни, що дихають» від MAKHNO STUDIO потрапили у фінал Dezeen Awards 2024
Ідея -
Одразу 2 проєкти YOD Group отримали відзнаку Best of Best в Міжнародній архітектурній премії Architecture Masterprize
-
«Архітектори надії»: фільм про відбудову України під час війни
Подія - Ищу идею Сила символів: Waone створив мурал на честь ГУР на Подолі Український художник Володимир Манжос, більш відомий під псевдонімом Waone, презентував новий мурал у Києві. Його твір «Мудрий пануватиме над зірками» тепер прикрашає стіну однієї з будівель на Подолі. Ця робота має особливе значення — вона створена у співпраці з Головним управлінням розвідки Міноборони України (ГУР) і символічно відображає їхню діяльність у боротьбі за незалежність України.
-
Призматичний синій павільйон на Венеційській бієнале: мистецтво сучасності на тлі історії
Дизайн у подорожах