Українське обличчя Антарктиди: конкурс на краще дизайн-рішення однієї з будівель станції «Академік Вернадський»
HIS
Національний антарктичний науковий центр (НАНЦ) та агенція MAINO DESIGN UKRAINE оголошують конкурс «Українське обличчя Антарктиди – початок». Головне завдання для аплікантів – запропонувати візуальне рішення для оформлення однієї з будівель станції «Академік Вернадський» в Антарктиді. Згідно з програмою реорганізації колишній паливний бак має бути переосмислено як зовні, так, згодом, і зсередини.
Україна – одна з 30-ти держав-власниць цілорічних станцій в Антарктиді. Цього року відзначається 25-ліття нашої станції «Академік Вернадський», яку 1996-го Україні передала Велика Британія. До пандемії COVID-19 станцію відвідували до 4 тис. туристів на рік (під час антарктичного літа). Деякі з них саме тут вперше дізнавалися про Україну. Тому важливо на «Вернадському» почати створювати осередок, який яскраво та сучасно розповідатиме про нашу країну, про місію станції, але водночас і зберегти унікальність найпівденнішого форпосту України.
Наразі на станції триває потужна модернізація та ремонт будівель. І в проєкті Національного антарктичного центру України – реорганізація однієї з архітектурних одиниць, а саме колишнього британського паливного бака.
Будівля під зовнішню реконструкцію
Колишній паливний бак через своє розташування потрапляє на більшість фото, що залишають на згадку від подорожі Антарктидою туристи. Тож креативне рішення має змінити його зовні та перетворити на сучасний артоб'єкт, що не псуватиме фантастичні антарктичні краєвиди, а навпаки – стане однією з прикрас «Вернадського», залишиться надовго на фото та у згадках про Південний полюс. Важливо – це рішення має заохочувати пізнавати сучасну Україну, її науковий та культурний національний доробок у світовому контексті, а також спонукати замислюватися над екологічними питаннями, що стосуються кожного жителя Землі – глобальне потепління, збереження природного та рослинного різноманіття континентів та Світового Океану.
Фото: Євген Прокопчук
Організатори конкурсу запрошують дизайнерів та архітекторів, художників та представників інших креативних професій запропонувати дизайн/декорації контейнера, що буде заохочувати пізнавати сучасну Україну та замислюватися над глобальними екологічними питаннями.
Мета конкурсу: обрати рішення для зовнішнього вигляду зазначеної будівлі (фарбування, графіті, малюнок тощо).
До участі в конкурсі запрошуються всі охочі: дизайнери-графіки, ілюстратори, професійні та непрофесійні художники, що є громадянами України.
Важливе технічне зауваження – будівля буде обшиватися зовні СИП панелями, тому рельєфність контейнера, включаючи карниз посередині будівлі, не слід враховувати. Розмір будівлі: 3,60 м – ширина; 6,00 м – довжина; 2,40 м – висота, за посиланням ви знайдете теку з фото і відео об’єкту.
Як взяти участь?
Для розгляду на конкурс необхідно подати пропозицію проєкту, що має містити наступне:
- Колаж або візуалізацію, малюнок проєкту. Опис матеріалів можна надати у колажі/малюнку/візуалізації;
- Креслення з розмірами та зазначенням матеріалів (технічне завдання для виготовлення елементів проєкту);
- Назву проєкту;
- Опис концепції до 500 знаків;
- Коротко про автора до 500 знаків.
Пропозиції приймаються тільки у форматі PDF. Пропозиції приймаються тільки від осіб, що мають українське громадянство.
Просимо зауважити, що проєкти повинні максимально відповідати технічним вимогам експлуатації в полярних умовах: постійна низька температура (від +5 до – 40 С⁰), швидка мінливість погоди, шквальний вітер та майже 300 днів опадів на рік (сніг/дощ).
Весь пакет матеріалів слід надіслати на expodesign.ua@gmail.com та olena.marushevska@gmail.com
Дедлайн подачі пропозицій: 31 серпня 2021 року.
Фото: Юрій Шепета
Роботи оцінюватиме експерте журі, до якого увійдуть:
- Євген Дикий, директор НАНЦ (http://uac.gov.ua/)
- В'ячеслав Марченко, заступник директора з технічних питань НАНЦ (http://uac.gov.ua/)
- Христина Гайдамака, художниця та дизайнерка, членкиня Спілки художників України, має у доробку ряд персональних виставок, регулярно бере участь в національних та міжнародних колективних виставках з мистецтва та дизайну. Її роботи представлені в галереях і приватних колекціях України, США, Канади, Італії, Македонії, Хорватії, Голландії, Франції, ОАЕ.
Остаточний список членів експертної ради уточнюється.
Рішення журі буде оголошено до 15 вересня 2021 р. Найкраща ідея буде реалізована на станції «Академік Вернадський» впродовж найближчих двох років. Інші ідеї, що увійдуть до ТОП 20 будуть відзначені почесними дипломами та заохочувальними полярними подарунками.
Реалізація проєкту супроводжуватиметься НАНЦ спільно з ТОВ «Майно Дизайн».
-
«Майбутнє Минулого»: проєкт зі свідомої реновації архітектурної спадщини від IK-architects
-
Українське 'Джерело' в Нью-Йорку: колекційний дизайн на виставці Salon Art + Design
Подія -
Краса з українським характером: G×BAR і HVYLYA interior design у Тернополі
Вибір редакції -
Український прорив у світі еко-дизайну: «стіни, що дихають» від MAKHNO STUDIO потрапили у фінал Dezeen Awards 2024
Ідея -
Одразу 2 проєкти YOD Group отримали відзнаку Best of Best в Міжнародній архітектурній премії Architecture Masterprize
-
«Архітектори надії»: фільм про відбудову України під час війни
Подія - Ищу идею Сила символів: Waone створив мурал на честь ГУР на Подолі Український художник Володимир Манжос, більш відомий під псевдонімом Waone, презентував новий мурал у Києві. Його твір «Мудрий пануватиме над зірками» тепер прикрашає стіну однієї з будівель на Подолі. Ця робота має особливе значення — вона створена у співпраці з Головним управлінням розвідки Міноборони України (ГУР) і символічно відображає їхню діяльність у боротьбі за незалежність України.
-
Відбудова Херсона: конкурс Resilient Cities: Ukraine на найкраще бачення майбутнього міста з використанням Autodesk Forma
Промо -
Відродження мистецької спадщини: воркшоп "Ближче. Мозаїка України"
Подія -
Panoptikum Collections на Maison et Objet: сила українського колекційного дизайну
Подія
Ідея. Матеріал. Форма. Конкурс на кращий дизайн предмета інтер'єру від ALPI
Київ, .
22 July 2016, 16:00